Dziś jest: Czwartek, 27 listopada 2014 | imieniny: Waleriana i Maksymiliana


  
  

pilski

Banasik popiera kandydaturę Małgorzaty Włodarczyk

  Paweł Banasik: - Chciałbym udzielić poparcia pani Małgorzacie...

chodzieski

Z ostatniej chwili...
Oświadczenie

 Oświadczam, że będę czci swojej, mojej rodziny i...

czarnkowsko - trzcianecki

Pechowe skrzyżowanie w "oku" kamery

  Początkowo na miejsce zdarzenia nie były wzywane żadne służby...

walecki


wągrowiecki

PSL sięga po fotel starosty

Największym triumfatorem wyborów jest bez wątpienia wicestarosta Tomasz...

zlotowski

Ludwisiak - Wojtiuk - pojedynek przed publicznością

  Debata toczyć się będzie między dwoma kandydatami na funkcję burmistrza...
pilski

2011-04-07 19:27:19

Przyłapani

WYRZYSK. 6 kwietnia po godzinie 18. na osiedlu (ulica Pomorska - ulica Krajeńska) w Wyrzysku doszło do utworzenia trzech dzikich wysypisk śmieci. Sprawcy podjechali samochodem osobowym i z przyczepy wynieśli kilkadziesiąt skrzynek z butelkami po piwie poczym butelki wyrzucili do kontenera na szkło, a skrzynki pozostawili.

- O zaistniałej sytuacji poinformowałem Policję i Straż Miejską - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Wyrzysku Józef Jasik. - W piśmie skierowanym do Straży Miejskiej wskazuję na zaśmiecenie terenów spółdzielni mieszkaniowej poprzez utworzenie trzech dzikich wysypisk śmieci przy ulicy Pomorskiej 4, Pomorskiej 8 i Krajeńskiej 1 i na podstawie tego żądam znalezienia i ukarania winnego, jak również usunięcia porzuconych śmierci na koszt winnego bez obciążania spółdzielni mieszkaniowej z tytułu dodatkowych kosztów. Poza tym dysponujemy materiałem dowodowym w postaci zdjęć i numeru rejestracyjnego pojazdu - dodaje.


 



Dodaj swoją opinię


Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


a ty co byś zrobił? jesteś taki mądry,jak widać po wpisie
Dodał dnia 2011-04-12 22:21:10
Czy się pochlastasz czy nie, to i tak zostaniesz głupim.
Dodał dnia 2011-04-12 18:14:17
w miedzy czasie trwania tego tematu na forum zrobiłem zdjęcie jednemu gościowi jak wywozi sterte smieci ,co prawda do swojego lasku .Teraz niewiem co z tym zrobić,bo gośc spoko i natura spoko.prześpie sie z tym tym,ale i tak źle mi z tym
Dodał dnia 2011-04-12 02:01:37
w miedzy czasie trwania tego tematu na forum zrobiłem zdjęcie jednemu gościowi jak wywozi sterte smieci ,co prawda do swojego lasku .Teraz niewiem co z tym zrobić,bo gośc spoko i natura spoko.prześpie sie z tym tym,ale i tak źle mi z tym
Dodał dnia 2011-04-12 02:00:54
Kurna, to ja nie wiedziałem, że do wyrzucenia śmieci trzeba mieć doktorat z ekonomii, drugi fakultet z inżynierii środowiska i zaświadczenie z parafii o właściwym wychowaniu. To ja biedny prostaczek bez matury zasuwałem co trzeci dzień z kubłem do śmietnika!!! Jakie to szczęście, że mnie nikt nie sfotografował i nie obśmiał na tym forum, bo bym się chyba pochlastał.
Dodał dnia 2011-04-11 20:44:30
Wpierw zmądrzeć, nabrać wiedzy ekonomicznej,rozumieć swoje środowisko przyrodnicze, wychować się w duchu porządku i odpowiedzialności za siebie i innych.
Wtedy sam będziesz wiedział co się robi ze swoimi odpadkami. Problem wtym, czy nie umrzesz przed końcem edukacji.
Dodał dnia 2011-04-11 20:13:25
to wyrzucać śmieci do lasu czy nie?
Dodał dnia 2011-04-11 20:04:27
Aleś się chłopie (babo?) rozteoretyzował(a?). Według twojego toku rozumowania najprościej wyrzucać śmieci - jak w średniowieczu - przez okna na środek ulicy. Same zgniją i nikt nie będzie musiał płacić za utylizację.Proste, skuteczne, nikt za nikogo nie płaci, i nie trzeba sobie ekonomią d... zawracać. Dobrze, że wybudowali obwodnicę Wyrzyska.
Dodał dnia 2011-04-11 19:55:46
Za nawet segregowane odpady KTOŚ placi.
Nie ma to znaczenia czy są to pieniądze budżetu gmin czy pochodzą z innej puli. Może koszty za segregowane odpady ponosić ten, kto ich nie segreguje.
Polega to na niepobieraniu opłat przez firmę odbierającą, ktora koszty tego odbioru rozlicza w kosztach dla "producenta" odpadów niesegregowanych. Wbrew temu co piszą poprzednicy, KTOŚ te toszty opłaca.
Lepiej jednak pytać niż innych wyzywać. Może to jednak WY macie problemy z rozumieniem zależności ekonomicznych?
Przyjemności życzę przy czytaniu ze zrozumieniem.
Dodał dnia 2011-04-11 19:04:28
BRAWO przedmówca.Wiesz, trochę techniki i chłoptasie się gubią.Oni łączą śmieci które wyrzucają do pojemników z odpadami segrogowalnymi chyba że ich inteligentny prezesio robi w bambuko i myślą że za to płacą ,chyba że o zgrozo prezes nie wie za co płaci.
Dodał dnia 2011-04-11 14:54:09
Ciekawe: jak ktoś umie stukać w klawiaturę, a nie umie czytać?
Po pierwsze: za wywóz odpadów segregowanych nikt nie płaci co napisałem poniżej,
Po drugie: nie ma technicznych możliwości ustawiać przy każdym domku jednorodzinnym pojemników, bo do tej pory firma dysponowała tylko dużymi - osiedlowymi. Póki co mieszkamy w Polsce i mało mnie obchodzi jak to jest urządzone na zachodzie Europy, bo na północy jest jeszcze inaczej i co z tego?
Po trzecie: w Pile już rozpoczęła się akcja ROZDAWANIA ZA DARMO worków do segregowania odpadów i niebawem problem zniknie, ale na razie dotyczy to wybranych osiedli.
Tylko aby to zrozumieć, trzeba mieć IQ nieco wyższe niż jamochłon.
Jeżeli szanowny przedmówca ma problem z odszyfrowaniem tego, co ludzie nazywają literkami, to niech poprosi kogoś z podstawówki (chyba w Wyrzysku jest?)to mu pomoże.
Dodał dnia 2011-04-11 14:33:24
I znow kolejny nawiedzony, ktoremu wydaje się że wszystko wolno.
Rada: Zamów sobie przed swój domek pojemniki na segregowane śmieci. Nie będziesz musiał biegać na osiedla i tam wrzucać do nie swoich pojemnikow.Wystarczy za to zapłacić z wlasnej kieszeni. Tak to jest urządzone na zachodzie Europy.
Warto jednak brać pod uwagę innych a nie tylko swoje "prawo".
Dodał dnia 2011-04-11 11:32:29
Nie wiem kto wywozi śmieci w Wyrzysku, ale w Pile ALTVATER wywozi odpady segregowane za darmo i żaden obywatel za to nie płaci. Może zanim zacznie się rzucać obelgami warto to sprawdzić? A poza tym szanowny przedmówca może wyjaśnić, w którym momencie łamię prawo jeśli wrzucam szkło do pojemnika na szkło? Nie zauważyłem wiszącego na pojemniku regulaminu, który by określał komu wolno z niego korzystać a komu nie. Ja np. mieszkam w Pile, mam w nawyku segregację śmieci i co mam z nimi zrobić, skoro mieszkam w domku? Oczywiście wywożę na sąsiednie osiedle i wrzucam do odpowiednich pojemników. Jestem przestępcą? Jeśli tak to mam w d... ochronę środowiska i wszystko będę walił do swojego - ogólnego śmietnika. Niech jadą do Kłody baterie, świetówki, chemia domowa, makulatura, szkło, złom itp. Po co to odzyskiwać i narazić się jakiejś bandzie oszołomów?
Dodał AQQ dnia 2011-04-10 15:10:32
Panie "pawełku". I tak nie zrozumiesz treści. Sprawa nie w wysokości kwoty a w przestrzeganiu prawa i nieobarczaniu innych nawet jednym groszem.
No ale tego nie można się nauczyć. To koduje się w mentalności poprzez wychowanie.
Dodał dnia 2011-04-10 12:13:13
do Pani/Pana piszącego/... dnia 2011-04-08 13:59:00 bojącego podpisać się własnym imieniem.
Wolę zapłacić te kilka złotych i nie widzieć codziennie sterty śmieci w lesie.
A jeśli już pieniądze są dla Ciebie takie ważne i jesteś mieszkańcem tego osiedla to pragnę Cię poinformować że nawet gdyby pan prezes podzielił koszt wywozu śmieci na wszystkich mieszkańców, to byłyby to kwoty rzędu kilku groszy.
Więc się nie bój, bardzo nie zbiedniejesz...:)
Dodał paweł dnia 2011-04-10 10:25:03
Wychodzi na to , że wam pobiją mordy na tym osiedlu, zapłacicie za to i będzie .ok
Dodał dnia 2011-04-08 20:30:14
Szanowny poprzedniku.
Zawarł Pan złą umowę z firmą odbierającą śmieci. Mówiąc bardzo skrótowo; powinien Pan płacić tylko za tyle śmieci, ile Pan "wyprodukował" niezależnie od czasu jaki upływa między jednym a drugim okresem ich wywiezienia.

Opłata nie musi więc być zryczałtowana. Takie umowy ma wiele osób od których firmy odbierają śmieci. Nie znam warunków umowy Spółdzielni Mieszkaniowej w Wyrzysku, ale to nie znaczy, że wytwórca śmieci ma nie płacić za swój produkt.
I stąd to oburzenie.
Dodał dnia 2011-04-08 20:02:13
A który z tych święcie oburzonych wydał choć jedną złotówkę dodatkowo za wywóz tego szkła???? O ile wiem (a wiem) to wywóz śmieci jest opłacany ryczałtowo i nie ma żadnego znaczenia czy kubeł jest pełny czy pusty. Ja mieszkam w domku, obecnie sam i produkuję 1/3 tej ilości śmieci co jeszcze nie tak dawno. kubeł wystawiam co 2-3 tygodnie. A płacę tyle samo i nie mam żadnego prawa do upustu. Wywóz odpadów segregowanych jest skalkulowany również ogólnie i nikt nie zapłaci ani grosza dodatkowo. Ale to taka polska postawa. Wara od mojego! lepiej do lasu, do jeziora, ale nie tutaj. Jesteści po prostu żałośni w tym bezmyślnym wylewaniu jadu.
Dodał dnia 2011-04-08 17:36:53
,,na szafot z nimi, ukamieniować ich,, pewnie jesteście za? hahahahah ale w niektórych nienawiść drzemie żal mi
Dodał dnia 2011-04-08 14:43:49
Cwaniaczku z nikiem "paweł'. Czy już deklarujesz swoją kasę za taką jak popierasz segregację śmieci?Masz okazję zapłacić za wywoz tych śmieci ze swojej kieszeni.
Dodał dnia 2011-04-08 13:59:00
oni wybrali lepsze zło-trafiło na was i słusznie sie wsciekacie.Jakie to jednak szczęście ,że nie wywieźli tego szajsu do lasu,kto by to sprzatał?
Dodał dnia 2011-04-08 13:52:09
ale są tłumoki w tym wyrzysku-do wpisu z 13,29
Dodał dnia 2011-04-08 13:41:54
Czekam na nazwisko tego cwaniaczka za ktorego śmieci mam zapłacić ja.
Prezes niech spowoduje/ albo sąd/ aby w ramach kary za głupotę sprzątała firma cały Wyrzysk przez miesiąć a wlaściciel w pomarańczowym kitelku był nadzorowany prze firmę Pana Blabusia!!
Dodał dnia 2011-04-08 13:39:36
Zapomnieli właściciele sklepu/firmy/ że mają obowiązek sami i na własny koszt usuwać odpadki po swojej działalności.
No ale zaw3sze taniej jest do lasu albo sąsiadowi pod bramę.

Dodał dnia 2011-04-08 13:35:36
Brawo Panie Prezesie!!
Jeżeli tak będą postępowali wszyscy, to bardzo szybko będzie porządek w Wyrzysku.
Tak trzymać i gonić bezczeli!!
Dodał dnia 2011-04-08 13:31:50
Cwaniaczki, świuchy i gamonie!
Nie tylko ci co wywalają śmieci na cudzym terenie ale też ci co popierają takie świnwo.
Jednak naszym mieszkańcom- śmieciarzom jeszcze wiele brakuje w rozumieniu znaczenia słów ekologia i porządek.
Może to są ci, co mieli do szkoły pod górkę i chodzili do niej bez książek i zeszytow?
Zachowali się jak przysłowiowy gamoń co to narobił na sąsiada wycieraczkę ale zapukał do niego z prośbą o papier dla wytarcia swoich czterech liter.


Dodał dnia 2011-04-08 13:29:16
Macie pojęcia ile jest jeszcze śmieci do pozbycia się, niech je tutaj wszyscy przywiozą, proponują śmieciarze z osiedla w Wyrzyska, my sobie poradzimy, zapłacimy i z głowy. To jest bezprawie w biwły dzień, nie rozumiecie tego, przykre. kiedyś szło się do więzienia za worek cementu - tereaz nie , szuka się sponsorów - by oalał las ( czubatka )
Dodał dnia 2011-04-08 12:21:32
a czy najlepiej nie byłoby gdyby zamowili swoje kontenery i pozbyli sie swoich smieci na swoj koszt?? A czy wy zdajecie sobie sprawe ile tych butelek i skrzynek bylo??? pozostawili cała przyczepe!!!!! Te butelki zbierali chyba od lat 90-tych o czym swiadcza etykiety -typu EB. Dziwi mnie bardzo,ze ich bronicie!! medal im dajcie,ze nie wywiezli do lasu.
Dodał dnia 2011-04-08 11:52:24
gdyby wysypali w lesie byłoby lepiej?
Dodał dnia 2011-04-08 11:24:56
Do złapanych nie przyjmujcie żadnego mandatu sąd grodzki na pewno odstapi od ukarania.
Dodał dnia 2011-04-08 11:13:12
D-nie przywieżli butelki do pojemnika na szkło!Takie pojemniki stoją w miastach wszędzie aby segregować odpady ,co innego jak by weszli do waszego miejsca gdzie macie kubły i tam wyrzucili .......brak słów.
Dodał dnia 2011-04-08 10:17:16
Wysypujcie na naszym osiedlu wszyskie śmieci z Wielkopolski, stać nas na to aby jw wywozić. Bogaci mieszkańcy osiedla w Wyrzysku.
Dodał dnia 2011-04-08 10:09:32
Dzisiaj podrzycą na to osiedle stare kible, a po świętach zgniłe jaja. Gratuluje czuności mieszkańców.Dobre zdjęcia. Wstyd dla cwaniaków. Mieszkańcy popierają reakcje Prezesa. Inna być nie mogła!!!
Dodał dnia 2011-04-08 09:59:40
Popieram ludzie chcieli dobrze, segregują śmieci a pojemniki na szkło nie stoją wszędzie więc przywieźli do pojemnika na szkło.panie przez małe p walnij się tą butelką,nadgorliwość jest gorsza od fasz-u
Dodał dnia 2011-04-08 09:59:31
Mieszkańcy osiedla mają zapłacić za porzucone śmieci bezczelnych cwaniaków, a może tak podwyższyć czynsze o małao wiele 50 zł ?
Dodał dnia 2011-04-08 09:54:42
skoro tacy madrzy jestescie, gdy tamci beda znowu sprzatac w piwnicy, to niech smieci podrzuca, do waszych smietnikow. Ciekawe co wtedy powiecie :)
Dodał dnia 2011-04-08 08:51:00
Oj panie Jasik! Głupszy to już pan nie będzie. "Gdyby głupota miała skrzydła, to by pan latał nad Wyrzyskiem jak gołębica".
Dodał dr dnia 2011-04-08 08:47:30
a mozna cała przyczepe oproznic zostawiajac ja na obcym osiedlu. To, że do lasu nie pojechali to dla mnie zrozumiałe, dopiero by kare zaplacili. Dlaczego nie wynajeli smieciarki i pozbyli sie tych butelek bezzwrotnych tak jak nalezy?
Dodał dnia 2011-04-08 08:47:01
Następnym razem proponuję zawieźć prezesowi do biura,jak nie można wrzucać butelek do pojemników na szkło.


Dodał sortowacz dnia 2011-04-08 07:57:59
ile tam kasy ktoś zostawił!!! Są jeszcze dobrzy ludzie na tej ziemi.
Dodał skup butelek w czasach bulu dnia 2011-04-07 22:25:28
Następnym razem ci zbrodniarze powinni wywieść to wszystko do lasu. Tam nikt ich nie sfotografuje i będzie normalnie, po polsku. Panie prezesie walnij się pan jedną z tych butelek w czoło i to mocno.
Dodał AQQ dnia 2011-04-07 22:06:38
Nie rozumiem problemu. To chyba dobrze, że ktoś szkło wkłada do pojemnika na szkło, a pojemniki plastikowe, z racji swych gabarytów, stawia obok pojemnika na plastik. Obyśmy wszyscy tak rozsądnie postępowali. Co za frustrat ten artykuł napisał? Straż Miejska chyba ukarze tego, który ją w błąd wprowadził? Bo jak nie to po co nam "straż miejska"?
Dodał _M_ dnia 2011-04-07 22:00:46
butelki w pojemniku na szkoło, skrzynki z racji swoich gabarytów stoją obok pojemnika na plastik.
Takiej rzeczy mógł dokonać tylko wielki zbrodniarz, środowisko bardzo ucierpiało, grunt i wody pewnie zostały skażone...
Pan Jasik jest śmieszny...:)
Dodał paweł dnia 2011-04-07 20:38:36