Dziś jest: Sobota, 29 listopada 2014 | imieniny: Błażeja i Saturnina


  
  

pilski

Pierwsza sesja nowej Rady Gminy

W sesji uczestniczyła radna powiatowa Agnieszka Mrotek. Obradom przyglądał się...

chodzieski

Nocne ćwiczenia masowe

W założeniu do ćwiczeń autobus, w którym podróżowało 14...

czarnkowsko - trzcianecki

Pechowe skrzyżowanie w "oku" kamery

  Początkowo na miejsce zdarzenia nie były wzywane żadne służby...

walecki


wągrowiecki

PSL sięga po fotel starosty

Największym triumfatorem wyborów jest bez wątpienia wicestarosta Tomasz...

zlotowski

Seniorzy podziękowali Rapcie

Antoni Kłosowicz, szef okoneckiego oddziału związku, na wstępie podziękował...
pilski

2009-04-04 22:07:56

Dali sobie spokój

ŁOBŻENICA. Za 250 tysięcy gmina Łobżenica ma nabyć od powiatu budynek internatu ZSP. Radni zaproponowali również, by na ulicach miasta pojawiły się wynajęte przez samorząd patrole policji. Upadł natomiast pomysł powołania łobżenickich Rad Osiedlowych.

Podczas sprawozdania z działalności pomiędzy sesjami burmistrz Łobżenicy poinformował radnych, że odwołanie w sprawie odrzucenia wniosku na kanalizację zostało przez wojewodę rozpatrzone pozytywnie. Nie oznacza to jednak, że gmina jakieś pieniądze dostanie, na ostateczne rozstrzygnięcie tej kwestii przyjdzie jeszcze mieszkańcom Łobżenicy poczekać, a już wiadomo, że wniosków jest więcej, niż środków do podziału.

Pracy radnych przyglądali się uczniowie, gdyż ze względu na remont Urzędu Miejskiego obrady toczyły się w auli Gimnazjum Publicznego w Łobżenicy. Do gimnazjalistów zwrócił się uczestniczący w sesji wicestarosta Jan Marek Pikulik, który przybliżył młodym mieszkańcom miasta i gminy strukturę pilskiego samorządu powiatowego oraz przedstawił zadania samorządu na szczeblu powiatu. Wicestarosta musiał także odpowiadać na liczne pytania dotyczące stanu dróg powiatowych na terenie gminy Łobżenica oraz planowanych remontów. Radny Antoni Kapeja podkreślał, iż w czasie, gdy do Górki Klasztornej w związku z Misterium Męki Pańskiej przybywają liczni pielgrzymi, drogi powiatowe usiane są dziurami.

-To nie jest wizytówka tego regionu, a my wszystkich będziemy informować, że te drogi należą do powiatu- mówił A. Kapeja.

Dłuższa dyskusja rozwinęła się podczas omawiania informacji związanych z działalnością stowarzyszeń, do których należy gmina Łobżenica. Ze szczególną troską radni pochylili się nad problemem współpracy ze Związkiem Gmin Krajny, a konkretnie nad problemem rozwiązywania gospodarki odpadami.

-W kontekście informacji zawartych w tym artykule czuję się zaniepokojony- mówił przewodniczący Edward Starszak nawiązując do publikacji „Wysypisko pobożnych życzeń” zamieszczonej w TN. Radni debatowali nad możliwością przedłużenia działalności wysypiska w Łobżenicy oraz sposobach innego rozwiązania problemu odpadów.

Dużo emocji wzbudziły dyskusje związane ze stanem bezpieczeństwa, porządku i przestrzegania prawa na terenie gminy Łobżenica oraz kwestia powołania samorządu mieszkańców. Radni Jendrzejewski i Kochańczyk zaproponowali podczas wcześniejszych obrad komisji wynajmowanie ośmiogodzinnych patroli policji. Komisja wnioskowała również o zakup z rezerwy budżetowej radaru. Przeciwny propozycji wynajmowania policjantów był radny Piotr Łosoś.

-Nie widzę potrzeby dublowania działań policji- mówił radny przypominając o nieudanej próbie powołania Straży Miejskiej.

Upadł też projekt powołania samorządu mieszkańców, a konkretnie pomysł utworzenia Rad Osiedlowych w Łobżenicy. Podczas konsultacji wypowiedziała się niewielka część mieszkańców i chociaż większość była za, to jednak radni w głosowaniu uznali, że nie warto się tym problemem dalej zajmować.

-Zainteresowanie było niewielkie, może dajmy sobie z tym spokój- apelował radny Robert Biskupiak.

