Drużynowe Mistrzostwo Polski wielkopolskich strażaków! Pilanie w zwycięskim składzie!

  • 11.10.2017, 13:12 (aktualizacja 11.10.2017 13:17)
  • eki
Drużynowe Mistrzostwo Polski wielkopolskich strażaków! Pilanie w zwycięskim składzie!
W rozegranych Mistrzostwach Polski Strażaków nie mogło zabraknąć strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, którą dzielnie reprezentowali funkcjonariusze sekcji kontrolno-rozpoznawczej: kpt. Krzysztof Gajewski oraz mł. kpt. Krzysztof Zawistowski.

W Rakoniewicach odbyły się zawody sportowe „VII Dycha Drzymały”. W ramach biegu rozegrane zostały XXIII Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu na 10km. Organizatorem biegu była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Burmistrz Rakoniewic. Głównym celem imprezy było podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej społeczeństwa.

Ogólnie w imprezie sklasyfikowano 1349 zawodników. Natomiast w ramach Mistrzostw Polski Strażaków, bieg ukończyło 299 funkcjonariuszy. W rozegranych Mistrzostwach Polski Strażaków nie mogło zabraknąć strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, którą dzielnie reprezentowali funkcjonariusze sekcji kontrolno-rozpoznawczej: kpt. Krzysztof Gajewski oraz mł. kpt. Krzysztof Zawistowski.

Mistrzostwa zakończyły się wielkim sukcesem wielkopolskich strażaków, którzy wywalczyli tytuł „Drużynowego Mistrza Polski”, reprezentując Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W skład złotej reprezentacji weszli następujący funkcjonariusze:

- st. kpt. Dariusz Szrama – KP PSP Oborniki

- mł. kpt. Krzysztof Zawistowski – KP PSP Piła

- st. asp. Damian Glapiak – KP PSP Wolsztyn

- asp. Andrzej Nowinowski – KP PSP Turek

- mł. asp. Tomasz Musiał – KM PSP Leszno

Mistrzostwa Polski Strażaków PSP były jednocześnie zawodami kończącymi rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP. Rywalizację w kategorii wiekowej do 29 lat z brązowym medalem zakończył mł. kpt. Krzysztof Zawistowski.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali kolorowe pamiątkowe medale. Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

eki

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe