Rządowe pieniądze na szkolne multimedia

  • 9.10.2017, 13:03
  • Anna Czapla-Furtacz
Rządowe pieniądze na szkolne multimedia
Po około 14 tys. zł otrzymają szkoły Piły i regionu, które przystąpiły do rządowego programu „Aktywna tablica”. Pieniądze mają być przeznaczone na multimedialne pomoce naukowe, m.in. tablice interaktywne, projektory itp. -Ten program będzie służył tysiącom polskich szkół – powiedział poseł PiS Marcin Porzucek- Chcemy, by podnosił zdolności uczniów i nauczycieli w zakresie technologii i komunikacji.

Program „Aktywna tablica” ruszył w lipcu. Aby dostać pieniądze, wystarczyło złożyć wniosek. A było o co zabiegać, bo dotacja jest pokaźna- 80 procent wartości zakupów. Reszta ma być pokryta przez organy prowadzące szkoły czyli samorządy i stowarzyszenia.

Rządowe fundusze otrzymają m.in. szkoły pilskie: Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12 oraz Salezjańska Szkoła Podstawowa. Na liście obdarowanych są także: SP w Wysokiej, trzy szkoły z gminy Wyrzysk, SP w Ujściu, Nowej Wsi Ujskiej i Kruszewie. Środkami w ramach „Aktywnej tablicy” wsparte także będą szkoły w powiatach ościennych.

W sumie na realizację programu „Aktywna tablica” w latach 2017-2019 budżet państwa chce przeznaczyć około 224 mln zł. Do Wielkopolskie ma trafić ponad 8 mln zł. W samej Pile rząd dotacji dla szkół to około 100 tys zł. Pieniądze mają wpłynąć do końca października br.

Poseł Marcin Porzucek:- Korzyść z realizacji „Aktywnej tablicy” jest przynajmniej dwojaka. Program ten, finansujący zakup multimedialnych pomocy naukowych będzie wspierał rozwój intelektualny naszej młodzieży, a jednocześnie będzie wspierał samorządy-organy prowadzące szkół.

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 11.10.2017, 08:26
Panie pośle Marcinie Porzucku,mam akurat do Pana prośbę,chodzi o krajową drogę,którą jeździmy na jezioro Płotki,chodzi o ulicę Wojciecha Kossaka 195 a konkretniej o skrzyżowanie znajdujące się przed hotelem "Rębajło" potrzebne są na tym skrzyżowaniu w trybie pilnym światła drogowe regulujące ruch,mamy tam co prawda pasy jednak piesi przez te pasy przechodzący są regularnie ignorowani przez przejeżdżające tędy z ogromną prędkością samochody osobowe i tiry,sprawa jest pilna ponieważ tędy często przechodzą wycieczki szkolne i przedszkolne z małymi dziećmi,dlatego zanim stanie się tragedia i jeden z tych nieodpowiedzialnych kierowców samochodów czy o zgrozo kierowców tirów,którzy regularnie nie zatrzymują się przed pasami ignorując prawa wyczekujących pieszych,wjedzie na pełnej prędkości w pieszego albo co jeszcze gorsze w gromadę dzieci regularnie tędy chodzących,dojdzie do wielkiej tragedi ludzkiej,w związku z tym że jest to droga krajowa,więc podlega ona rządowi polskiemu,dlatego proszę Pana Panie Marcinie Porzucku aby poprosił Pan Panią Premier Szydło lub Pana Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka o zainstalowanie na tym skrzyżowaniu świateł drogowych regulujących ruch i ustawienie w tym miejscu patrolu policji pilnującego ruchu na tym skrzyźowaniu,to jest naprawdę bardzo ważne.
rudylis
rudylis 9.10.2017, 19:27
Tablice interaktywne z projektorem to już przeżytek. W tej samej cenie można mieć dotykowy ekran 65" z androidem . W UK szkoły wymieniają sprzęt i "Smart Boardy" można odkupić za grosze.

Pozostałe