Złoci jubilaci

  • 12.10.2017, 13:07
  • Anna Czapla-Furtacz
Złoci jubilaci
WYSOKA 7 par małżeńskich z gminy Wysoka świętuje w tym roku „Złote gody”. Z tej okazji burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Marek Madej oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Alicja Wala w dniu 7 października br. złożyli na ręce jubilatów życzenia, kwiaty i listy gratulacyjne.

Podniosłym momentem uroczystości było wręczenie  małżonkom medali za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymali je:
Danuta i Mieczysław Gryczka zam. w Wysokiej, małżeństwo zawarli 08.04.1967 r. w Krajence. Pan Mieczysław urodził się w Wysokiej Wielkiej i w naszej gminie mieszka od urodzenia, a Pani Danuta urodziła się w Podróżnej. Po ślubie przeprowadziła się do gminy Wysoka. Małżonkowie mieszkają tu do dzisiaj,  doczekali się sześciorga dzieci.
Erika i Zygfryd Daleccy zam. w Wysokiej, małżeństwo zawarli 15.04.1967 r. w Pile. Pani Erika urodziła się w Allstedt (Niemcy) a Pan Zygfryd w Krostkowie. W Wysokiej mieszkają od 1971 r. Mają dwóch synów.
Krystyna i Henryk Strehlau zam. w Tłukomach, małżeństwo zawarli 24.06.1967 r. w Kcyni. Pani Krystyna urodziła się w Kcyni, a Pan Henryk w Bochlinie - jak sam mówi - na Kociewiu. Od 1971 r. mieszkają w Tłukomach. Mają dwie córki.
Barbara i Zygfryd Pawłowscy zam. w Starem, małżeństwo zawarli 14.10.1967 r. w Wysokiej. Oboje urodzili się w Starem i do chwili obecnej tam mieszkają. Doczekali się czworga dzieci.
Renata i Henryk Ciężcy zam. w Wysokiej, małżeństwo zawarli 21.10.1967 r. w Wysokiej. Pani Renata urodziła się w Wysokiej Małej a Pan Henryk w Szczerbinie. W Wysokiej mieszkają od 1982 r. Doczekali się dwojga dzieci.
Barbara i Augustyn Palenik zam. w Tłukomach, małżeństwo zawarli 21.10.1967 r. w Wysokiej. Pani Barbara urodziła się w Tłukomach, a Pan Augustyn w Jabłonce (województwo małopolskie). Kilka lat mieszkali w Płomianach, a w 1979 r. wrócili do Tłukom i tu mieszkają do dzisiaj. Doczekali się czworga dzieci.
Bożena i Jan Piszczek zam. w Wysokiej, małżeństwo zawarli 28.10.1967 r. w Białośliwiu. Pani Bożena urodziła się w Pobórce Wielkiej, a Pan Jan w Pobórce Małej. W Wysokiej mieszkają od 1978 r. Doczekali się trojga dzieci.

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe