Z Paryża do Ujścia

start 06.08.2018 godz. 13:00

Lokalizacja: Ujście, Galeria na Starym Rynku

Tak nazywa się spotkanie z mieszkającą w Paryżu polską poetką, Mirosława Niewińską. Wydarzenie organizuje Ujski Dom Kultury w Galerii na Starym Rynku w piątek, 10 sierpnia o godz. 18.00.. Wstęp wolny.

Mirosława Niewińska urodziła się w Białymstoku. Dzieciństwo spędziła na Podlasiu, gdzie zetknęła się z kulturą narodów Pogranicza. W Lublinie studiowała filozofię i psychologię. W Paryżu ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii oraz z zakresu socjologii organizacji.

Zadebiutowała w „Kamenie” wierszem Pamiętnik z drugiej strony. Jej poezja była publikowana m.in. w „Za i Przeciw”, „Na Przykład”, „Naszym Słowie” (w tłumaczeniu na język ukraiński), „Wiadomościach Uniwersyteckich”, „Rrom p-o drom”.

Jest laureatką wielu nagród, w tym Międzynarodowej Nagrody Pokojowej przyznanej przez Fundację Reinholda Schneidera z Hamburga.

(acz)

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.