Dziś jest: Sobota, 25 października 2014 | imieniny: Kryspina i Ingi


  
  

Nad Notecią zakończyli sezon

  W ostatnich tegorocznych zawodach udział wzięło 8 seniorów oraz...

pilski

Prezydent mówi NIE darmowym biletom

  Prezydent Głowski sprowokowany przez konkurenta zwołał konferencję...

chodzieski

Kombinatorzy znowu (z) Górą

Warto wspomnieć, iż satyryk Mieczysław Góra z kapelą Kombinatorzy...

czarnkowsko - trzcianecki

Warsztaty z globalizacji

  Jak opowiadają wychowanki Klaudia Jarosz i Natalia Wolińska:...

walecki


wągrowiecki

Sukces gimnazjalistów

Uczniowie kl. II h miejskiego Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu w składzie: Wiktor...

zlotowski

Rozbity radiowóz

W zdarzeniu uczestniczyło auto osobowe marki Toyota i policyjna Kia Cee'dd...
pilski

2013-04-25 22:28:29

Mikita odwołany, Sulima nowym wicestarostą

PIŁA. Takiej burzliwej sesji w obecnej kadencji pilskiej Rady Powiatu jeszcze nie było. Na wniosek starosty M. Mantaja (PO) odwołano ze stanowiska wicestarostę B. Mikitę (Porozumienie Samorządowe). Nowym wicestarostą wybrano Kazimierza Sulimę (Porozumienie Samorządowe).

Starosta nie chciał już Mikity na fotelu zastępcy, podając jako powód swojego wniosku utratę zaufania: - Tego zaufania w zasadzie nie było od początku, ale miałem nadzieję, że w trakcie kadencji uda nam się porozumieć w najistotniejszych kwestiach. Niestety (...)

Poszło głównie o wyjazd studyjny do Magdeburga w grudniu 2011 r., organizowany przez Porozumienie Samorządowe, Centrum Charytatywno-Opiekuńcze Caritas w Pile i Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile. Starosta- Otrzymałem informację od pana marszałka Tomasza Bugajskiego, że w wyniku przeprowadzonej kontroli, dokonanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, stwierdzono nieprawidłowości w realizacji projektu, w tym niezasadne finansowanie kosztów uczestnictwa w wyjeździe do Niemiec dziewięciu osób nie będących osobami niepełnosprawnymi.

B. Mikita przedstawił swoje argumenty tłumacząc później dziennikarzom, że nie o stołek mu chodziło (bo ma co robić), tylko o swoje dobre imię i wiarygodność Porozumienia Samorządowego. Koniec końców jednak w głosowaniu tajnym odwołano go stosunkiem głosów 13 za, 11 przeciw i jeden wstrzymujący się.

13 osób za, 10 przeciw i jeden wstrzymujący się to z kolei wynik tajnego głosowania na nowego wicestarostę. Został nim radny Kazimierz Sulima.

Więcej o zamieszaniu w powiecie, liście zarzutów starosty, obronie B. Mikity, braku chemii, ambicjach, nadużywaniu słowa prezes, nowym układaniu klocków i ewentualnym wyjściu Porozumienia Samorządowego z koalicji - w najbliższym wydaniu TN.



Dodaj swoją opinię


Komentarze są własnością ich twórców. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.


Jeśli się Heńkowi nie podoba system prawny, który sam tworzył, jeśli uważa, że to co zrobił jest do dupy, niech ogłosi niepodległość, obwoła się królem i sobie rządzi z Gasperowiczem, Zielińską, Zdunkiem, Wernerem, Białasem, Barabaszem, Noską, Szalbierzem, Hartlińskim, Ciechanowskim, Mikitą.
Dodał elektorat dnia 2013-05-07 19:16:48
Ale Heniek daje pracę, żeby zmniejszyć bezrobocie, bo jest duże i ludziom się żyło dostatniej. A że bez uzgodnień, zezwolenia,, kogo to obchodzi?
Dodał pracocholik dnia 2013-05-07 18:54:32
Mikita podobny do Ciechanowskiego z postury, to i charakter porąbany. Bali się jego podpuszczania, wychodzenia poza kompetencje, terroru w urzędzie.
Kiedy wydało się, że Stokłosa znowu coś buduje bez zezwolenia, Mikita robił śledztwo w urzędzie, kto wydał, że Stokłosa robi bez zezwolenia zamiast dochodzić jak to się stało, że Stokłosa znowu robi bez zezwolenia.
Bo żeby wiedzieć, że Stokłosa znowu buduje bez zezwolenia kontenerową stację paliw i lotnisko, trzeba znać stanowisko urzędu, czy występował o warunki zabudowy, o rozprawę odnośnie wpływu na środowisko, zabezpieczenia na wypadek awarii, katastrofy itp. A tu nikt nic nie wie. Na BIPie nie było a w terenie jest.
Dodał Takie czasy dnia 2013-05-07 18:51:45
A to ciekawe, czy Mikita pójdzie do roboty u Stokłosy do Koziechgłów, Śmiłowa, Łukowa, podobnie jak Ciechanowski - przewąchiwacz, Klupś - korupcjant i inne pomiotło zmiecione z etosu?
Dodał kadrowy z dnia 2013-05-07 18:43:33
'...Tutaj hit

1minuta 28 sekunda nagrania zobaczcie jak BABSKO BESZCZELNIE ....
'Bezczelnie pisze się nieco inaczej. Wracaj do szkoły jełopie

"Dodał Szyszka spod Zamku koło Młyna dnia 2013-05-03 22:11:51
Dodał Ana dnia 2013-05-04 22:53:56
Myndy od ekologii wcinają się wszędzie.Kiedyś im łapy przytrzasną.
Dodał dnia 2013-05-04 08:04:52
Tutaj hit

1minuta 28 sekunda nagrania zobaczcie jak BABSKO BESZCZELNIE KŁAMIE!
Dodał Szyszka spod Zamku koło Młyna dnia 2013-05-03 22:11:55
Tutaj hit

1minuta 28 sekunda nagrania zobaczcie jak BABSKO BESZCZELNIE KŁAMIE!
Dodał Szyszka spod Zamku koło Młyna dnia 2013-05-03 22:11:51
A to głos tej samej ekolożki co hackera szukała?

http://www.youtube.com/watch?v=pgAm3E9UkmM
Dodał hacking.pl dnia 2013-05-03 22:07:55
Kazimierz Sulima
Wszystkich przetrzyma
A niektórych wydyma.
Dodał dnia 2013-05-03 16:51:10
Miki to już w wieku emerytalnym jest więc czas na dzialeczkę i przy piweczku czas spedzać...cóż Miki nikt się Ciebie już nie musi bać...uf...
Dodał buziaczek dnia 2013-05-03 16:18:24
A co w loży stadionu żużlowego? Czy obecnie Mikita znajdzie fotel, czy choćby ryczkę przy Henryczku?
Dodał sprzedawca krzesełek, foteli i taboretów dnia 2013-05-03 15:49:28
Z przesłuchania materiału na jutube nie wynika, żeby ktokolwiek podsłuchiwał starostę. Po pierwsze, starosta nie zapewnił na spotkaniu protokolanta. Było to spotkanie oficjalne, nie w knajpie, burdelu, agencji towarzyskiej czy na grillu w ogródku dla niepełnosprawnych, a w siedzibie urzędu. Dzień wcześniej odwiedził starostę umyślny Krupy plus trzech ( po staropolsku to by brzmiało: samotrzeć), emerytowany biznesmen Henryk Stokłosa, który pełnił wtedy przez pomyłkę elektoratu funkcję senatora, jako recydywista elekcyjny. Domagał się, aby starosta nie wysyłał do kapituły konkursu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności aplikacji SEPZN. Nie było to poparcie, czy usilne domaganie się starosty o nagrodzenie Stowarzyszenia, a tylko stwierdzenie, że Stowarzyszenie takie działa na terenie powiatu, co jest w gestii władzy samorządowej.
W staroście nie ma nic takiego, co by mogło zachwycić kogokolwiek ze względu na urok osobisty, styl wypowiedzi, zachwycający głos. Przeciwnie, starosta Mantaj motał się w uniżonych lansadach przed majestatem senatora - recydywisty elekcyjnego i podkreślał z uporem polityczny aspekt aplikacji Stowarzyszenia wobec domniemania, że Stokłosa ponownie zechce kandydować do Senatu w wyborach jesiennych 2011. Pan starosta nie zatroszczył się w ogóle o ewentualny start w wyborach Ireny Sienkiewicz, która też już kandydowała w 2005 i mogła ponowić próbę.
Przyjęcie denuncjacji Stokłosy, jakoby nagrodzone medalami aktywistki stowarzyszenia były Kaśkami kariatydami akcji utrącenia Stokłosy w wyborach uzupełniających do Senatu w lutym 2011 i zatroskanie starosty o dalsze losy senatorowania Stokłosy, w świetle opublikowanego bezprawnie nagrania spotkania ze starostą i jego urzędnikami w starostwie 19 lipca 2011 daje obraz skutecznej tresury działaczy samorządowych przez słynnego organizatora geesów imienia reportera Wiesława Kota.
Dodał FanClub Elvia "Memphis" dnia 2013-05-03 15:41:41
ciekawymateriał na jutube poniżej
Dodał dnia 2013-05-03 09:44:45
http://www.youtube.com/watch?v=9psYkUSeWRQ
Dodał dnia 2013-05-02 15:12:20
Bo skoro bylo obserwatorium to i pewnie ....
Dodał Amelka dnia 2013-05-01 10:08:01
A IPN juz lustruje? Nowego?
Dodał dnia 2013-05-01 10:07:00
Jakie kurna przekręty, jakie przekret?! Wali was dokładnie!
Dodał Barman dnia 2013-05-01 08:15:57
a prokuratura juz powiadomiona o przekretach Mikiego?
Dodał ? dnia 2013-05-01 07:20:01
Gówno
Dodał dnia 2013-04-30 14:58:33
Co zrobić by Mantaja odwołać?
Dodał joker2013 dnia 2013-04-30 14:45:45
Oglądalem spotkanie starostwa na asta Ten Sulima to burak i prostak powinnien tylko piwo polewac
Dodał ryszard dnia 2013-04-29 23:27:42
I nareszcie skończy się era Buhaja i jego POpaprańców !
Dodał dnia 2013-04-29 18:49:00
Platforma w powiecie pilskim stoi nad przepaścią. Wystarczy jeden krok do przodu ...i po ptokach.
Dodał Gomułka dnia 2013-04-29 18:47:39
Sulima w Po tylko kwestią czasu ale się umie sprzedać!
Dodał RYS dnia 2013-04-29 18:06:12
Te posty są raczej takie niemerytoryczne, dziecinne. Jedynie co niegłupie, to: W czym jest gorszy Sulima z baru piwnego od Mikity z lumpeksu przy PoWoGazie?
Dodał pytanie dnia 2013-04-28 18:26:23.
Dodał dnia 2013-04-29 15:57:15
Zezowatej trudniej się przyjrzeć, bo ma zeza.
Dodał okulista z Kolby dnia 2013-04-29 15:54:58
Jemu i tej zezowatej
Dodał L...ucha...uha dnia 2013-04-28 21:51:01
Oj Mirkowi tesz trza sieprzyjzec
Dodał dnia 2013-04-28 21:20:33
W czym jest gorszy Sulima z baru piwnego od Mikity z lumpeksu przy PoWoGazie?
Dodał pytanie dnia 2013-04-28 18:26:23
Donosił "wilk" razy kilka
Donieśli i na "wilka".
Dodał Bezradny dnia 2013-04-28 16:25:50
W murowanej piwnicy
Pobili się zbójnicy.

Dodał dnia 2013-04-28 15:00:05
w tym domku również był punkt obserwacyjny :(
Dodał dnia 2013-04-28 14:23:20
????
Dodał dnia 2013-04-28 10:29:57
ten ktoś juz tam nie mieszka bo woli domek
Dodał dnia 2013-04-27 23:13:24
W czasie stanu wojennego jak donosi kłapouchy w pewnym mieszkaniu na podchorązych SB miała swoj pkt obserwacyjny- poszperajcie dojdziecie do gostka
Dodał Amelka dnia 2013-04-27 20:25:30
Panowie, jak patrze na wasze mordy to wydaje mi się że głownie żrecie. czas się kur_wa wziąc za odchudzanie. ale rozumiem ze koryto robi swoje.
Dodał jasiu dnia 2013-04-27 19:07:35
pk, to jest Punkt Kontroli, skrót od pełne koryto...,
Dodał przykłady dnia 2013-04-27 17:38:02
a ja wam powiem, że starostwo odetchnęło, bo skończą się bogusiowe knowania i intrygi
Dodał głos prawdy dnia 2013-04-27 17:30:54
co to jest pk.?
Dodał dnia 2013-04-27 14:58:03
No nie, i on i ona są na stanowiskach. Trochę szacuneczku się nalezy. Młodzież też te pomyje czyta.
Dodał L...ucha, uha , ha dnia 2013-04-27 14:39:14
Świat na p..dzie stoi i ch..em się podpiera. Cholera. Ludzie, to jest nie na temat! A jednak to prawda, że na p..dzie stoi i ch..em się podpiera!
Dodał krotochwilant powiatowy dnia 2013-04-27 14:13:09
Zezowata ma też prawo do odrobinki szczęścia w jednym miejscu. Może se wetknąć mintaja. Najlepiej wędzonego w folii, to się zabezpieczy przed ościami. I niech łobzuje z łobuzem.
Dodał rybka w folii dnia 2013-04-27 14:10:11
W 2008 dymało ją pół platformy zanim została rzeczniczką pk.
Dodał łupieżowy dnia 2013-04-27 12:32:55
Filet z M.kopuluje z zezowatą z Łobzenic
Dodał cyc dnia 2013-04-27 11:13:22
Czy to prawda, że Mintaj załatwił pracę jakiejś babie z farmaceutyki w szpitalu?
Dodał ae dnia 2013-04-27 01:00:22
Filet z Mintaja kopuluje z Piskorzycą? Ponoć jest nagranie gdzie jeden urzędnik mówi to wicestaroście!
Dodał korkzmaz dnia 2013-04-27 00:59:14
Bugaj wydał rozkaz bo M nie podpisał dokumentu i pewna firma straciła dofinansowanie PFRON. Szczegóły niebawem!
Dodał zalewajka fioletu na włosy dnia 2013-04-27 00:56:12
Majtał takiego świętego udaje, a sam to co wyprawia? Tajemnicą poliszynela są jego skoki na tą zezowatą
Dodał Brunhilda dnia 2013-04-26 22:40:03
tak się zeszmacić , a gdzie wola wyborców??? ludzie na Podlasiu już mu ręki nie podadzą, wstyd , wielki wstyd , rozumiem że z Porozumienia już wydalony?
Dodał Gienek dnia 2013-04-26 13:41:44
jest za co krytykować, ale gdyby się głębiej zastanowić to większość z was pewnie zachowałaby się tak samo. Mikita dał się ograć, przecież też mógł zaproponować stołek wicestarosty dla Sulimy, ale nie zaproponował i poległ
Dodał dnia 2013-04-26 11:31:36
He he - no niestety jest kryzys, w gastronomii posucha, a rodzinę przecież trzeba utrzymać, w takich sytuacjach takie pojęcia jak HONOR, LOJALNOŚĆ czy GODNOŚĆ schodzą na dalszy plan. Wstyd i żenada, ale w jakimś stopniu można to zrozumieć, bo czasy nie są łatwe.
Dodał tolek dnia 2013-04-26 11:01:23
Sulima sprzdajczyk wstyd przynośi całemu srodowisku wojskowemu niech barman z barem wraca do starostwa przepraszamy za byłego kolege brak honoru i godności nie licuje z godnoscia oficera kompletne zero.
Dodał tom dnia 2013-04-26 10:32:23
Burmistrz Trzcianki Marek Kupś stracił stanowisko i sąd wymierzył mu karę więzienia w zawiasach za próbę korupcji politycznej. CBA zrobiło z tamtej historii wielką sprawę. A tu z czym mamy do czynienia? Czy fakt, że Kazimierz Sulima w zamian za stanowisko wicestarosty zagłosował przeciwko prezesowi Porozumienia Samorządowego, do którego przecież należał, nie jest jaskrawą korupcją polityczną? K.Sulima dostał dobrze opłacany "stołek" za odpowiednie głosowanie. Więc co - jedni mogą, a drudzy nie?
Dodał dnia 2013-04-26 09:47:17
barman byl juz w Samoobronie PIS teraz PO rozwali to o to chodzi..