Wójt Gminy Czarnków Bolesław C. usłyszał prokuratorskie zarzuty

  • 4.11.2017, 23:02
  • (mb)
Wójt Gminy Czarnków Bolesław C. usłyszał prokuratorskie zarzuty (mb)
Prokuratura Rejonowa w Trzciance postawiła Wójtowi Gminy Czarnków zarzuty popełnienia dwóch przestępstw dotyczących przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków oraz sprawstwa kierowniczego wobec podległego pracownika urzędu. Równocześnie, jako środek zapobiegawczy, prokuratura zawiesiła Bolesława C. w wykonywaniu czynności włodarza gminy. Oprócz wójta zarzuty w tej samej sprawie usłyszało dwóch podległych mu urzędników oraz właściciel firmy budowlanej z Czarnkowa.

Sprawa ma swój początek w 2015 roku, kiedy to Gmina Czarnków zleciła firmie budowlanej z Czarnkowa wykonanie remontu elewacji oraz schodów wejściowych do budynku wielorodzinnego w Zofiowie, który stanowi mienie komunalne gminy. Szybko okazało się jednak, że wykonano jedynie remont schodów. O remoncie elewacji mieszkańcy budynku w Zofiowie nawet nie słyszeli.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w marcu tego roku po publikacjach w „Tygodniku Nowym” dotyczących podejrzeń defraudacji publicznych środków. Najpierw postępowanie toczyło się w sprawie. Po analizie dokumentów i przesłuchaniu istotnych świadków status postępowania uległ zmianie na „przeciwko”. Grono podejrzanych to: Wójt Gminy Czarnków, dwóch inspektorów z urzędu gminy oraz właściciel firmy budowlanej realizującej zadanie. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Jako ostatni usłyszał je w miniony piątek wójt Bolesław C.

- Zarzuty wobec Bolesława C. dotyczą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w zakresie prawidłowego gospodarowania mieniem gminnym oraz wykorzystania zwierzchnictwa służbowego w wyniku zlecenia wykonania remontu w budynku niestanowiącym mienia komunalnego i przygotowania dokumentacji poświadczającej nieprawdę - mówi Prokurator Rejonowy w Trzciance Radosław Gorczyński. - W związku z tym zarzuty usłyszały również osoby realizujące polecenie wójta oraz właściciel firmy wykonującej zlecone prace. Są to przestępstwa opisane w art. 231 par. 1 Kodeksu karnego w powiązaniu z innymi artykułami. Zarzuty dotyczą szeregu czynności rozciągniętych w czasie, a więc mowa tu nie o przestępstwie popełnionym jednorazowo, lecz na raty i w sposób wieloczynowy.

Więcej w „Tygodniku Nowym”

 

(mb)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (155)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stach
Stach 30.11.2017, 22:55
A hejterzy nadal sobie tu brykaja radośnie i anonimowo :)
Zuza
Zuza 1.12.2017, 17:18
Stachu, specjalnie dla ciebie definicja słowa hejt
(bo używasz, lecz nie znasz znaczenia). Hejt to: 1. obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy; 2. mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie. I co, Stachu? Jasno wynika, że tym, który zasłużył na miano hejtera jesteś właśnie TY! Obraziłeś ludzi, którzy wyciągnęli wnioski z zachowania i wypowiedzi pani wicewójt. Uważam, że mają rację, nazywając ją hipokrytką. Jak łagodniej określić osobę, która rzucała oskarżenia, złożyła rezygnację z powodu rzekomego mobbingowania w pracy, nagłośniła to w różnych mediach i ... szybko wróciła, gdy tylko zwolnił się stołek wójta. Poza tym robienie wszystkiego pod publiczkę i rozdmuchiwanie zwykłego wykonywania obowiązków służbowych do rozmiarów wielkich zasług również ją charakteryzuje.
geniusz
geniusz 29.11.2017, 16:25

uderz w stol a nozyce sie same odezwia- ktos na sesji powiedzial"i na jej nieszczescie dobrze wygladajaca " ,a ja bym powiedziala " nie szata zdobi czlowieka"
bezpośredni
bezpośredni 29.11.2017, 14:45
Brawo ludzie, wreszcie prawda o pani M., a nie włażenie w wiecie co!
wizjoner
wizjoner 28.11.2017, 20:21
Hej Wizjonerze (przez duże W), popieram, to co napisałeś. Ci, którzy rzeczywiście pomagają, robią to bezinteresownie i nie czekają na oklaski oraz światła fleszy. Najczęściej pozostają anonimowi.
Wizjoner
Wizjoner 28.11.2017, 19:32
Ludzie ktorzy bezinteresownie niosa pomoc drugiemu robia to w zaciszu sa czesto nie widoczni .skromni bez szumu medialnego i swiatel jupiterow.chyle czola przed takimi osobami
Obserwator
Obserwator 28.11.2017, 19:18
Ta sprawa jest zywa bo p M jest nietuzinkowa.potrafi plakac gdy trzeba wykazac publicznie empatie ale oczywiscie nie bezinteresownie.ludzie dlugo sie przygladali jej hipokryzji i brak czystych intencji co sie potwierdza jak sie okazalo
Konrad
Konrad 28.11.2017, 18:01
Ciekawe, co (prócz wskoczenia na stołek wójta) kierowało panią zastępczynią. Z czym jeszcze wiąże się cudowne ozdrowienie i powrót do pracy, w której rzekomo nie można było wytrzymać?
Olga
Olga 28.11.2017, 10:45
Teraz wyraźnie widać, ile było prawdy w historyjce, którą pani M. zaserwowała mediom. Do tego, co napisała Anka, dorzucę jeszcze arogancję, obłudę i hipokryzję przekraczającą wszelkie wyobrażenia.
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 28.11.2017, 08:55
Hmmmhm... juz w tym wszystkim sie gubie. Pani zastepca podala sie do dymisji bo byla mobingowana, wojt dostal zarzuty, czyli wrocila pani zastepca, bo niema juz tej osoby ktora ja zle traktowala?? Czyli to wojt mobingowal? O co tu chodzi?
Anka
Anka 27.11.2017, 22:53
Brak słów... No cóż, stołek ważniejszy niż honor i poczucie przyzwoitości... Może jeszcze usłyszymy, że się poświęciła dla dobra gminy...
wizjoner
wizjoner 27.11.2017, 18:08
Nie mówiłem! Pani wicewójt wróciła i zagnieździła się w gabinecie szefa! Cud nad Notecią! Cudowne ozdrowienie!!!
Coneser ziemi PCT
Coneser ziemi PCT 14.11.2017, 04:21
Czarnków był czerwony, a teraz anty pisowski , a co za tym idzie, prawo sprzątania kraju. Samorządy, Sądy i prokuratury. Wymienić wszystko! Ludzie głosujcie z głową na profesjonalistów. Rolnik na pole, leśnik do lasu itd... Być wójtem, starostą, czy burmistrzem może być każdy. My potrzebujemy fachowców od zarządzania sporym mieniem. Panie Wójcie!!! To jest nasza ziemia i nasze powietrze.
Samorządowiec
Samorządowiec 14.11.2017, 00:13
Tutaj wójt wyjaśnia tą sprawę po wcześniejszym artykule w Tyg.Nowym w lutym
http://www.czarnkowgmina.pl/spi/wydarzenia/oswiadczenie-wojta.html
anty
anty 14.11.2017, 19:59
Oczywiście były ksiądz, który teraz rezyduje w Koziegłowach...
anty
anty 14.11.2017, 19:54
Czy tego listu, w imieniu wspólnoty, nie wystosował przypadkiem ksiądz z Kruszewa, który najbardziej się cieszył, że sam nie wyda ani grosza, bo znalazł kogoś, kto sfinansuje mural (też nie z własnej kieszeni)?
Jedi
Jedi 14.11.2017, 01:50
To żadne wyjaśnienie. Skoro wójt uważał, że robi coś dobrego dla mieszkańców gminy, płacąc publicznymi pieniędzmi za mural na prywatnym budynku, dlaczego oficjalnie tego nie ogłosił? Dlaczego próbował ukryć ten fakt przed opinią publiczną? Dlaczego opracował ideologię dopiero po ujawnieniu sprawy w gazecie?
Arnold
Arnold 13.11.2017, 22:43
ciekawe jest tło tej sprawy. Kurniki są rzeczywiście kluczowe a sama sprawa mocno naciągana.
Jedi
Jedi 13.11.2017, 22:53
Dlaczego w sprawie muralu wykonanego na prywatnym budynku za gminne pieniądze, fałszowania dokumentów i nadużywania zwierzchnictwa służbowego kluczowe są kurniki?!
kuzyn
kuzyn 13.11.2017, 21:29
kris jesli gazeta klamie i oglupia a ty masz faktycznie inna prawdziwa wiedze to ja przedstaw publicznie bo inaczej wprowadzasz zamet i oglupiasz wszystkich i jestes niewiarygotny
kuzyn
kuzyn 13.11.2017, 20:41
luk dlaczego odwracasz kota ogonem, rozmawiaj o faktach, falszowaniu dokumentow, skladania oswiadczen niezgodnych z prawda co zagrozone jest kara za przestepstwo ,mysl logicznie bo sam mozesz zbladzic
kris
kris 13.11.2017, 21:15
Logicznie to ta sprawa mocno śmierdzi i daję sobie rękę uciąć że ma drugie dno... a może i trzecie dno. Nie dajcie się ogłupić wierząc w każde słowo tej gazety.
Jedi
Jedi 13.11.2017, 22:02
Chłopie, ogarnij się. Negowanie rzeczywistości niczego nie zmieni. I jeszcze ten tekst o ręce...
Luk
Luk 13.11.2017, 19:44
Słono płaci za to że się nie zgodził na kurniki. Szkoda człowieka. Niewiarygodne do czego dochodzi w tym kraju.
Jedi
Jedi 13.11.2017, 19:57
Co ma piernik do wiatraka? Chyba ktoś tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem...
kris
kris 13.11.2017, 21:27
Nie daj się ogłupić. TN to nie jest rzetelne źródło informacji...
Wstyd
Wstyd 12.11.2017, 12:28
No to klapa Panie Bolku
Hary
Hary 12.11.2017, 16:40
Słyszałem że nadal przychodzi do urzędu
mietek
mietek 10.11.2017, 12:18
doigrał się chłopina, tak to jest jak się dzieli gminę na równych (znajomych) i równiejszych (pozostałych)
Gościu
Gościu 10.11.2017, 20:37
Chyba odwrotnie miałeś na myśli
Jarek
Jarek 9.11.2017, 22:57
Bardzo się boją komisarza, którego powoła wojewoda. Komisarz będzie miał w urzędzie sporo ciekawej pracy...
mieszkaniec
mieszkaniec 10.11.2017, 08:05
Sam jestem ciekawy kto będzie czy to bedzie merytoryka, polityka a może kolesiostwo.
stan
stan 10.11.2017, 09:51
przecież wiadomo że polityka, pis-owski wojewoda nie powoła nikogo kto miałby jakiekolwiek związki z PO
Ufo