Dziś jest: Środa, 16 kwietnia 2014 | imieniny: Julii i Benedykta
   

Maraton, dla zdrowia

   Pełen dystans maratonu czyli 42 km. 195 m, pokonało blisko...

pilski

Goście z Magdeburga

Spotkanie w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski PIŁA....

chodzieski

Opowieść o Jezusie inaczej

    Do stworzenia kukiełek wykorzystali ...drewniane łyżki. I...

czarnkowsko - trzcianecki

Likwidujemy azbest

  Przedsięwzięcie to będzie finansowane ze środków Narodowego...

walecki


wągrowiecki

Z nożem po pieniądze

  We wtorek ok. godz. 12.00 zamaskowany mężczyzna udał się do...

zlotowski

Kiermasz wielkanocny trwa

Chętni mogą nabyć wielkanocne zajączki, kolorowe pisanki, zdobione...
pilski

2009-08-23 10:51:53

Nie ma lekkiego chleba

BĄDECZ. Po dziękczynnej mszy dożynkowej odprawionej przez proboszcza parafii w Bądeczu księdza Tomasza Kasprzaka, korowód poprzedzany przez orkiestrę OSP z Krajenki przemaszerował na wiejskie boisko. Tam ustawiono dożynkowe wieńce, a starostowie dożynek przekazali bochen chleba burmistrzowi Markowi Madejowi.

- Dziękując za tegoroczne plony życzę wam, żeby przyszły zbiór nie był gorszy, a lepszy. Przynieśliście te bochny chleba wypieczone z tegorocznej mąki. One są ciężkie, ale przecież nie ma lekkiego chleba. W tym chlebie jest dużo waszego potu, waszego wysiłku i zmagań z ziemią, aurą i warunkami gospodarczymi - mówił burmistrz Marek Madej, zanim podzielił dożynkowy chleb pomiędzy świętujących rolników.

W tym roku starostami dożynek byli Bogusława Wala, która wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 43 hektarów specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego oraz Antoni Wysocki, kierownik produkcji roślinnej w Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym w Bądeczu.

Zgodnie z tradycją podczas dożynek rozstrzygnięty został konkurs, w którym komisja w składzie: Barbara Hromiak- Paprzycka, Izabela Saturska i Marian Lashman, oceniali wieńce dożynkowe. Pierwsze miejsce i puchar przyznany został gospodarzom, czyli sołectwu Bądecz. Na drugim miejscu uplasowali się ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli wieś Czajcze. Trzecie miejsce zdobyła Wysoka, a dwa kolejne przypadły Wysoczce i Rudnej. Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepsze ciasto. Komisja w składzie Renata Kufel, Maria Nic i Maria Kowalczyk uznała, że najsmaczniejsze były babeczki z kremem przygotowane przez starościnę dożynek Bogusławę Wala z Bądecza. Drugie miejsce za makowiec zdobyła Marzanna Tomczyk, a na trzecim miejscu uplasowała się Czesława Wiśniewska, która na konkurs przygotowała tort.

Podczas dożynek wystąpił jak zwykle rewelacyjny chór Con Pasione z Wysokiej, orkiestra strażacka z Krajenki, zespół tańca 7-4 z Bydgoszczy oraz kabaret BOOM z Walentynowa. Na dożynkowej scenie stanęli również Bolesław Gromnicki i Andrzej Rybarczyk. Święto plonów zakończyła zabawa taneczna.

Marta Konek

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii tutaj.




Dodaj swoją opinię








Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

falkowska siara i tyle na ten temat
Dodał dnia 2010-02-21 23:07:25
Osobiście mi dożynki w Bądeczu bardzo się podobały :) nawet pijany burmistrz poprosił mnie do tańca xD
szkoda, że następna impreza w Bądeczu będzie dopiero za 9 lat :(
Dodał ktoś dnia 2010-02-21 22:06:35
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:44
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:41
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:39
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:36
Co wy tacy cwani??
A może u was nie ma cwaniaków, zulów i pijaków??
Bo zazdrościsz bo ty nie byłes/aś nie ??
Dodał ;p dnia 2010-02-03 10:04:32
a w badeczu sa cwaniaki i zule
Dodał dnia 2009-09-18 20:59:00
Te wulgaryzmy sa nie na miejscu, dzieki temu czujesz sie dowartosciowany? W kazdej wsi i w kazdym miescie sa pijacy... Dozynki byly swietne !!!!!! Niektore osoby malo wiedza a pisza glupoty, zazdrosc jest silniejsza!!!
Dodał dnia 2009-09-18 20:35:43
kurcze piscie cos o dozynkach
Dodał dnia 2009-09-11 21:56:50
masz racije sa pijaki i chuj
Dodał dnia 2009-09-10 19:22:00
ja ja

Dodał dnia 2009-09-09 18:05:49
pijoki z badecza buhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Dodał dnia 2009-09-07 20:00:05
ty wiesniaku nie ucz mnie pisania wiem ze tak sie pisze ale jestescie wszyscy alfapeci i z tego tak napisalem chuju
Dodał dnia 2009-09-05 21:09:14
Czlowieku pisze sie KULTURY!!!!
Dodał dnia 2009-09-05 17:03:54
Zgadzam się dożynki w Bądeczu na poziomie , ale bez zaangażowania sołtysa wsi!!!
Dodał Obserwator dnia 2009-08-30 19:28:10
Kabaret BOOM dziękuje za zaproszenie i przemiłe przyjęcie. Dożynki były naprawdę na poziomie.
Dodał Walentynowo dnia 2009-08-30 12:48:16
Dozynki odbyly sie pozytywnie;-)Brawa dla Sołtysa oraz wszystkich ktorzy pomogli w przygotowaniach....bylo na co popatrzec.
Dodał Pati dnia 2009-08-30 12:07:17
badecz nic kurtury nie ma
Dodał dnia 2009-08-30 09:32:15
Było zarąbiście :)
Zabawa udana :)
Dodał Agu$ dnia 2009-08-29 15:12:11
naprawdę taka czarna owca !
Dodał baran dnia 2009-08-27 21:27:35
Impreza udana na maxa... dawno nie bylo tak widowiskowych dozynek.
Dodał Nieznajomy dnia 2009-08-27 20:42:16
no nioo
Dodał dnia 2009-08-27 16:01:36
wszyscy macie rację, ale co do tekstu to mało konkretów tam tyle się działo:młodzież na szczudłach, loteria fantowa, darmowe posiłki!
Dodał obserwator dnia 2009-08-27 12:47:18
było bardzo fajnie i wesolutko
Dodał koniczyna dnia 2009-08-27 12:22:02
co myslicie na temat gminy
?????????????????????????

Dodał dnia 2009-08-26 12:35:46
no dobrze piszesz j.k masz racje szacunek dla ciebie
Dodał dnia 2009-08-25 21:38:22
Między Bogiem, a prawdą to wielkie ukłony należą się p. Jagiełce Janowi. Gdyby nie Jego wielkie zaangażowanie to pewnie z dożynek w Bądeczu nie wiele by było, bo sołtys z Bądecza brzydko pisząc na wszystko kładzie "lachę"!!!!!!!!!! Sołtys z Bądecza wie kiedy pojechać na sesyjkę i kasiorkę zgarnąć- do tego to pierwszy!!!!!!!!!
Dodał J.K. dnia 2009-08-25 21:31:44
co tu pisac napisze krotko soltys tak nic nie robi woli na krowy kase wydawac tak on jest z mlotkowa
Dodał MIESZKANIEC dnia 2009-08-24 23:52:52
TO FORUM JEST I POWINNO BYC DLA LUDZI KULTURALNYCH ,A NIE DLA TYCH CO NIE ZNAJA ORTOGRAFII I WYRAZAJA SIE NA POZIOMIE INTELEKTUALNYM ROWNYM ZERU.
Dodał W.K. dnia 2009-08-24 13:45:16
a mlotkowa w3cale nie bylo ani wienica a tak wogole mlotkowo soltysa nie ma
Dodał dnia 2009-08-23 22:49:02
Mantaj, jego piesek Madej i jeszcze kilku i to cała klika.
Nowego Burmistrza trzeba bo ci gminę roztrwonią.
Dodał Szaraczek dnia 2009-08-23 13:06:57
ta falkowska wszedzie jest osrana dupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał dnia 2009-08-23 12:37:33