Wypięknieją stacje w Chodzieży i Budzyniu

  • 14.11.2017, 09:11 (aktualizacja 14.11.2017 09:13)
  • eki
Wypięknieją stacje w Chodzieży i Budzyniu
CHODZIEŻ   Inspekcja drezyną…

 

Niespodziewany i dość błyskawiczny „objazd roboczy” zaserwowali lokalnym mediom szefowie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Drezyna z kolejowymi decydentami, którym towarzyszył poseł PiS Marcin Porzucek pojawiła się na chodzieskiej stacji.

 

Podczas zainscenizowanego na chodzieskim peronie briefingu potwierdzono, że w ramach tej inwestycji zostanie zmodernizowana nie tylko sama linia kolejowa, ale także stacje kolejowe w Chodzieży i w Budzyniu. Już trwają prace na ponad P25 km odcinku Poznań – Oborniki Most. Obejmują sieć trakcyjną i obiekty inżynieryjne oraz jeden z dwóch torów. Przebudowywane są, od strony modernizowanego toru, przystanki w Wargowie, Złotnikach, Poznaniu Strzeszynie, Golęczewie i Chludowie. Widać już perony na nowych przystankach: Poznań Podolany i Złotniki Osiedle Grzybowe.

      Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie ukrywał m. in. Arnold Bresch członek Zarządu PKP PLK S.A. - To bardzo ważny projekt szczególnie dla regionu północnej Wielkopolski.  100 kilometrowa linia była już w bardzo złym stanie. Teraz to się zmieni - do końca 2019 roku powstanie szereg nowych przystanków, które zapewnią lepszy komfort podróżowania pasażerom i sprawniejszy przewóz ładunków. Wraz z zakończeniem inwestycji podróż z Poznania do Piły skróci się o 40 minut.

      Na razie prace nie wpływają znacząco na ruch pociągów. Pierwszy etap prac planowany jest do grudnia 2017 r. Drugim etapem prac będzie powstanie Lokalnego Centrum Sterowania (LCS).

      Póki co jednak najważniejsze dla mieszkańców powiatu chodzieskiego jest potwierdzenie przebudowy stacji w Chodzieży i Budzyniu oraz przystanków w Sokołowie Budzyńskim, Ostrówkach k. Chodzieży i Milczu. Obiekty zostaną wyposażone w nowe wiaty i siedzenia. Komfortową obsługę zapewni także czytelne oznakowane, system informacji oraz nowe oświetlenie. Dla osób o ograniczonej mobilności oraz niewidomych i niedowidzących na wszystkich stacjach i przystankach uwzględnione są udogodnienia. Będą specjalne pasy naprowadzające oraz podjazdy. Na stacji w Chodzieży wyremontowane będą przejścia pod torami. Wszystkie stacje i przystanki zyskają stojaki dla rowerów.

     Przypomnijmy modernizacja linii między Poznaniem a Piłą jest finansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Wartość projektu to około 500 mln zł netto. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi około 425 mln zł netto, tj. 85% wartości zadania.

Pik

 

 

 

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe