Ruszyło śledztwo w sprawie przewróconej ciężarówki w Ujściu

Ruszyło śledztwo w sprawie przewróconej ciężarówki w Ujściu
Prokuratura chodzieska wszczęła śledztwo w sprawie czwartkowego wypadku w Ujściu, gdzie w rejonie przejścia dla pieszych przewróciła się na chodnik ciężarówka ze złomem. Sprawa- jak podaje pilska policja- dotyczy bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poprzez niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku.

Tylko włos dzielił od tragedii. W czwartek około południa w Ujściu w okolicach przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Pilskiej, Sienkiewicz i Czarnkowskiej wywrócił się samochód ciężarowy ze złomem. Kierowca jechał od strony Czarnkowa. Chcąc skręcić w lewo uderzył w krawężnik, a auto przewróciło się na chodnik. Ciężki ładunek wysypał się z naczepy. Na szczęście na chodniku nikogo w tym momencie nie było. W wyniku zdarzenia kierowca doznał lekkich obrażeń.

Według policyjnych ustaleń ciężarówka się wywróciła, bo ładunek był źle ułożony i niewłaściwie zabezpieczony. Jednak z uwagi na to, że nikt w zdarzeniu poważnie nie ucierpiał, zakwalifikowano je wstępnie jako kolizję, a kierowcę ukarano 500-złotowym mandatem. Ale nie skończyło się tylko na mandacie. W piątek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile, podkom. Żaneta Kowalska poinformowała w komunikacie, że Prokuratura w Chodzieży wszczęła śledztwo dotyczące bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poprzez niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku. W miejscu, gdzie wysypał się złom chwile wcześniej na chodniku było kilka osób.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe