Dziś jest: Piątek, 24 marca 2017 | imieniny: Marka i Gabriela
SPRAWY RÓŻNE I PODŁUŻNE
Obuz
2012-07-23 21:21:15

SPRAWY RÓŻNE I PODŁUŻNE

Na naszym forum w części "Dyskusje na tematy ogólne" uzbierało się już 217 wątków. Większość z nich to wątki, w których od dawna nic się nie dzieje. Internauci zakładają nowe. Ich życie jest zależne od życia wydarzenia jakiego dotyczą. Niewiele jest takich, których zakres jest tak szeroki, że prawdopodobnie będą wieczne. Aby nie powiększać niepotrzebnie listy nowych wątków, których istnienie jest z góry przesądzone, zakładam wątek, w którym będzie można podyskutować właśnie na takie tematy. Pozwoli to na uporządkowanie pozostałych wątków. Być może narażę się administratorowi Portalu, za co z góry przepraszam. Jeżeli administrator uważa ten pomysł za nietrafiony, komplikujący porządek na forum, to nie będę miał nic przeciwko jak go po prostu skasuje.
wstecz Dodaj swoją opinie
Łobuz
2014-10-11 09:18:45
"Ty znarkotyzowany alkoholiku zniewolony lobuzie pamietaj ze za wysmiewanie chorych ludzi bedziesz sie meczyl samotnie i w bolach,ktore cie nie opuszcza do samego konca.Bedziesz wtedy prosil nawet szatana zeby ci ulzyl,ale nawet szatan nie ma litosci dla zdrajcow.Zapytaj sie twoich kolesiow szatanistow."

Gdyby tyle żarliwości katolicy wkładali w modlitwę co w wyzwiska i głupie docinki, to naprawdę wyszliby na prostą ku zbawieniu. A tak w znaczeniu katolickiego wyobrażenia zbawienia czeka piekło. Bajjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

2014-10-11 08:34:30
Zniewolone lobuzy sa rozne,kwadratowe i podluzne.Ty jestes plaski i plytki.
Łobuz
2014-10-10 21:26:31
Oto modlitwa wiernego za przecudne uzdrowienie abp Głódzia. Oj nie takiej spodziewał się abp modlitwy, nie takie od swojego wiernego.

2014-10-10 20:41:3
?Ty znarkotyzowany alkoholiku, bedziesz sie meczyl samotnie i w bolach,ktore cie nie opuszcza do samego konca.Bedziesz wtedy prosil nawet szatana zeby ci ulzyl,ale nawet szatan nie ma litosci dla zdrajcow.Zapytaj sie twoich kolesiow .?

2014-10-10 21:18:18
alleluja
2013-12-15 18:02:24
Muniek wskazuje drogę Obuzowi, ale czy stara zgodzi się na dziwki, o ile to nie zapóżno dla zdechłego, skapcaniałego,...no tu proszę uprzejmie o ubogacenie słownictwa.

To jest moj wpis,"ja tu był.., i jaki na czasie.

2014-10-10 20:43:02
Ty znarkotyzowany alkoholiku zniewolony lobuzie pamietaj ze za wysmiewanie chorych ludzi bedziesz sie meczyl samotnie i w bolach,ktore cie nie opuszcza do samego konca.Bedziesz wtedy prosil nawet szatana zeby ci ulzyl,ale nawet szatan nie ma litosci dla zdrajcow.Zapytaj sie twoich kolesiow szatanistow.

2014-10-10 20:41:31
Ty znarkotyzowany alkoholiku,pamietaj ze za wysmiewanie chorych ludzi bedziesz sie meczyl samotnie i w bolach,ktore cie nie opuszcza do samego konca.Bedziesz wtedy prosil nawet szatana zeby ci ulzyl,ale nawet szatan nie ma litosci dla zdrajcow.Zapytaj sie twoich kolesiow szatanistow.
Łobuz
2014-10-10 19:17:23
""Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą Bożą. Przyjmuję ją, jaka będzie, proszę o modlitwę" - napisał w swoim oświadczeniu metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. Pismo opublikowano na stronie archidiecezji gdańskiej.
Arcybiskup zwraca się o modlitwę "szczególnie tych, którzy doświadczają tego, co on". "Jeżeli jest taka wola Boża, chciałbym Wam jeszcze służyć, Drodzy Księża i Wierni, a moje cierpienie ofiaruję w intencji całej Archidiecezji Gdańskiej""

Ci co tu tak bluzgają niech lepiej zajmą się modlitwą za uzdrowienie swojego pasterza. Najlepiej od razu dwojakiego świętego. Pewnie choróbsko zaatakowało wątrobę abpa bo w jego przypadku była najbardziej obciążona.
nieznany
2014-03-17 22:10:48
Dobre....
Kancelaria Prawna "Stare Basiory"
2014-03-17 21:47:48
Uwagi do prywatnego aktu oskarżenia sformułowanego przez Mariusza Józefa Szalbierza zamieszkałego w Białośliwiu ul. 4 Stycznia 72, redaktora naczelnego miesięcznika ?faktypilskie? i portalu internetowego faktypilskie.pl, byłego redaktora naczelnego - w latach listopad 2004 - wrzesień 2007 ? ?Tygodnika Nowego? i portalu dzienniknowy.pl.
Oskarżony donosi, że nie zna obywatela Mariusza Józefa Szalbierza. Wiadomo mu z danych ogólnodostępnych, że jest on osobą publiczną zajmującą się od wielu lat kształtowaniem opinii społecznej i lubuje się w muzyce wyrażającej rozpacz i ból. Reprezentuje on - od czasu związania się z działalnością w mediach - tak zwaną ?czwartą władzę?, która sytuuje się sama jako element państwa demokratycznego powołany do kontroli władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Sama nie podlega kontroli żadnej władzy.
Oskarżony zakłada, że akt oskarżenia, który otrzymał, jest całościowym zestawem pretensji, jakie wyartykułował obywatel Mariusz Józef Szalbierz przeciwko niemu, osobie prywatnej, niezajmującej żadnych odpowiedzialnych, czy też nieodpowiedzialnych funkcji państwowych, samorządowych, politycznych, gospodarczych.
Oskarżony oświadcza, że nie doszedł do odkrycia w Internecie wątku oznaczonego: ?Nowe fakty pilskie.pl?. Ma zatem uzasadnione wątpliwości, czy taki adres istnieje. Próby wyszukania w Internecie a szczególnie na portalu dzienniknowy.pl adresu ?Nowe fakty pilskie.pl? dają wynik zero (0). Dlatego też zaprzecza, aby mógł wypowiadać się w nieistniejącym miejscu wirtualnej rzeczywistości informatycznej. Zaprzecza też, aby był autorem inkryminowanych mu wypowiedzi na hipotetycznym portalu ?Nowe fakty pilskie.pl? sygnowanych: Wielka Faja Dzwoniące Naczynia; on; Biuro Prasowe; Walduś.
Oskarżony podaje, że nazwa ?Wielka Faja Dzwoniące Naczynia? była przez niego używana na innych portalach: i-pila, dzienniknowy. Jednocześnie dodaje: jest też prawdziwe twierdzenie, że wielu nieznanych mu autorów postów - szczególnie na portalu dzienniknowy.pl - posługiwało się jego nazwami doraźnie przybieranymi do różnych wpisów. Należą do nich, wspomniana nazwa Wielka Faja Dzwoniące Naczynia (co jest luźnym tłumaczeniem nazwy Big Pipe Calgary), Le Man, Le Man I, Le Man I Wielki, Le Man I Wielki?, Lukrecja Demandiac - markiza, Biuro Prasowe, Kancelaria Prawna ?Młode Wilki? i inne, których już ? jak powiada - nie pamięta.
Na portalu i-pila używał dwóch oznaczeń: Bakutilek, Tango_fox. Podpisywał dodatkowo swoje wypowiedzi, ważne z jego punktu widzenia, nazwiskiem i imieniem, pseudonimem konspiracji stanu wojennego: ?kobra?, z dodatkiem inicjałów jl, JL, jL, Jl. Osoby wrogo nastawione używały w swoich wypowiedziach - w celu oznaczenia stopnia natężenia niechęci do niego - nazw własnych z użyciem doprecyzowującego zwrotu zawierającego określenie ?Le Man?. Na przykład ?zaman do karalucha Le Mana? ?zaman do karalucha Le Mana zwanego człowiekiem z ***?. Osoby te używały nazwy Le Man, Leman, Lemańczyk, z pełną świadomością tego, że dotyczą one osoby o personaliach Janusz Lemanowicz, kiedy same pozostawały w ukryciu co do swojej tożsamości. Podobnie na portalu i-pila używano przez pewien czas podpisu: jlkobra, który był pierwotnie używany przez oskarżonego.
Obywatel Mariusz Józef Szalbierz będąc w ?kamizelce kuloodpornej? opieki instytucjonalnej konglomeratu rolno-przemysłowo-handlowo-medialnego, którego majątek jest szacowany na około 1000000000 zł, nie krył się z używaniem danych osobowych oskarżonego którego majątek nie jest w ogóle szacowany, jego żony, dzieci. Pisywał w różnych miejscach: Tygodnik Nowy, Faktypilskie teksty dla niego i jego rodziny obraźliwe, zniesławiające, pomawiające o cechy, czy właściwości nie tolerowane przez społeczeństwo, jak: złodziejstwo, narkomania, handel narkotykami, kradzieże samochodów, podsłuchiwanie osób będących gośćmi w domu; rewidował zasoby jego mieszkania w czasie nieobecności lokatora, proponował w swoich pracach, aby pierdolił swoją matkę. Użycie przez Mariusza Józefa Szalbierza ruskiego zwrotu ?job twoja mać? w kierunku Janusza Lemanowicza, wobec faktu, że jego matka zmarła w 1991 roku pozostawia przyjęcie jedynego rozsądnego stanowiska, że Mariusz Józef Szalbierz uznaje nieznaną sobie osobę za kurwę. A więc według Mariusza Józefa Szalbierza matka Janusza Lemanowicza jest kurwą. Pogląd oskarżonego na profesję matki jest całkowicie inny. Poza tym Janusza Lemanowicza nie obchodzi, jaką profesją trudni się mamusia, żona, córka czy wnuczka Mariusza Józefa Szalbierza.
Obywatel Mariusz Józef Szalbierz już na progu istnienia portalu dzienniknowy.pl jako redaktor naczelny Tygodnika Nowego i zależnego od niego portalu dzienniknowy.pl dysponował programem szpiegującym, który natychmiast ustalał IP użytkownika. Dzięki temu miał bezpośrednią wiedzę, skąd pojawiają się wpisy na portalu przez niego uruchomionym. Wykorzystał tę wiedzę dla spotwarzenia w środkach przekazu imputując oskarżonemu bez żadnego dowodu autorstwo kilkunastu wpisów, których autorstwa ten nie potwierdza. Na bazie swoich przekonań Mariusz Józef Szalbierz ogłosił konkurs z udziałem Janusza Lemanowicza bez jego wiedzy. Kandydaturę zgłosił osobiście Mariusz Józef Szalbierz na łamach redagowanego przez siebie Tygodnika Nowego. Konkurs ten - według oświadczenia Mariusza Józefa Szalbierza - bezapelacyjnie wygrał jego ?protegowany?. W ten sposób Mariusz Józef Szalbierz woluntarystycznie zawładnął uprawnieniem Janusza Lemanowicza do decyzji o tym, co może on uczynić ze swoją wolnością, a więc ukradł mu część jego wolności. Jest to ubecko-ormowski przykład lekceważenia ludzi, których chce się zdyskredytować, osaczyć i zniszczyć dla satysfakcji pryncypała.
