Zadowolony Starosta i nie tylko!

  • 12.11.2017, 09:55 (aktualizacja 12.11.2017 10:26)
  • Mariusz Markowski
Zadowolony Starosta i nie tylko!
Nie padało – to najważniejsze. Chłodniejsza aura była więc niczym dla ponad 600 sympatyków biegania. Radośni, uśmiechnięci na starcie, tworzyli niezapomniany klimat. Biało-czerwony sznur osób ruszył dokładnie w południe.

Starosta Eligiusz Komarowski wielką uwagę zwraca na szczegóły. 11 edycja Biegu Niepodległości miała świetną organizację. Podobnie jak przed rokiem start i meta umiejscowione były na stadionie przy Okrzei. To dobry pomysł i kontynuacja.

Nie chodziło o zwycięstwo, liczył się symbol, zabawa sprawiająca radość z czynnego wypoczynku.Wszystkim towarzyszyła wzniosła data, upamiętniająca wielkie wydarzenie. Biało - czerwone barwy wydatnie nam to przypominały.

Ale są i tacy, którzy się ściągają. Przed rokiem tryumfował Kamil Linka i niespodzianki nie było. Kamil, na co dzień mieszkaniec Ujścia i nota bene zawodnik Gwardii Piła, był w wyjątkowym gazie.

Teraz Linka jednak nie wygrał. Na starcie bowiem stanął Adrian Wyrzykiewicz – z PLKS Gwda. Ów, czołowy młodzieżowiec krajowych klasyfikacji biegów średnich i długich, w zeszłym roku nie startował w Pile. Był na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Jakuszycach. W minioną sobotę to on wygrał. Na mecie podkreślał: - Cieszę się, że mogę w własnym mieście, po swojemu, na biegowo uczcić święto dnia niepodległość, a wygrać taki bieg to naprawdę ogromny zaszczyt. Gratulacje dla wszystkich, również tych najmłodszych, ukończenia biegu i dobrej zabawy.

Adrian nie był jedynym, który chwalił organizację Biegu Niepodległości. Zadowolony był starosta Eligiusz Komarowski i wielu, wielu innych.

- Impreza super. Wszystko miało ręce i nogi, czyli super rozegrane logistycznie. Zapisy i bufet na tak zwanym kartoflisku, a zawody na stadionie i miasto, wszystkie dyscypliny miały swoje godziny startu, nikt nikomu nie wchodził pod nogi, wielki szacun dla organizatorów oraz dla sędziów nordic walking – mówił nam zwycięzca konkurencji nordick walking Sebastian Rajewski.

Więcej w Tygodniku Nowym!

 

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cwaniaczek
Cwaniaczek 13.11.2017, 07:58
Dzieci nie maja prawa głosu w przyszłych na prezydenta Piły, ot całe wytłumaczenie dlaczego nic nie dostały
Dzidzia
Dzidzia 12.11.2017, 12:50
Ciekawe czy zadowolone były najmłodsze dzieci dla których zabrakło medali na mecie(zresztą w kwietniu zabrakło dla nich misi po biegu). I ciekawe dlaczego medale dla dzieci nie były takie same? Brak graweru z datą imprezy. Pali licho te medale bo kupie dziecku w sportowym pod zegarem ale chodzi o zasadę. Także czy organizacja była na tak wysokim poziomie?

Pozostałe