Z Ujścia do Jabłonowa jak po stole

  • 8.10.2017, 13:09
  • Anna Czapla-Furtacz
Z Ujścia do Jabłonowa jak po stole
Równa i gładka, z nowymi chodnikami, przystankami, kanalizacją deszczową- tak wygląda dziś droga wojewódzka z Ujścia do Jabłonowa. Poza ostatnimi drobnymi pracami jest już niemal ukończona. Kosztowała blisko 8 mln zł.

W ubiegłym roku był tu jeszcze rozkopany plac budowy. -Co ciekawe- zauważa wicestarosta pilski, Stefan Piechocki - prace trwały w trakcie funkcjonowania drogi. Ta inwestycja ma swoja historię. Łatwa nie była. Ujście to miejsce specyficzne z ogromnym spadkiem terenu, do tego ulica Czarnkowska jest skomplikowana pod względem infrastruktury kanalizacyjnej i burzowej. Ale prace szczęśliwie dobiegły końca. Do wykonania zostały tylko glazury.

W ramach inwestycji dokonano rozbudowy drogi na ponad 5-kilometrowym odcinku od Ujścia do Jabłonowa (z poszerzonym pasem poza Ujściem), przebudowy skrzyżowań, chodników, budowy kanalizacji deszczowej i nowych przystanków. Inwestycja kosztowała blisko 8 mln zł i była- jak podkreśla poseł PSL, Krzysztof Paszyk- jedną ze zrealizowanych przez władze wojewódzkie obietnic, złożonych mieszkańcom północnej Wielkopolski na początku tej kadencji.

Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak:- Rzeczywiście, droga wojewódzka 182 z Ujścia do Jabłonowa była trudną inwestycją, ale dziś mogę już tylko wyrazić zadowolenie, że dzięki zapobiegliwości radnych i partnerów z samorządu powiatu udało się ją zrealizować.

W tym roku remonty dróg wojewódzkich w północno-zachodniej Wielkopolsce opiewają na około 300 mln zł. Na ukończeniu jest budowa drogi między Szamotułami a Obrzyckiem, warta 20 mln zł. W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim powstały nakładki za ponad 12 mln zł i właśnie otwarto oferty na modernizację drogi Huta Szklana - Przysieka za prawie 50 mln zł. Do szczęśliwego finału zmierza modernizacja drogi wojewódzkiej 194 w Wyrzysku. A nie tak dawno drogowe zadania wojewódzkie zakończono na Złotowszczyźnie- na drodze 188 w Krajence oraz w Błękwicie. W najbliższych planach jest natomiast obwodnica Wronek i duża inwestycja na drodze 190 w stronę Gniezna.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe