Rankiem postanowił ukraść pilarkę, popołudnie spędził już za kratkami

  • 11.10.2017, 10:48
  • eki
Rankiem postanowił ukraść pilarkę, popołudnie spędził już za kratkami
WĄGROWIEC   Z zaparkowanego na jednym z parkingów w mieście samochodu, skradziono piłę łańcuchową marki Husqvarna. Wartość nowego modelu przekracza 2,5 tysiąca złotych. Fakt pozostawienia drogiego urządzenia na pace ładunkowej wykorzystał przechodzący obok złodziej.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Skokach odzyskali piłę łańcuchową marki Husqvarna, która została skradziona z dostawczego forda – poinformowała dzisiaj wągrowiecka policja.

Zatrzymany 29-letni mężczyzna przyznał się do kradzieży, za ten czyn grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło 6 października br. około godziny 10:20 w Skokach. Wówczas to z zaparkowanego na jednym z parkingów w mieście samochodu, skradziono piłę łańcuchową marki Husqvarna. Wartość nowego modelu przekracza 2,5 tysiąca złotych. Fakt pozostawienia drogiego urządzenia na pace ładunkowej wykorzystał przechodzący obok złodziej.

Okradziony mężczyzna o tym fakcie poinformował policjantów Komisariatu Policji w Skokach. Funkcjonariusze kryminalni rozpoczęli działania. Dokładne rozpytanie na temat okoliczności zdarzenia, przejrzenie monitoringów, przesłuchanie świadków, doprowadziło do szybkiego wytypowania potencjalnego sprawcy zdarzenia.

Chwilę później policjanci zapukali do drzwi 29-letniego mieszkańca Skoków. W wyniku przeprowadzonego przeszukania znaleźli skradzioną piłę łańcuchową. Trafiła ona wkrótce do właściciela. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie składania wyjaśnień przyznał się, tłumacząc swoje działanie trudną sytuacją rodzinną. Za taki czyn grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Dominik Zieliński/ RKG

eki

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe