Dziś jest: Piątek, 01 sierpnia 2014 | imieniny: Piotra i Justyny


pilski

Paliły się wzgórza morzewskie

Pierwszy pojazd strażacki zadysponowany został około godz. 14 30. Krótko...

chodzieski

O czym Janyska debatowała z burmistrzem

Celem spotkania było omówienie pożądanych skutków...

czarnkowsko - trzcianecki

V Czaruś Cup
- piłkarski deser z Lubasza

Czaruś Cup to turniej o uznanej marce w regionie. W pięcioletniej historii...

walecki


wągrowiecki

Wody nie zabraknie, ale trzeba oszczędzać!

Mieszkańcy Jakubowego grodu mogą schłodzić się przy kurtynie wodnej,...

zlotowski

Wypadek na krajowej "11"

Kierowca BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w...
pilski

2009-08-23 10:51:53

Nie ma lekkiego chleba

BĄDECZ. Po dziękczynnej mszy dożynkowej odprawionej przez proboszcza parafii w Bądeczu księdza Tomasza Kasprzaka, korowód poprzedzany przez orkiestrę OSP z Krajenki przemaszerował na wiejskie boisko. Tam ustawiono dożynkowe wieńce, a starostowie dożynek przekazali bochen chleba burmistrzowi Markowi Madejowi.

- Dziękując za tegoroczne plony życzę wam, żeby przyszły zbiór nie był gorszy, a lepszy. Przynieśliście te bochny chleba wypieczone z tegorocznej mąki. One są ciężkie, ale przecież nie ma lekkiego chleba. W tym chlebie jest dużo waszego potu, waszego wysiłku i zmagań z ziemią, aurą i warunkami gospodarczymi - mówił burmistrz Marek Madej, zanim podzielił dożynkowy chleb pomiędzy świętujących rolników.

W tym roku starostami dożynek byli Bogusława Wala, która wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 43 hektarów specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego oraz Antoni Wysocki, kierownik produkcji roślinnej w Rolniczym Kombinacie Spółdzielczym w Bądeczu.

Zgodnie z tradycją podczas dożynek rozstrzygnięty został konkurs, w którym komisja w składzie: Barbara Hromiak- Paprzycka, Izabela Saturska i Marian Lashman, oceniali wieńce dożynkowe. Pierwsze miejsce i puchar przyznany został gospodarzom, czyli sołectwu Bądecz. Na drugim miejscu uplasowali się ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli wieś Czajcze. Trzecie miejsce zdobyła Wysoka, a dwa kolejne przypadły Wysoczce i Rudnej. Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepsze ciasto. Komisja w składzie Renata Kufel, Maria Nic i Maria Kowalczyk uznała, że najsmaczniejsze były babeczki z kremem przygotowane przez starościnę dożynek Bogusławę Wala z Bądecza. Drugie miejsce za makowiec zdobyła Marzanna Tomczyk, a na trzecim miejscu uplasowała się Czesława Wiśniewska, która na konkurs przygotowała tort.

Podczas dożynek wystąpił jak zwykle rewelacyjny chór Con Pasione z Wysokiej, orkiestra strażacka z Krajenki, zespół tańca 7-4 z Bydgoszczy oraz kabaret BOOM z Walentynowa. Na dożynkowej scenie stanęli również Bolesław Gromnicki i Andrzej Rybarczyk. Święto plonów zakończyła zabawa taneczna.

Marta Konek

Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii tutaj.




Dodaj swoją opinię


Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


falkowska siara i tyle na ten temat
Dodał dnia 2010-02-21 23:07:25
Osobiście mi dożynki w Bądeczu bardzo się podobały :) nawet pijany burmistrz poprosił mnie do tańca xD
szkoda, że następna impreza w Bądeczu będzie dopiero za 9 lat :(
Dodał ktoś dnia 2010-02-21 22:06:35
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:44
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:41
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:39
falkowska ale ty jestes smieszna byhhaaha tak sie nasmialem z ciebie soltys tzn miss pgr w czajczu buhahaah
Dodał tobi dnia 2010-02-03 22:41:36
Co wy tacy cwani??
A może u was nie ma cwaniaków, zulów i pijaków??
Bo zazdrościsz bo ty nie byłes/aś nie ??
Dodał ;p dnia 2010-02-03 10:04:32
a w badeczu sa cwaniaki i zule
Dodał dnia 2009-09-18 20:59:00
Te wulgaryzmy sa nie na miejscu, dzieki temu czujesz sie dowartosciowany? W kazdej wsi i w kazdym miescie sa pijacy... Dozynki byly swietne !!!!!! Niektore osoby malo wiedza a pisza glupoty, zazdrosc jest silniejsza!!!
Dodał dnia 2009-09-18 20:35:43
kurcze piscie cos o dozynkach
Dodał dnia 2009-09-11 21:56:50
masz racije sa pijaki i chuj
Dodał dnia 2009-09-10 19:22:00
ja ja

Dodał dnia 2009-09-09 18:05:49
pijoki z badecza buhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Dodał dnia 2009-09-07 20:00:05
ty wiesniaku nie ucz mnie pisania wiem ze tak sie pisze ale jestescie wszyscy alfapeci i z tego tak napisalem chuju
Dodał dnia 2009-09-05 21:09:14
Czlowieku pisze sie KULTURY!!!!
Dodał dnia 2009-09-05 17:03:54
Zgadzam się dożynki w Bądeczu na poziomie , ale bez zaangażowania sołtysa wsi!!!
Dodał Obserwator dnia 2009-08-30 19:28:10
Kabaret BOOM dziękuje za zaproszenie i przemiłe przyjęcie. Dożynki były naprawdę na poziomie.
Dodał Walentynowo dnia 2009-08-30 12:48:16
Dozynki odbyly sie pozytywnie;-)Brawa dla Sołtysa oraz wszystkich ktorzy pomogli w przygotowaniach....bylo na co popatrzec.
Dodał Pati dnia 2009-08-30 12:07:17
badecz nic kurtury nie ma
Dodał dnia 2009-08-30 09:32:15
Było zarąbiście :)
Zabawa udana :)
Dodał Agu$ dnia 2009-08-29 15:12:11
naprawdę taka czarna owca !
Dodał baran dnia 2009-08-27 21:27:35
Impreza udana na maxa... dawno nie bylo tak widowiskowych dozynek.
Dodał Nieznajomy dnia 2009-08-27 20:42:16
no nioo
Dodał dnia 2009-08-27 16:01:36
wszyscy macie rację, ale co do tekstu to mało konkretów tam tyle się działo:młodzież na szczudłach, loteria fantowa, darmowe posiłki!
Dodał obserwator dnia 2009-08-27 12:47:18
było bardzo fajnie i wesolutko
Dodał koniczyna dnia 2009-08-27 12:22:02
co myslicie na temat gminy
?????????????????????????

Dodał dnia 2009-08-26 12:35:46
no dobrze piszesz j.k masz racje szacunek dla ciebie
Dodał dnia 2009-08-25 21:38:22
Między Bogiem, a prawdą to wielkie ukłony należą się p. Jagiełce Janowi. Gdyby nie Jego wielkie zaangażowanie to pewnie z dożynek w Bądeczu nie wiele by było, bo sołtys z Bądecza brzydko pisząc na wszystko kładzie "lachę"!!!!!!!!!! Sołtys z Bądecza wie kiedy pojechać na sesyjkę i kasiorkę zgarnąć- do tego to pierwszy!!!!!!!!!
Dodał J.K. dnia 2009-08-25 21:31:44
co tu pisac napisze krotko soltys tak nic nie robi woli na krowy kase wydawac tak on jest z mlotkowa
Dodał MIESZKANIEC dnia 2009-08-24 23:52:52
TO FORUM JEST I POWINNO BYC DLA LUDZI KULTURALNYCH ,A NIE DLA TYCH CO NIE ZNAJA ORTOGRAFII I WYRAZAJA SIE NA POZIOMIE INTELEKTUALNYM ROWNYM ZERU.
Dodał W.K. dnia 2009-08-24 13:45:16
a mlotkowa w3cale nie bylo ani wienica a tak wogole mlotkowo soltysa nie ma
Dodał dnia 2009-08-23 22:49:02
Mantaj, jego piesek Madej i jeszcze kilku i to cała klika.
Nowego Burmistrza trzeba bo ci gminę roztrwonią.
Dodał Szaraczek dnia 2009-08-23 13:06:57
ta falkowska wszedzie jest osrana dupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał dnia 2009-08-23 12:37:33