Ludowcy nie chcą zmieniać czasu

  • 14.10.2017, 11:05
Ludowcy nie chcą zmieniać czasu
-Zmiana czasu to anachronizm- powiedział w poniedziałek w Pile poseł PSL, Krzysztof Paszyk. Ludowcy chcą skończyć z przesuwaniem zegarków i złożyli w tej sprawie w Sejmie stosowny projekt ustawy. Na razie dokument utknął.

 Ludowcy nie chcą zmiany czasu, bo chcą iść z duchem czasu: - W Polsce zmieniamy czas od 40 lat. Trzeba wskazać, że przez ten okres życie Polek i Polaków się zmieniło. Inny jest czas i organizacja pracy, inne zwyczaje w naszym życiu codziennym, inny jest stopień zinformatyzowania kraju. Badania społeczne wskazują, że Polacy w 70% są za tym, aby zaprzestać zmiany czasu. Zależy nam, aby odpowiedziano na ten postulat Polaków i nie zmieniano dwukrotnie czasu, bo to powoduje perturbacje w naszym życiu codziennym. – mówił poseł Krzysztof Paszyk.

PSL złożył w Sejmie projekt ustawy, zakładający pozostanie przy czasie letnim. Przyszłość tego projektu rysuje się jednak w niepewnych barwach, bo- jak informował poseł- Marszałek Sejmu nie robi nic, żeby z tym projektem przystąpić do prac.

Zdaniem ludowców zmiana czasu ma skutki negatywne- rodzi chaos informacyjny, problemy z transportem publicznym, problemy w systemach informatycznych. Ma też niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi. Przestawianie zegarka to również duże koszty dla gospodarki. Natomiast przesłanki, dla których przed laty wprowadzono zmianę czasu- dawno już nie istnieją.

Zresztą nie chodzi tylko o nasz kraj. Europoseł PSL, Andrzej Grzyb informuje, że kwestia zmiany czasu budzi też dyskusje w innych krajach europejskich.

Andrzej Grzyb:- W Parlamencie Europejskim drugą kadencje pracuje zespół, który zajmuje się kwestiami zniesienia dwukrotnej zmiany czasu w trakcie roku. Należę do tego zespołu. Zarówno nasi koledzy Czesi, Węgrzy, jak i posłowie z krajów Europy Zachodniej podzielają ten pogląd, że należy od zmiany czasu wreszcie odstąpić.  

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 16.10.2017, 09:39
Zgadzam się,trzeba skończyć za zmianą czasu,jednak w Polsce powinien cały czas obowiązyć czas zimowy a nie letni,poniewaź ludzie wstając rano do pracy czują się bardziej wypoczęci mając tą godzinę czasu więcej i wówczas są mniej schorowani i bardziej zrelaksowani co w konsekwencji oznacza dłuższe życie lepszej jakości.

Pozostałe