Wypowiedź podkreślona w punkcie 5 aktu oskarżenia jest manipulacją oskarżyciela prywatnego, jest to bowiem część wpisu autorstwa oskarżonego. W dodatku nie znaleziono, mimo prób, wpisu "Biuro Prasowe Jego Excelencji" z dnia 9 grudnia 2011. Całościową wypowiedź autorstwa oskarżonego, jako wyraz jego stanowiska wobec wcześniejszych wpisów internautów znaleziono we wpisie: z dnia 27 listopada 2011 roku pod tytułem ?Redaktor Naczelny MySz. 2011-11-27 20:07:19?; cytujemy:
?W Tygodniku Nowym nr 861, na ostatniej stronie, którą tradycyjnie okupował Mariusz Szalbierz ze swoimi niedojrzałymi tekstami jest zdjęcie zrobione na korytarzu Sądu Rejonowego w Wałczu, w drodze przestępstwa, bo bez pytania o zgodę osób fotografowanych. Podpis dwuznaczny w swojej wymowie werbalnej sugeruje, jakoby osoby na zdjęciu trudniły się upowszechnianiem zioła, o którego legalne stosowanie walczy obecnie koteria Palikota, [a więc marihuanę, haszysz, ogólnie mówiąc ziele okwiatu konopi cannabis sativa, zawierające substancję psychoaktywną tetrahydrokannabinol]. Ale to jest nieważne. Mariusz Józef Szalbierz - redaktor naczelny - zamieścił w tym tekście charakterystyczny dla niego chamski zwrot - zgrubienie imienia żony Janusza Lemanowicza - (Krycha). Le Man nigdy nie użył wobec swojej żony takiej formy ze zwykłego szacunku dla wybranki. Le Man nie wie, jakie obyczaje panują w rodzinie Szalbierza i nie obchodzi go to w najmniejszym stopniu. Podobno, jak się nachla, ze strychu gdzie dochodzi do kaca, obdarowuje swoją muzę i matkę dzieci, które ma za swoje, najgorszymi epitetami na k..., p... . Może też dopuszczać się grubiańskich zgrubień jej imienia, którego nie znam i mam nadzieję nie poznać?.
Takie jest faktyczne brzmienie tekstu, z którego Mariusz Józef Szalbierz wyrwał część dla oszukańczego wystąpienia do sądu.
Dodatkowo zaznacza się, że w tekście komentarza pod zdjęciem znajduje się wyjątkowo niegrzeczna, obraźliwa wypowiedź Mariusza Józefa Szalbierza, w której skupia się on na jakoby niezakończonych powodzeniem rodzinnych usiłowaniach poczęcia córki. Dzisiaj pieje on z zachwytu nad wnuczkiem, który mu się wyplenił w rodzinie. Jego rzecz. Obywatel Mariusz Józef Szalbierz niegdyś przypisywał Januszowi Lemanowiczowie w felietonie w stałej rubryce Tygodnika Nowego ?Na marginesie? niepochlebne właściwości, cytuję: ?...Pozujący na intelektualistę Lemanowicz (ach, te pouczające wtrącenia w nawiasikach) stwierdza ponadto, że 'gameta, która spowodowała pojawienie się Mariusza Szalbierza, to zmarnowane DNA', czym w wyjątkowo chamski i podły sposób ubliża moim rodzicom, udowadniając jednocześnie, jak łatwo wyłazi mu z butów słoma. 'Mąż swojej żony' rację ma tylko w jednym - aż z takim prostactwem rzeczywiście sobie nie radzę. Gdybym miał pójść drogą znaczoną śladem tych pseudo-intelektualnych rzygowin, musiałbym wykazać się podobnym brakiem taktu i mentalnością grubo ciosanego chama, który tykałby bogu ducha winnego wytwórcę spermy tylko za to, że sperma ta spowodowała pojawienie się na świecie Janusza Lemanowicza. Tyle że wtedy zniżyłbym się do takiego samego poziomu, a to dla mnie nader uwłaczająca perspektywa?.
Tu właśnie Mariusz Szalbierz się wykazał, zniżył się. Wykazał się tym bardziej, im mniej zrozumiał z opinii o zmarnowanej gamecie i to nie wiadomo, czy zawartej w plemniku, czy w komórce jajowej. Rodzimy się i umieramy. W czasie pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami możemy ze swoim życiem zrobić rzeczy różne. Możemy przejść niezauważeni, mali i cisi. Mogą niektórzy dokonać dzieł wielkich, niebotycznych. Są też przypadki, kiedy deena woła z głębi wszechświata: Cóżeś uczynił ze swoim życiem? Dlaczegoś mnie zmarnował? Bo nie wina to rodziców, którzy zawsze pragną, by ich dziecko było uosobieniem tego, co jest dobrem, pięknem i prawdą, prawdą o nich samych. Nie zawsze się udaje spełnić te marzenia. Jesteśmy wolni. Wielu wyznacza sobie obszary wolności totalnej, która istnieć może tylko w stanie dzikości, braku zasad. Pan Mariusz Józef Szalbierz nie musi proponować Januszowi Lemanowiczowi zachowań wyjętych z jego dziennikarskiego zbioru moralności inaczej, jak na przykład, co ma robić z matką, lub obmawiać, obrzucać wulgarnymi epitetami osobę dawno zmarłą, której nigdy nie widział.
Oskarżony deklaruje, że do aktu oskarżenia ustosunkuje się, jeśli oskarżyciel prywatny dowiedzie istnienia adresu internetowego ?Nowe fakty pilskie.pl? i wykaże, że jest tam jego wpis, którego treść może być dla Mariusza Józefa Szalbierza nieznośna.
Nigdy nie należy przepraszać za zastosowanie środków ostatecznych w obronie swoich wartości: wolności, zdrowia i bezpieczeństwa rodziny. To podstawowe kryterium do wdrożenia przeciwdziałania jako obrony koniecznej. Opiera się na subiektywnej ocenie zagrożenia. Obrona konieczna nie musi polegać na jednorazowym odparciu bezpośredniego ataku w znaczeniu przeciwstawienia się agresji fizycznej. Indywidualna ocena własnej sytuacji dopuszcza przyjęcie tezy, że atak trwa ciągle, jest stały, permanentny. Prowadzi przemocą do wyzucia ze stanu posiadania w zakresie wartości rodzinnych, godności, honoru a przede wszystkim wolności. Wolność jest prawem natury, którego poszanowanie jest gwarancją równowagi społecznej, a co za tym idzie, ładu społecznego. To poszanowanie prawa jednostki do wolności stanowi o jego powadze, podtrzymuje równowagę jako podstawę wszystkiego oraz organizuje współżycie ludzi wzorując się na rodzinie, która stanowi początek wszelkich organizacji ludzkich.
Prawo nie może zależeć od siły, bogactwa, kto ma więcej, kto ma mniej. Wolność jednostki, równość w obliczu prawa oraz solidarność społeczna, poszanowanie własności tak zbiorowej, jak i jednostkowej oraz autonomia rodziny ? oto są zasady, których nie może się wyrzec żadne społeczeństwo, jeżeli nie chce zamienić kultury na prawo dżungli.
Oparłszy się na zasadach moralnych filozofii idealistycznej należy podkreślić najbardziej podstawowe wartości: wolność, słuszność, godność człowieka, które wynikają wprost z prawa natury. Każdemu przysługuje prawo do poszanowania jego godności, kiedy zgodzimy się z aksjomatem chrześcijańskim, że człowiek jest dziełem Stwórcy. A więc ochrona czci domaga się pominięcia, nieuwzględnienia aktów nie licujących z godnością człowieka-obywatela. Obywatelstwo istnieje jako rzeczywistość polityczna tylko w państwach demokratycznych, gdzie podstawowy zespół praw nie zależy od niczyjej dowolnej interpretacji wobec drugiego człowieka. Postulat słuszności oznacza zatem równość wobec prawa a dalej równość do wolności, której nierówny podział stanowi obrazę słuszności i jest miejscem, gdzie kończy się obywatelstwo.
Działając w warunkach stałej opresji naruszającej wszystkie te zasady oskarżony znalazł się w sytuacji spełniającej kryteria stanu wyższej konieczności. Przyjął, że mam prawo do obrony koniecznej - a więc środka obrony poza procesowej. Dążył do tego, by strona agresora co najmniej zaniechała, a lepiej aby uczyniła niezbędny akt skruchy, ekspiacji i pokuty.
Na samym wstępie oskarżony odrzucił możliwość pominięcia milczeniem, czy masochistycznego nadstawienia drugiego policzka. Wdrażając postulat zawarty w apelu Jana Pawła II ?Nie lękajcie się? namawiającym do skorzystania z cnoty męstwa, opanowania, wykluczenia małości i strachu, podjął w dostępnych mediach przeciwdziałanie według idei ??gwałt niech się gwałtem odciska??. Słowo przeciwdziałanie jest tu najwłaściwsze, bo nigdy sam, z własnej inicjatywy nie podejmował on akcji, zanim ktoś nie dopuścił się czynów podłych, niesprawiedliwych przeciwko niemu i jego bliskim.
Wskutek wieloletniej, trwającej do dzisiaj wielokrotnej publikacji w Tygodniku Nowym, miesięczniku Faktypilskie, portalach i-pila, dzienniknowy.pl, faktypilskie.pl z pogwałceniem zasad rzetelności dziennikarskiej i zwykłej powściągliwości do wydawania sądów o osobach prywatnych, mających prawo do istnienia w zapomnieniu, niepełniących żadnych funkcji państwowych, politycznych, gospodarczych, medialnych, Mariusz Józef Szalbierz, dopuścił się czynów polegających na dotknięciu, położeniu ręki na cudzej rzeczy, co cywilizacja łacińska uważa za kradzież. Dla sławy, dla zadowolenia swojego pracodawcy jakimkolwiek bądź kosztem innych.
Jest jeszcze trudny do sklasyfikowania zbiór opriczników i hunwejbinów forów internetowych, szczególnie i-pila i dzienniknowy.pl, a również portalu faktypilskie.pl posługujących się doraźnymi nazwami - pseudonimami, jak: rumburak, Jacek B., Waniliowa mysz, Krycha 98, korneliusz, zaman, Zofia z Piły, kiki, Mister, CiJa, fortop, Antymit, Wacek, Termos, baletmistrz, Maniek z Kaczor, kobrajl, których klasyfikuje się jako żołnierzy wojny propagandowej i archiwistów związanych ideowo i żołądkowo ze wspomnianym konglomeratem rolniczo-przemysłowo-handlowo-medialnym. Kto jest decydentem, ajatollahem w tym przedsięwzięciu gospodarczym, wiadomo.
Fela
2014-02-28 21:58:27
a czy sprawy podłużne mogą być różne? Bo nie wiem.
Obuz
2014-02-28 20:47:04
(...) Urodzona w 1939 roku, chora na serce i Alzheimera kobieta usiłowała bez płacenia wynieść ze sklepu "Stokrotka" w Świdniku sałatkę warzywną kosztującą 2,99 zł. Obsługa wezwała policję, kobietę zatrzymano. Po postępowaniu wyjaśniającym funkcjonariusze wystąpili do sądu z wnioskiem o jej ukaranie. ? Podziwiam policję, że stara się pchać tę sprawę do sądu ? ironizuje prawnik.(...)

Grunt to państwo "prawa"! Nasi politycy narażają się na lotniskach niemieckich. odpierają ataki bezczelnych nazików. Drudzy jadą na Krym i nawet prącia nie szczędzą za wolność waszą i naszą, a tu taka będzie nam sałatkę z półki obkradać?!

"NEVER!!!!!!!!"

2014-01-15 15:05:39
Sąd Okręgowy w Warszawie zakazał na rok publikacji książki " Resortowe Dzieci. Media" z wizerunkiem Żakowskiego na okładce.

Egzemplarze książki z zasłoniętą twarzą Żakowskiego pozostają w sprzedaży.Żakowski domagał się też od Frondy, która wydała książkę, zadośćuczynienia w wysokości 20 tys. zł oraz dołączenia do egzemplarzy "Resortowych dzieci" komunikatu: "Umieszczenie na okładce książki wizerunku pana Jacka Żakowskiego może naruszyć jego dobra osobiste ze względu na to, że żadne fakty nie uzasadniają przypisania mu cech objętych tytułem książki". Postanowienie sądu nie jest prawomocne i obu stronom przysługuje od niego odwołanie.

Zasłonić słoniem.
emeryt *
2014-01-09 10:37:48
SP straciła swój rezon i już nie ma czym się zajmować. Dlatego wszystkie swoje wątłe siły rzuca na walkę z gender. Wychodzą z zalożenia, że każdy temat jest dobry, który gwarantuje im polityczne istnienie.

2014-01-08 23:31:37
Obuz wyprowadziłeś psa?
Obuz
2014-01-08 18:19:58
"Zespół ma się zajmować "monitorowaniem wydawania środków publicznych" na promocję "ideologii gender". Na jego pierwszym posiedzeniu posłanka Beata Kempa jednogłośnie została wybrana na przewodniczącą. Obok niej w skład zespołu wchodzą sami mężczyźni: 14 posłów i jeden senator Solidarnej Polski"

Solidarna Polska to partia niszowa, która nie ma pomysłu na popularność. Ostatnie notowania to zaledwie 1 % poparcia. Pomysł z zespołem parlamentarnym ma być sposobem na poprawę sytuacji i wjechanie choćby z piątką do parlamentu. A Beata Kempa zapewni Polakom ubaw, jak Antoni Macierewicz w PiS. Oczywiści Beta Kempa nie dorówna w teatralnych komicznych gestach Antoniemu. Antek to prawdziwy talent. Kempa jest monotonną szczekaczka, którą trudno przegadać. Wraz z Marzena Wrobel będą jak ten spychacz.

2014-01-08 13:28:56
Już w środę o 19:00 premiera nowego odcinka magazynu Anity Gargas, a w nim po raz pierwszy w studio telewizyjnym wszyscy autorzy bestselleru "Resortowe dzieci": Dorota Kania, Jerzy Targalski i Maciej Marosz.

http://telewizjarepublika.pl/zadanie-specjalne-resortowe-dzieci,2841.html#.Us1DHPtUpUk
Obuz
2014-01-01 09:26:22
Właśnie wróciłem ze spacerku.

A obuz jak ten skowronek zerwał się w Nowy Rok o godzinie 7.30 wypoczęty i świeżutki. Zabrał swoją przyjaciółkę czyli sunie na poranny spacer. Po nocnych szaleństwach atmosfera błogiej ciszy pieści moje uszy. Nie słychać pijackich okrzyków ani wybuchów fajerwerków. Niestety nasze ulice usłane są pozostałościami po mózgowych orgazmach świętujących Polaków. Tu i ówdzie walają się jak zużyte prezerwatywy różnego typu pozostałości po piromańskiej działalności i potłuczone butelki po tzw szampanie. Najważniejsze to to, że zwierzęta odzyskały spokój. Noc pełna ludzkiego egoizmu dla nich jest jednym wielkim strachem.

Cóż, wielu ludzi traci wtedy rozum, a niektórzy wcale go nie maja. Dlatego też sami w szale piromanii się okaleczają. Ludzi nie żałuję, może jedynie dzieci, ale najbardziej żal mi przestraszonych zwierzaków.

Może kiedyś przyjdzie pomysł, aby zakazać tej moim zdaniem głupiej zabawy fajerwerkowej właśnie ze względu na stres jaki przeżywają nasi bracia mniejsi. Podpisze się pod tym obiema rękoma.
Obuz
2013-12-30 15:23:03
"Nie można ani potwierdzić, ani wykluczyć sabotażu - uznał pion śledczy IPN i umorzył śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej w Gibraltarze, w której w 1943 r. zginął gen. Władysław Sikorski, premier rządu RP i naczelny wódz sił zbrojnych. Wykluczono zaś zamach tuż przed wylotem.
Jak poinformował prok. Marcin Gołębiewicz z warszawskiego IPN, w efekcie podjętych na szeroką skalę działań procesowych "wykluczono ponad wszelką wątpliwość, aby śmierć Naczelnego Wodza oraz pozostałych poddanych badaniom pośmiertnym osób została spowodowana w sposób przestępczy, przed wylotem z Gibraltaru".
REKLAMA
W komunikacie prasowym prokurator dodał zarazem, że "przeprowadzone w toku śledztwa dowody nie dostarczyły podstaw do potwierdzenia, ale i jednocześnie wykluczenia tezy, iż do katastrofy doszło wskutek zawinionego działania człowieka, a więc sabotażu". "Idąc dalej, w przebiegu postępowania nie zebrano dostatecznych danych przemawiających za przyjęciem znamion zbrodni komunistycznej" - głosi komunikat."


Dziwna ekspertyza. Jeżeli nie można wykluczyć sabotażu, to chyba zamachu również, czy ja się mylę?
Kolejne miliony z kasy podatnika zostały wydane na wniosek takich co szukają w "d" mózgu.
sierżant szef kompanii
2013-12-15 20:54:29
Obuz, jak zaś u ciebie z kasą? Jeszcze narażasz budżet państwa i doisz zus za błędy młodości: lenistwo, inteligencję graniczącą z debilizmem od strony imbecyla, wczesną inicjację ręczną, brak wykształcenia, opierdalanie się w wojsku i w pracy?

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 22   następne »

tytuł artykułu postów ostani post
Muzyczna uczta z odznaczeniami w tle 25 2017-03-23 23:57:47
Szkoła do likwidacji 96 2017-03-23 23:26:50
Jaki będzie los samorządów? 2 2017-03-23 08:20:31
Strajk w pilskich szkołach 7 2017-03-23 08:18:28
Szkoły do likwidacji? 1 2017-03-22 21:15:14
Pikieta pod biurem PiS 178 2017-03-22 16:04:23
Czy ksiądz Skopiak był agentem? 22 2017-03-21 22:09:35
Pamięć o powstańcach wiecznie żywa 33 2017-03-20 22:58:59
Wielkie inwestycje w Chodzieży 6 2017-03-20 16:49:39
Bronili telewizji Trwam 972 2017-03-20 12:49:13
Krzyski MGOK wypiękniał 3096 2017-03-19 22:48:19
Pańskie oko konia tuczy... 14 2017-03-19 22:45:48
Bałagan u pani ekolog 2077 2017-03-19 22:21:10
Pół kilo zioła 2 2017-03-19 17:23:49
Wizyta i kwita 4 2017-03-19 10:43:44
Burmistrz Trzcianki
winny korupcji politycznej
291 2017-03-19 09:57:17
Zero tolerancji dla kombinatorów 4 2017-03-17 23:12:40
Siedem razy złamał siódme przykazanie 3 2017-03-17 19:53:06
Akcja drogówki, wiele mandatów 1 2017-03-16 09:58:37
Mord w Podgajach 1 2017-03-14 15:38:10
Zebrania czas zacząć 2 2017-03-13 22:02:36
Przeszła propozycja pani burmistrz 1 2017-03-13 12:40:31
Żołnierskie spotkanie 1 2017-03-12 20:23:52
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy PSP w Chodzieży. 1 2017-03-10 09:14:23
Przybyło nowe miejsce pamięci 4 2017-03-09 10:28:05
Pilskie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych 2 2017-03-08 15:34:19
Jubileusz 70-lecia szkoły przy Teatralnej 4 2017-03-07 14:13:19
Karatecy rywalizowali w pilskim "Gastronomiku" 2 2017-03-07 11:36:01
PiS podejrzewa Bugajskiego 1586 2017-03-07 11:34:50
Spekulacje ucięte? 1 2017-03-06 18:04:23

16.03.2017 | Krzysztof Maciaszczyk

Kiepsko z demokracją w PO
Od roku prosimy radnych PO by wpisali do statutu możliwość zgłaszania projektów uchwał przez mieszkańców Piły. Radni PO są nieugięci....

20.02.2017 | Krzysztof Maciaszczyk

Solidarni z uchodźcami
Piła dołącza do akcji prowadzonej przez Centrum Badań Migracyjnych UAM, która ma przypomnieć o uchodźcach, przemierzających każdego dnia...

08.02.2017 | Krzysztof Maciaszczyk

Cyrk jest śmieszny! Nie dla zwierząt!
Czy Piła dołączy do miast, które postanowiły zakazać wstępu cyrkom, które zarabiają na pokazywaniu tresury dzikich zwierząt. Czy minione...