Czytaj ze smakiem

  • 12.10.2017, 12:58
  • Anna Czapla-Furtacz
Czytaj ze smakiem
CHODZIEŻ. To był miły jubileusz… Niedawno minęło 10 Lat od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej

Ostatnie spotkanie DKK „Klub Dobrego Smaku” miało wyjątkowo uroczysty charakter. Jak podliczono członkowie klubu minioną dekadę spędzili nader owocnie, przeczytanych zostało i wspólnie omówionych 105 mniej lub bardziej głośnych książek.

Większość przychodzących na spotkania osób jest klubowi wierna od samego początku. - Ale byli też uczestnicy bardziej okazjonalni, którzy towarzyszyli nam tylko przez pewien czas - mówią założycielki i moderatorki klubu Justyna Belter i Krystyna Borowicz. - One również wniosły wiele ciekawych spostrzeżeń i dobrej energii. Wszystkie spotkania są pasjonujące, głównie dyskutujemy o przeczytanej w danym miesiącu lekturze, ale nie unikamy bieżących wydarzeń kulturalnych. Zawsze jest o czym porozmawiać.

- Jubileuszowe spotkanie było wyjątkowe także dlatego, że do klubowej społeczności dołączył pan Paweł Kujawa, miłośnik muzyki, który zaproponował poszerzenie formuły o kontekst muzyczny i wątki kulturowe korespondujące z omawianą lekturą.

I tak październikowa propozycja „Ostatnia arystokratka” Evzena Bocka stała się przyczynkiem do posłuchania i porozmawiania o muzyce czeskiej zarówno tej klasycznej, jak i popularnej. Trzeba przyznać pomysł łączenia literatury z muzyką przypadł zebranym do gustu. Oczywiście przy okazji nie zabrało podziękowań, gratulacji, kwiatów, jubileuszowego tortu oraz bliższych i dalszych wspomnień dotyczących dziesiątek czytelniczych spotkań, które się już tu odbyły.

Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich zorganizowany pod hasłem „Tu czytamy”. Założycielki DKK Justyna Belter i Krystyna Borowicz zapraszają wszystkie osoby, które nie tylko lubią czytać, ale też chcą wyrazić swoją opinię o lekturze do odwiedzenia chodzieskiej biblioteki.

pik

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe