XVIII Festiwal Teatralny TEATR – PASJA RODZINNA

start 11.11.2017 godz. 19:00
koniec 30.11.2017 godz. 22:00

Lokalizacja: Piła, Piła Plac Staszica 1

 

Barciś, Ferency, Żak, Machalica, Kiersznowski przyjadą na pilski festiwal

Leszek LICHOTA, Waldemar BŁASZCZYK, Bartłomiej TOPA i Piotr NOWAK na inaugurację, a potem jeszcze bardziej znane nazwiska: Adam FERENCY, Piotr MACHALICA, Artur BARCIŚ, Krzysztof KIERSZNOWSKI, Lech DYBLIK, Michał PIELA, Antoni PAWLICKI, Tomasz DEDEK, Julia KAMIŃSKA, Katarzyna ŻAK, Mirosław BAKA, Jan JANKOWSKI, Piotr ZELT, Tomasz SAPRYK… i moglibyśmy tak wyliczać jeszcze długo! Ponownie czekają nas spotkania z najbardziej znanymi polskimi aktorami. W tym roku aż 11 teatralnych wieczorów, 11 spektakli – w tym Pilska Scena Offowa. Dodajmy, że to już 18. edycja imprezy. Pilski festiwal teatralny „Teatr – pasja rodzinna” wchodzi w dorosłość…

Na inaugurację w dniu 11 listopada obejrzymy spektakl „Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza” w reż. Piotra Nowaka. „W hotelowym pokoju spotkają się uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają…” – czytamy w zapowiedzi.

Drugiego wieczoru – 12.11. – komedia „Pierwszy do raju” z udziałem Michała Pieli, a także Antoniego Pawlickiego i Tomasza Dedka. Spektakl mocno abstrakcyjny, bo o tym, jak dostać się do raju i kto na ten zaszczyt bardziej zasługuje… -  Pełne humoru dialogi śmieszą przez cały spektakl gwarantując znakomitą rozrywkę. Pojawiają się także nawiązania do naszej codziennej, czasem równie nieprzewidywalnej polskiej rzeczywistości.

13.11 – „Dziennik przebudzenia” z Adamem Ferency i Joanna Kosierkiewicz – jak napisano w recenzjach – „spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu” – to spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru. Miejscami pełen ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

14.11 spotkanie z Agnieszką Osiecką w spektaklu „Osiecka. Byle nie o miłości”.  Wystąpi Julia Robakowska.

18.11 – „Ostra jazda” z Julią Kamińską, Kataryną Żak, Mirosławem Baką, Janem Jankowskim i Przemysławem Sadowskim. Ta lista nazwisk już kusi… Ze spektaklu dowiemy się do czego zdolni są ludzie z dnia na dzień pozbawieni pracy? Do czego zdolni są ludzie, którzy nienawidzą swej pracy? Wreszcie, do czego zdolni są ludzie, którzy przebywają w towarzystwie pozbawionych i nienawidzących pracy? Niestety, chyba do wszystkiego…Nawet do tego, by rzucić się w nieznane i mroczne objęcia showbiznesu…Nieco roznegliżowanego showbiznesu… No dobrze, bądźmy szczerzy – zupełnie nagiego showbiznesu!

22.11 – „Kredyt” i Piotr Machalica oraz Piotr Borowski. Historia nader współczesna: Adam przychodzi do dyrektora banku z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy z cudem. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Sztuka trzyma w napięciu do ostatniej sceny.

23.11 – „Selfie.com.pl”.  Występują: Dorota Pomykala, Julia Kamińska, Filip Bobek oraz Piotr Zelt. Sztukę wyreżyserowała Maria Seweryn. Brygida, bohaterka spektaklu, jest wrogiem mężczyzn. Martwi się jednak o córkę Julię, która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie…

26.11 – „Klatka dla ptaków” – występują m.in. Tomasz Sapryk, Marek Kaliszuk  i Joanna Kurowska. Właśnie trwa próba przedstawienia, które rozgrywa się w nocnym klubie dla transwestytów. Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy!

27.11 – „Kaszana. Zdalnie sterowana”. Wystąpią m.in. Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz oraz Artur Barciś. KASZANA to muzyczny spektakl Piotra Bukartyka i Jerzego Satanowskiego. Mieszanka kabaretu i piosenki poetyckiej i żartobliwo – ironicznej. Szóstka znakomitych aktorów i wokalistów oraz pięcioosobowy zespół muzyczny. Sprawiają oni, że spektakl staje się arcydziełem a wykonywane utwory nabierają nowego wymiaru. KASZANA to satyryczno-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce, rewelacyjne piosenki i dowcipne teksty, niepozbawione akcentów uniwersalnych. Spektakl wygrał w 2015 r. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych w Siedlcach!

29.11 – „Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta” z Mikołajem Roznerskim, Lechem Dyblikiem, Sławomirem Packiem, Klaudią Kuchtyk. Reżyseria Marek Rębacz. Jest to zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży. Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany. Śnieżyca, zasypane drogi, Basi kończą się zapasy żywności. Jest wieczór wigilijny wieczór. I właśnie w ten wieczór, do pensjonatu, nieoczekiwanie trafia trzech podejrzanych mężczyzn.. A w radio, co chwila, podawane są komunikaty o trzech poszukiwanych przestępcach…

Na zakończenie festiwalu 30.11 - PILSKA SCENA OFFOWA – „Nim zgaśnie moje flamenco”. Wystąpią aktorzy TEATRU TAK!: Paulina Barycza, Agnieszka Nóżyńska, Katarzyna A. Pawłowska-Lemańska, Greta Ratajczyk, Barbara Żmija, Filip Nykiel, Mateusz Ziemichód. Reżyseria: Ewelina Wyrzykowska.

Spektakle zawsze o godz. 19.00. 

eKi

 

 

 

Podziel się:

Zdjęcia (8)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.