Radni podejmowali również decyzje o zaciągnięciu zobowiązań kredytowych na realizację kolejnych inwestycji. Ze środków kredytowych mają zostać zrealizowane: budowa drogi dojazdowej we wsi Rataje (kwota kredytu 1 445 515 zł), wodociągi w Kunowie, odcinek z ul. Polnej do Szczerbina oraz odcinek Topola- Ferdynandowo (644 tys. zł) i boisko Orlik (1mln 500 tys. zł).

Marta Konek



Dodaj swoją opinię


Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


Ci wszyscy co tam pracuja niech patrza na swoje rece,a potem niech innych nazywaja Pijakami itp....bo od lapowek kieszenie Wam juz pekaja!!!!!
Dodał syn9922 dnia 2009-12-31 18:31:54
moge mazyć>?>
Dodał dnia 2009-05-08 23:32:23
zrup sobie , asz dwa aaa .
Dodał ccc / dnia 2009-05-08 20:28:12
ja kce ciuputki hodnicek
Dodał dnia 2009-05-05 13:50:07
kurde mole jaką droge znowu chcą w Ratajach ? czy tam jest jakaś przystań festiwalowa ?????????? czy meliny ?
Dodał dnia 2009-05-04 16:23:32
Gorzej jak ..., no a Panie u jednego fryzjera były.... heh

