O czym radzono w Kamionce. Będzie nowe otwarcie?

  • 7.10.2017, 11:17 (aktualizacja 07.10.2017 11:19)
  • Anna Czapla-Furtacz
O czym radzono w Kamionce. Będzie nowe otwarcie?
W ostatni piątek na zaproszenie posła na sejm RP Grzegorza Piechowiaka gościła w powiecie chodzieskim wiceminister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. Pierwszą firmą na jej chodzieskim szlaku był słynny już Recycling Park.

Pani wiceminister pojawiła się w drzwiach budynku administracyjnego (jedynego jak dotąd materialnego obiektu zapowiadanej od wielu lat nowatorskiej inwestycji), kilka minut po godzinie 8 rano. Gościa powitał gospodarz obiektu prezes Recycling Park Zbigniew Cholewicki.

Sympatyczna o dziewczęcej sylwetce Jadwiga Emilewicz jest uważana za wschodzącą gwiazdę formacji Jerzego Gowina. Komplementują ją zarówno Jan Rokita, Jadwiga Staniszkis czy wicepremier Morawiecki. Absolwentka i doktorantka Uniwersytetu Jagiellońskiego jest również stypendystką Uniwersytetu Oksfordzkiego. Od 2003 roku związała się z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. J. Tishnera w Krakowie. Oprócz ojczystego włada biegle trzema językami. W kwietniu 2015 została wiceprezesem Polski Razem, a pod koniec tego samego roku premier Szydło powołała ją na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Kilka dni temu wiele dyskusji wzbudziła wypowiedź Gowina, że to właśnie Emilewicz jest kandydatką Polski Razem na urząd prezydenta Krakowa… Zapytana o to potwierdziła, że taki pomysł został przedstawiony PIS-owi.

Podczas roboczej wizyty w Kamionce wiceminister interesowała się zasadami funkcjonowania przyszłej inwestycji i technologiami, które zostaną tu zastosowane. Zakupione na ten cel okoliczne tereny czekają gotowe by rozpocząć dzieło, zagospodarowania odpadów i odzysku cierpła niezbędnego dla huty szkła i do funkcjonowania szklarni. Przypomnijmy, że Recycling Park już wiele lat temu na etapie planowania wzbudził sensację w całej Polsce. Prezes Cholewicki zaprezentował cały pomysł i wizję na makiecie.

Co zrobić by zahibernowana od kilku lat inwestycja wreszcie ruszyła zapewne debatowano podczas zamkniętej części spotkania, w której wzięli udział także wójt gminy Chodzież - Kamila Szejner oraz poseł Grzegorz Piechowiak. Kolejnym etapem roboczej wizyty była wizyta w Budzyniu, gdzie pani wiceminister odwiedziła firmy Kabat Tyre i Lumag.

Pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe