Dziś jest: Niedziela, 05 lutego 2012 | imieniny: Agaty i Adelajdy
     

pilski

Liderzy ze statuetkami

W tym roku zmieniona została formuła uroczystości. Uprawnione podmioty...

chodzieski

Dom sióstr ożyje na wiosnę

W obiekcie trwają prace remontowe i adaptacyjne, tak by do wiosny,...

czarnkowsko - trzcianecki

Podgrzewając rurę, spowodowali pożar

Pożar bardzo szybko ogarnął ścianę wykonaną z łatwopalnych...

walecki


wągrowiecki

Próba samobójcza, czy nieszczęśliwy wypadek?

Lokalni stróże prawa natychmiast zawiadomili pogotowie ratunkowe, po czym na...

zlotowski

Przekaż 1 % dla Emilii

Lekarze zadecydowali o podjęciu standardowego leczenia dostępnego w Polsce:...


FreeStat.pl - Gratis statystyki WWW
Freestat - statystyki gratis
pilski

2009-10-07 20:04:57

Debatowali jak utrzymać i wzmocnić potencjał kadrowy firmy

PIŁA. W poniedziałek 5 października w Sali konferencyjnej Hotelu Gromada odbyła się konferencja nt. "Łagodzenie Skutków Kryzysu. Oferta Rządu dla MSP". Organizatorami konferencji było Biuro Posła Adama Szejnfelda, Biuro Senatora Mieczysława Augustyna, Pilska Izba Gospodarcza i Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem konferencji było zapoznanie uczestników, wśród których znaleźli się przedsiębiorcy, samorządowcy, dyrektorzy powiatowych urzędów pracy i członkowie powiatowych rad zatrudnienia z subregionu pilskiego z możliwościami utrzymania potencjału kadrowego firm pomimo trudności spowodowanych kryzysem ekonomicznym.

Otwarcia seminarium dokonał senator Mieczysław Augustyn, który przywitał wszystkich uczestników, a następnie przeszedł do swojego wystąpienia dotyczącego podstawowych założeń ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. Senator powiedział, że dzięki nowym rozwiązaniom zawartym w powyższej ustawie- firmy, które znalazły się w przejściowych kłopotach finansowych będą mogły przetrwać najgorszy okres i nie będą zmuszone do zwolnienia części pracowników. W wystąpieniu pilskiego parlamentarzysty znalazły się takie informacje jak: kto może otrzymać pomoc, jakie warunki trzeba spełnić, na jaką pomoc państwa mogą liczyć zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy oraz gdzie należy się zgłosić aby otrzymać niezbędną pomoc.

Następnie głos zabrał Grzegorz Marciniak - Prezes Rady Pilskiej Izby Gospodarczej, który zaprezentował ofertę instytucji otoczenia biznesu w łagodzeniu skutków kryzysu na przykładzie Pilskiej Izby Gospodarczej, Prezentacja prezesa Marciniaka zawierała takie informacje jak: cele Pilskiej Izby Gospodarczej, strukturę organizacyjną Izby, aktualnie podejmowane działania i plany na przyszłość, wśród których znalazło się powołanie do życia instytucji rzecznika przedsiębiorców interweniującego w sprawach bieżących problemów przedsiębiorców oraz utworzenie Forum Młodych.

Kolejnym punktem konferencji była prezentacja Rafała Zdziereli - dyrektora pilskiego oddziału Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., który przedstawił instrumenty służące transferowi know how do przedsiębiorców. Zwrócił uwagę na istniejące okoliczności utrudniające dostęp przedsiębiorców do funduszy Unii Europejskiej i przedstawił konkretne działania WARP-u w zakresie ułatwiania przedsiębiorcom aplikowania o środki unijne.

W dalszej części seminarium referat wygłosił Tomasz Tojza - radca prawny Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego prowadzonego przez WARP, który swoje wystąpienie poświęcił zmianom legislacyjnym w Prawie Pracy w kontekście spowolnienia gospodarczego. Wystąpienie to w największym stopniu poświęcone było szczegółowemu omówieniu ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego.

Po zakończeniu wszystkich wystąpień senator Mieczysław Augustyn dokonał podsumowania wystąpień wygłoszonych w trakcie konferencji. Temat seminarium i treści poruszone podczas niego wywołały duże zainteresowanie wśród uczestników, o czym świadczą zadawane później pytania oraz dyskusja, jaka rozwinęła się w kuluarach konferencji i tuż po niej.

Następnie Grzegorz Marciniak Prezes Rady Pilskiej Izby Gospodarczej, wspólnie z senatorami Mieczysławem Augustynem i Piotrem Głowskim oraz posłem Piotrem Waśko wręczył nominacje Arbitrom Sądu Arbitrażowego Pilskiej Izby Gospodarczej i certyfikatów członkowskich nowym uczestnikom Pilskiej Izby Gospodarczej. Konferencję zakończyła prezentacja przedstawicieli pilskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego nt. Poręczenia i gwarancje udzielane przez BGK.

Bartosz Mirowski





Dodaj swoją opinię








Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

ta ekipa powinna zająć sie pracami przy zieleni miejskiej w pile może tam poradzili by sobie.No jeszcze ptrafią doskonale doprowadzic do ruiny wszystkiego do czego sie zabiorą.Zostawcie debaty nieroby do rowów bo zniszczycie resztki firm
Dodał jacek dnia 2009-10-21 21:14:54
Żyd Adaś już jest skończony i również pozostali z mafii PO.Ludzie Was rozliczą.
Dodał cher dnia 2009-10-08 16:20:33
Adas to CWANIAK Z KOLKIEM W NOSIE nich nam da recepte jak osiagnac taki majatek jaki on ma.Ludzie przez 45 lat pracowali i nie maja porzadnego rowera a ten cwaniak z fajka w pysku prawi FANABERIE
Dodał dnia 2009-10-08 09:33:56
kurcze media piszą, że ponoć Adaś już zakończył kariere w resorcie gospordarki... A tak się dobrze zapowiadał. Czy nasz region straci wiekową szansę na rozwój? Oto jest pytanie.
Dodał dnia 2009-10-07 23:30:26
hola hola Marcieniak też jest umoczony w PO. Podobnie Zdzirella.
Dodał bhp dnia 2009-10-07 22:40:06
zastanawiam się czy to koniec Bugajskiego czy spaprany fotoreportarz? Pan B. siedział obok Augustyna a na zdjęciu schował sie za niego. Mentor poszedł w odstawkę, teraz chyba pora na lokalnych kacyków. Może nawet prokuratura odzyska wzrok i słuch?
Dodał dnia 2009-10-07 21:04:52
Najlepiej dla gospodarki[naszej regionalnej i tej "wogóle" byłoby gdyby akurat ci panowie[no może z wyjątkiem p.Marciniaka]przestali "debatować".Dlaczego? Odpowiedzią niech będa ostatnie dwa lata"rządów".Aha,no i jeszcze "wyczyny" "organizatora konferencji .......Adasia [wiceministra gospodarki]
Dodał kosmos dnia 2009-10-07 20:46:12
Augustyn nową twarzą PO.
Zobaczymy co z tego będzie.
Dodał abel dnia 2009-10-07 20:42:29