Dodał dnia 2009-04-25 22:55:34
Burmistrz na tym zdjęciu ma pozę jak Hitler.
Dodał AK-owiec dnia 2009-04-25 21:57:39
przeciesz wiem ,że nasz eugeniusz też był we woju ! i widział marynarzy ! czy to sztuka ?
Dodał gość ! dnia 2009-04-20 11:59:11
Panie Burmistrzu , jak sobie pan nie radzi to może korepetycje u Burmistrza choćby Wysokiej // tam rządzi Marynarz - //ale napewno warto się pouczyć od tych co im jednak wychodzi rządzenie ...
Elektorat
Dodał dnia 2009-04-05 16:54:21
Dodał dnia 2009-04-17 19:44:34
Może i czytają, ale zdałoby się też czytanie ze zrozumieniem poćwiczyć - jak w podstawówce!!!
Dodał Ha ? dnia 2009-04-17 19:42:32
i nigdy nikt nic nie wie , co to za kwity ? czy ciągle tak samo pisane !
Dodał dnia 2009-04-17 15:04:45
czytają czytają
Dodał dnia 2009-04-16 11:33:17
Dobre określenie "dwie babuleńki" i trafne; i dlatego ze środków unijnych Łobżenica nigdy nie skorzysta. Zwykle tak czytają co podpisują, że nawet "wykolegować" się dadzą
Dodał dnia 2009-04-16 10:53:16
a te dwie babuleńki , równo czytają paragrafy !i równo mine do złej gry !
Dodał dnia 2009-04-15 22:52:45
pijak to placek -i cjanek też .
Dodał opa . dnia 2009-04-15 22:27:42
Na takiego Burmistrza zasłużyliśmy i mamy go. Cerlak nie ma pojęcia o środkach unijnych; to jest jest dla umiejących liczyć i znających warunki.
Dodał dnia 2009-04-15 17:54:08
Poproście Towarzystwo Przyjaciół Łobżenicy,-doradzą, podpowiedzą i posłużą doświadczeniem. Zwłaszcza, że funkcjonują odrębnie i za cele stawiają sobie społeczne działanie aby nasza Łobżenica była piękniejsza i nie marnowało się nasze dziedzictwo łobżenickie...
Dodał IDA dnia 2009-04-14 11:26:20
Tylko nie pijak!Jak już to -pijący.Co robi? Uczciwie i rzetelnie pracuję! Proszę się odchrzanić!
Dodał najek dnia 2009-04-13 21:41:10
Panie Burmistrzu ! Co robi ten pijak Cynajek w urzędzie ?
Dodał dnia 2009-04-13 21:32:04
za tanie pieniądze to ja też kupię .
Dodał dnia 2009-04-13 21:08:28
Trzeba tę sprawę śledzić i mówić, aby nie umarła śmiercią poprzez zaniechanie.
Dodał dnia 2009-04-11 14:54:34
chcą dla siebie ., po cichu to zrobią !
Dodał lew dnia 2009-04-10 22:52:25
Robercie poinformuj nas o szczegółach tej transakcji - jakie jet przeznaczenie tego budynku?
Dodał dnia 2009-04-10 15:01:53
Dokumentacja gotowa? Patrzymy na ręce. Co zamierzacie robić z tym budynkiem? Czy tylko kupić i odsprzedać po preferencyjnej cenie?? Jakie jest jego przeznaczenie? O tym nigdzie nie ma wzmianki. Dlaczego ten budynek jest własnością powiatu??
Dodał Wyborca dnia 2009-04-10 15:00:25
Radny pan Robert ma dużą racje !
Dodał mim dnia 2009-04-09 21:51:30
mam apetyt na te owoce !
Dodał dnia 2009-04-09 21:49:10
Bryk - jesteś idiotą!
Dodał bzyk dnia 2009-04-08 23:56:25
Z okazji Świąt Wielkanocnych Burmistrz z Radą robią sobie z nas "ogromne jaja "! Ta uwaga dotyczy decyzji o kupnie za 250 tysięcy od powiatu budynku byłego internatu LO.Jestem ciekaw czy któryś z Radnych zadał pytanie:w jaki sposób Powiat stał się właścicielem tej nieruchomości i za ile?
Dodał Bryk dnia 2009-04-08 23:37:53
stop ! z tymi drogami ! są inne sprawy - może parking ? na jego polu !
Dodał dnia 2009-04-08 22:32:23
z tą polną to faktycznie coś zróbcie.byłem ostatnio po bazie i.... szok JEDNA WIELKA dziura.....
Dodał dnia 2009-04-08 09:03:29
dodam to że jest tyle chodników do zrobienia nasz jest ; koślawy i dziurawy .
Dodał dół . dnia 2009-04-07 23:07:37
Jak tam działka i mający być wykonany staw - BURMISTRZU ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Dodał dnia 2009-04-07 23:06:53
Chciałoby się powiedzieć, że Burmistrz pochodzi ze wsi i jest nasz, nie miejski i nie wiejski. Nie jest i potwierdził to niejednokrotnie; dba tylko o następną kadencję za pomocą wyborców z Łobżenicy. Tam jednak są inteligentni wyborcy, którzy odróżniają rzetelne działanie od pozerstwa.Chodnik przy posesji należącej do rodziny Burmistrza jak z XX wieku, natomiast na Pl. Zwycięstwa pamięta jeszcze rządy Pana Jaskólskiego czyli głęboką komunę.O ul. Złotowskiej nie wspomnę. Mickiewicz też niedaleko :).
Powiatowe drogi dziurawe jak ser szwajcarski; cud, że nie było wypadku! Nasz Jaś tylko o swój dojazd zadbał!
Dodał PUD dnia 2009-04-06 22:16:14
A jełopy smutni ?
Dodał dnia 2009-04-06 20:33:28
Korwin mike wzrok ma jastrzębi !
Dodał dnia 2009-04-06 19:53:00
o łobżenickich chodnikach(choćby na ulicy złotowskiej, czy mieckiewicza) nie wspomnę... Bez komentarza ...
bo przecież lepiej przeznaczyć kilka tysięcy na agregat i piłę dla straży z walentynowa, która nigdy tego nie wykorzysta :)
Dodał b.k. dnia 2009-04-05 18:56:02
a tak po prostu ! co mam miastu obchodzi miejsce powiatu ? i władzy ? jaś tylko o sobie ! o drogach wiejskich ani mru mrumru !
Dodał ze wsi dnia 2009-04-05 16:58:10
Panie Burmistrzu , jak sobie pan nie radzi to może korepetycje u Burmistrza choćby Wysokiej // tam rządzi Marynarz - //ale napewno warto się pouczyć od tych co im jednak wychodzi rządzenie ...
Elektorat
Dodał dnia 2009-04-05 16:54:21
Eugeniusz na zdjęciu zrobionym od dołu jakiś wyższy. Panie obok siedzą to też nie robią konkurencji hehe
Dodał dnia 2009-04-05 14:17:29
No niestety tylko Łobżenica się liczy. Podatki płacą również mieszkańcy wsi, ale o nich nikt nie dba. Trzeba będzie do następnych wyborów postarać się o następnych radnych; takich, co nie zapomną, kto ich wybrał. Drogi gruntowe wołają ratuuunkuuu! Nie widziały materiałów utwardzających od lat. Gdzie my żyjemy? Tak ma wyglądać XXI wiek. Dbamy tylko o siedzibę władz gminy?? O kanalizację Łobżenicy. Nic nie mówi ten artykuł o jakiejkolwiek inwestycji na wsiach. Wodociągi to temat obecny od 30 lat - zapoczątkowany jeszcze za głębokiej komuny.



Dodał WYBORCA dnia 2009-04-05 14:16:05
Pan Eugeniusz ogarnia salę obrad wzrokiem.Jakiż on podobny do Korwina Mike,który przy upadku jego poselstwa,takim wzrokiem szukał swoich wyborców.
Dodał dnia 2009-04-04 23:40:13