Śmiertelny wypadek k. Szydłowa z wczoraj – w relacji strażaków (zdjęcia)

  • 1.12.2017, 14:37 (aktualizacja 01.12.2017 22:54)
  • eki
Śmiertelny wypadek k. Szydłowa z wczoraj – w relacji strażaków (zdjęcia)
Pierwsze przymrozki – z fatalnymi skutkami dla użytkowników pojazdów drogowych

Jedna ofiara śmiertelna i druga osoba poszkodowana z obrażeniami ciała przewieziona do Szpitala Specjalistycznego w Pile – to skutek zdarzenia, które miało miejsce 30 grudnia o godz. 8.59 na drodze powiatowej z Szydłowa do Skrzatusza.

 

37-letnia kobieta nie żyje, a 51-letnia trafiła do szpitala w Pile. To efekt wypadku na drodze Szydłowo – Skrzatusz, do którego doszło 30 listopada około 8 rano.

 

Ofiara jest mieszkanką Piły. Jadąc do pracy do Wałcza, zginęła w zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych: swojej hondy Jazz z toyotą Yaris. Przyczynę wypadku bada policja. Można jedynie domniemywać, iż były nią fatalne warunki atmosferyczne silna mgła, ktora ograniczyła widoczność zaledwie do 50 metrów oraz poranny przymrozek, który na tym odcinku drogi doprowadził do jej oblodzenia.

___________________________________________-

Działania przybyłych na miejsce siedmiu zastępów straży pożarnej ( 3 z JRG PSP nr 1, 3 z JRG PSP Wałcz i 1 z OSP w Szydłowie) skierowano na miejsce akcji w celu pomocy poszkodowanym.

Do kierowców samochodów osobowych z Toyoty Yaris i Hondy Jazz wykonano dostęp używając sprzętu hydraulicznego. Strażacy wsparli działania dwóch zespołów ratownictwa medycznego. Organizacją i wyznaczeniem objazdów zajęła się Policja, gdyż droga na czas trwania akcji była całkowicie zamknięta Na miejsce zdarzenia przybyła pani Prokurator oraz Technik Policji.

W czasie trwania akcji ratowniczej panowały trudne warunki atmosferyczne. Dużym utrudnieniem była śliska nawierzchnia jezdni. Część zastępów zadysponowana do tej akcji została przekierunkowana z wcześniejszego zdarzenia (uderzenia busa w drzewo), które miało miejsce niedaleko na drodze wojewódzkiej nr 179 w kierunku Gorzowa WLKP.

Opracowanie; kpt. Grzegorz Orłowski

Zdjęcia: mł. kpt. Jacek Michalski

 

 

eki

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Skrzatusz
Skrzatusz 1.12.2017, 15:39
was Panowie juz jeb....calkowcie juz
PIŁA
PIŁA 2.12.2017, 10:08
zajmij sie świniami i gnojem a nie komentuj błażnie

Pozostałe