Zatrzymany 38-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Za nielegalny tytoń i inne przestępstwa

  • 11.11.2017, 10:09
  • eki
Zatrzymany 38-letni mieszkaniec powiatu pilskiego. Za nielegalny tytoń i inne przestępstwa
Policjanci KWP i KPP PIŁA zabezpieczyli blisko 800 kg liści tytoniu

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko 800 kg liści tytoniu, kilkanaście kg krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu 38-letniemu mężczyźnie, grozi wysoka kara grzywny. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi za więziennymi kratami.

- Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymanym mężczyzną interesowali się od pewnego czasu. Śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu pilskiego będzie przewoził nielegalny towar. W związku z tym, policjanci przystąpili do realizacji. W działania włączyli się także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej I Referatu Realizacji Wielkopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Poznaniu – mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

9 listopada br. podczas wspólnych działań funkcjonariusze z Poznania i z Piły na terenie Poznania zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas kontroli samochodu, śledczy ujawnili 42 kartony z liśćmi tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze blisko 800 kg. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u zatrzymanego mężczyzny, policjanci ujawnili kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także kilkaset kartoników do pakowania papierosów.

- Ujawniony towar został zabezpieczony, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu – dodaje Ż. Kowalska.

Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku wynosi blisko 400 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny.

Mieszkaniec powiatu pilskiego był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi za więziennymi kratami.

 

 

eki

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe