Poseł Piechowiak zmienił partię?

Poseł Piechowiak zmienił partię?
Poseł Grzegorz Piechowiak- do niedawna członek Polski Razem Jarosława Gowina dziś reprezentuje barwy nowego ugrupowania pod nazwą Porozumienie. Przyczyna zmiany jest prosta. Na kongresie 4 listopada br. Polska Razem zmieniła nazwę.

Poseł Grzegorz Piechowiak:- Zmiana nazwy była potrzebna. W przestrzeni publicznej obok naszej partii Polska Razem funkcjonowała też Partia Razem. Obie nazwy często były mylone. Poza tym od pewnego czasu mówiło się, że wewnątrz PiS wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą próbujemy budować nowe środowisko. Chcieliśmy te spekulacje zdecydowanie uciąć: obóz zjednoczonej prawicy ma się dobrze i będziemy wspólnie pracować dalej.

Nowa partia Porozumienie, która powstała na bazie Polski Razem tak jak poprzedniczka jest częścią koalicji rządzącej. Współpracę z Jarosławem Gowinem ponownie podjęło Stowarzyszenie „Republikanie”, osoby związane z partią Wolność, środowiska samorządowe, a także Chrześcijański Ruch Samorządowy.

Poseł Piechowiak:- Porozumienie to bardzo pojemna, neutralna nazwa. Debatowaliśmy nad tą nazwą, nie chcieliśmy jej zawężać. Myślę, że odzwierciedla nasze idee. Jesteśmy formacją, której zależy, żeby łączyć, a nie dzielić, a Porozumienie właśnie na to wskazuje. Jesteśmy zaskoczeni, jak wiele rożnych środowisk jest zainteresowanych współpracą z nami.

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe