Zebrali ponad 7 tysięcy złotych na remont oddziału dziecięcego

  • 14.11.2017, 09:04
  • eki
Zebrali ponad 7 tysięcy złotych na remont oddziału dziecięcego
Brakuje pieniędzy na remont oddziału dziecięcego. Aby zebrać część środków zorganizowano koncert charytatywny dedykowany małym pacjentom

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że oddział dziecięcy w Wyrzysku wzbogacił się o profesjonalny sprzęt oraz wyposażenie sal – nowe łóżka i szafki. Wsparcie przywędrowało z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednak falę entuzjazmu studzi widok zaniedbanych ścian, podłóg, drzwi. Mimo dobrej gospodarności prezesa szpitala – o czym mogliśmy przekonać się nie raz – na remont oddziału pediatrycznego środków ciągle brakuje, gdyż bieżące potrzeby szpitala np. ostatnio - modernizacja kotłowni, czy generalny remont izby przyjęć - pochłonęły ogromne nakłady finansowe. Z pomocą przyszli muzycy, przedszkolacy i mieszkańcy gminy Wyrzysk.

Oddział dziecięcy w Wyrzysku liczy 16 łóżek. W okresie letnim można mówić o 50-procentowym obłożeniu, jesienią i zimą – bywa – że oddział pęka w szwach. Dlatego tak ważny jest specjalistyczny sprzęt. Pediatrzy nie ukrywają, że potrzebne są jeszcze 3 nowe łóżka wraz z materacami i nowa waga do ważenia dzieci starszych, bowiem ta, która jest na wyposażeniu oddziału liczy sobie ponad 40 lat(!)Jednakże najpilniejszą sprawą jest generalny remont polegający na odświeżeniu sal i odmalowaniu ścian. Prezes lecznicy Almuetaz Bellah Nasrullah jakiś czas temu zapewniał, że jeszcze w tym roku taki remont zostanie przeprowadzony. Dzisiaj to zapewnienie stanęło pod znakiem zapytania. Sprawę w swoje ręce wzięło przyszpitalne Stowarzyszenie, które przy pełnym poparciu ze strony prezesa szpitala, przygotowało koncert charytatywny w wyrzyskiej sali widowiskowej.

Organizatorzy już od kilku dni zapowiadali wspaniałą zabawę i nie zawiedli. Sala pękała w szwach, a na scenie mogliśmy zobaczyć dzieci z miejscowego Przedszkola „Chatki Puchatka” oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Gleśnie. Prawdziwą gratką były występy chórów: Międzyszkolnego „Canto”, Wyrzyskiego Chóru Męskiego i Wyrzyskiego Chóru „Canto” pod dyrekcją dr Piotra Jańczaka. Zaśpiewała też Izabela Lewandowska Zywer.

W trakcie przedsięwzięcia zbierano pieniądze. Do puszki dorzucili się również obecni podczas koncertu: starosta pilski Eligiusz Komarowski, radne powiatowe – Agnieszka Magnucka i Iwona Schulz oraz burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska i jej zastępca Tadeusz Perliński.

Starosta Eligiusz Komarowski zabrał głos i pochwalił działania obecnego prezesa lecznicy: - Widzę jak szpital rozwija się. Wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Poza tym powinniśmy doceniać takie inicjatywy, jak koncert charytatywny na rzecz najmłodszych pacjentów. To wspaniałe przedsięwzięcie!

- To dla nas ogromne wydarzenie. Owszem, mamy wsparcie ze strony tak wielkich instytucji jak starostwo powiatowe, czy radzimy sobie dzięki środkom własnym, bo kondycja finansowa szpitala na chwilę obecną nie jest zła, jednak remont oddziału dziecięcego zawsze został oddalany w czasie, bo mieliśmy inne, bieżące potrzeby, niejednokrotnie duże, pilne inwestycje. Teraz wiemy, że ten remont jest również na pierwszym planie. Liczymy na wsparcie ze strony mieszkańców Gminy i sponsorów. Ważne jest każde wsparcie finansowe, jak i rzeczowe w postaci materiałów remontowych, farb, wykładzin itp. – mówił prezes szpitala, Almuetaz Bellah Nasrullah.

W trakcie koncertu udało się zebrać 7.250 zł. Nie jest to jednak oficjalna kwota, bowiem cały czas trwa liczenie pieniędzy, które wpływają na konto szpitala.

- Bardzo dziękujemy darczyńcom i osobom, które przybyły na koncert, aby świetnie się bawić. To był miło spędzony czas. Wierzę, że niebawem przystąpimy do remontu oddziału pediatrycznego – komentuje Grażyna Kończewska, naczelna pielęgniarek szpitala w Wyrzysku.

(es)

fot. UM w Wyrzysku

eki

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gościu
Gościu 14.11.2017, 18:42
Brawo Mutas Brawo starosta

Pozostałe