Druga siła świata

  • 11.10.2017, 18:17
  • mariusz markowski
Druga siła świata
To już oficjalna wiadomość! UKS Delfinek SP1 Chodzież drugi w Pucharze Świata za rok 2017

Po dwóch rundach: w Lignano Sabbiadoro (Włochy) i w Olsztynie oraz po Finale w Antalya (Turcja) chodziescy pływacy w płetwach sklasyfikowani na drugiej pozycji wśród klubów na całym świecie!
- Celem było podium wśród najlepszych klubów, ale przyznam, że drugie miejsce przerosło nasze oczekiwania – przyznaje Bartosz Smaruj, trener UKS Delfinek SP1 Chodzież.
Podczas ostatnich zawodów w Turcji, brązowy medal zdobyli chodziescy juniorzy w sztafecie na dystansie 4x100 m po powierzchni: Kacper Wiśniewski, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski i Adam Sałata. O krok od medalu indywidualnego byli: Kinga Małachowskana 50 m po powierzchni 4. na 100 m pp 5. i na 50 m pw 6., Kacper Wiśniewski 5. na 50 m pp.
W finale w skład chodzieskiej reprezentacji weszli: Filip Nowak, Julia Małachowska i Kinga Małachowska, Agata Rettig,Kacper Wiśniewski, Adam Sałata, Adrian Małachowski, Sylwana Piechocka, Natalia Bartczak, Marta Humerczyk, Oliwier Jesiołowski, Oskar Kasprowicz, Inez Jesiołowska, Laura Skóra. W składzie w poprzednich rundach wystąpiły także: Weronika Prentka, Agata Struck, Julia Nowak i Maja Czarnolewska.
- W rundzie finałowej nasi juniorzy zostali sklasyfikowani na 2 pozycji wśród chłopców, a juniorki były trzecie wśród dziewcząt – podkreśla B. Smaruj.
- Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodnikom, rodzicom, sponsorom (Firma Jenox, Firma Kepka Group Dariusza Kępki z Budzynia, Zakład Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywa z Walkowic Pani Danuty Wiśniewskiej, MWiK w Chodzieży, Ardagh Glass Gostynin – przyp red.) i ludziom dobrej woli, w tym także burmistrzowi Miasta Chodzieży Jackowi Gurszowi, którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu młodego klubu z małego polskiego miasta. Wasze zaangażowanie i pomoc były nieocenione i niezbędne do zrealizowania naszych celów – podkreśla trener UKS Delfinek.

mariusz markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe