Adam Ferency na pilskim festiwalu

  • 13.11.2017, 21:21 (aktualizacja 13.11.2017 21:28)
  • eki
Adam Ferency na pilskim festiwalu
Poniedziałkowy wieczór 18. edycji Festiwalu Teatralnego TEATR – PASJA RODZINNA ze znakomitym aktorstwem i kapitalną prozą Jerzego Pilcha

Trwa 18. Festiwal Teatralny TEATR – PASJA RODZINNA. Dziś wieczorem wystąpił dla pilskiej publiczności znakomity aktor Adam Ferency. W spektaklu opartym na motywach „Dziennika” i „Drugiego dziennika” Jerzego Pilcha towarzyszyła mu aktorka młodego pokolenia Joanna Kosierkiewicz.

Gromkimi brawami nagrodziła pilska publiczność „Dziennik przebudzenia”. Jak napisano w recenzjach owo „spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu” to spektakl oddający pilchowskie poczucie humoru, zarazem nie uciekający od tematów ostatecznych.  Miejscami pełen ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

Tradycyjnie po spektaklu pilanie mieli okazję spotkać się z aktorami i dowiedzieć więcej o tej szczególnej fascynacji Adama Ferency prozą Jerzego Pilcha, o tym, jak spektakl powstawał, a także o właśnie wydanej książce – „Nie i tak. Adam Ferency w rozmowie z Mają Jaszewską”.

Spotkanie było równie „pilchowskie” jak cała sztuka. Adam Ferency nie ukrywał, że czuje z pisarzem wyjątkowe pokrewieństwo dusz, a jego „Dzienniki” traktuje bardzo osobiście. Więcej na ten temat przeczytacie niebawem na naszych stronach www. oraz w papierowym wydaniu „Tygodnika Nowego”.

zdjęcia: eKi

eki

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe