Areszt za sprowadzanie gratów

  • 14.11.2017, 14:25
Areszt za sprowadzanie gratów
Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Wyrzysk. Mężczyzna bez zezwolenia przywoził z Anglii wyrejestrowane pojazdy, z przeznaczeniem do rozbiórki i dalszej sprzedaży. Zabezpieczono 16 aut.

Policja wkroczyła do akcji w piątek, 10 listopada br. Funkcjonariusze weszli na ustaloną posesję i przeszukali pomieszczenia gospodarcze. Znaleziono 18 pojazdów, głównie marki Opel oraz znaczne ilości różnego rodzaju części i podzespołów pochodzących od innych samochodów.

-Ujawnione mieniemówi rzecznik prasowy KPP, podkom. Żaneta Kowalska- zostało zabezpieczone przez policjantów, a ich właściciel zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W działaniach udział wzięli również pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu z Delegaturą w Pile.

Jak informuje policja, zatrzymany 31-letni mężczyzna przyznał się, że od połowy 2016 roku zajmował się nielegalnym procederem. Przywoził z zagranicy bez wymaganego zezwolenia wyrejestrowane samochody. Następnie je demontował i sprzedawał na części, które według obowiązujących przepisów uznawane są za niebezpieczne odpady. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 183 § 1 Kodeksu Karnego, który mówi, że kto bez wymaganego zgłoszenia lub zezwolenia, albo wbrew jego warunkom przywozi z zagranicy lub wywozi za granicę odpady niebezpieczne, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


 


 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciekaw
ciekaw 16.11.2017, 22:25
taki skandal o coś takiego... to już poszło od górnie żeby chłopakom dowalić, podpadł komuś i tyle... Śmiechu warte to co piszą bo to jakieś bzdury!!!! Czekam aż sprawdzą innych handlarzy (bo jest ich masa) i znowu zrobią z siebie bohaterów....
człek
człek 16.11.2017, 12:41
Tak to jest, jak się policjantowi z Piły sprzedaje Opla Insignię o 200PLN za drogo, i poskładaną z 3 sztuk i do tego jeszcze przerobioną z anglika ;)
asad
asad 15.11.2017, 09:59
stawiam na konkurencję
miras
miras 14.11.2017, 20:41
Pewnie jakiś siomsiad doniósł .

Pozostałe