Sen wariata

  • 4.12.2017, 11:39
Sen wariata
"Sam fakt, że piszemy coś sprzecznego z konstytucją, jest niezwykle demoralizujący prawnie, ale (...) Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła i uważam, że zapis jest wprost jaskrawie sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu”. Tak o procedowanych ustawach sądowych mówi Krystyna Pawłowicz, profesor prawa, posłanka PiS-u.

Co spowodowało, że profesor prawa ma w nosie Konstytucję, że jedyne co się dla niego liczy to polityczny interes partii?

Jarosław Kaczyński otacza się ludźmi, o których doskonale wie, że są mu absolutnie wierni. Więcej, Prezes zawsze przyjmuje odstępców z powrotem. Ma bowiem świadomość przydatności polityków, oddających się na usługi każdej władzy. Stąd tak liczna reprezentacja byłych członków PZPR w jego partii. W trakcie jednak politycznej batalii o prezesowską wizję Polski nie wolno mieć własnego zdania. Bo w PiS jest jak w wierszu Majakowskiego:

"Partia – to ręka milionopalca, w jedną miażdżącą pięść zaciśnięta.

Mówimy – Lenin, a w domyśle – partia,

mówimy – partia, a w domyśle – Lenin."

*

„Suweren tak chciał, znał nasz program i wybrał nas, a więc wszystko to dzieje się w zgodzie z demokracją” - to główny argument zwolenników upolitycznienia sądów. Posłowie głoszący ten slogan zapewne wiedzą (choć nie byłbym tego pewny w stosunku do niektórych), że taki ustrój nazywa się tyranią większości i nie ma nic wspólnego z demokracją. Przed tym właśnie zabezpieczały się państwa Europy Zachodniej po IIWŚ poprzez sądy konstytucyjne i zapisy o tym, że konstytucje można zmieniać kwalifikowaną większością (60 – 70%).

U nas też jest konstytucja i są tam odpowiednie zapisy, tylko że dla „większości” to nie stanowi przeszkody. "Ponad prawem jest wola narodu" - jak ujął to poseł Kornel Morawiecki. Konsekwencja takiego sposoby myślenia jest przekonanie, że sejm może wszystko postanowić. Na przykład zakazać rozwodów lub .... nakazać kulawym obciąć nogę, by nie kuśtykali. Pewnie część posłów nawet nie zauważyłaby, na co głosuje.

A co na to poseł Piotrowicz? „Wątpliwości konstytucyjne będziemy rozstrzygać w głosowaniu” – słowa te można uznać za bon mot roku.

*

Radny Filip Frąckowiak zasłynął w Warszawie jako ten, który sprzeciwił się nadaniu jednego ze stołecznych parków imienia Tadeusza Mazowieckiego. Teraz chce dekomunizować uliczkę Johna Lennona. Czym zasłużył sobie na to jeden z Beatlesów? "Przecież jego piosenka "Imagine" to manifest komunistyczny" - tłumaczył podczas posiedzenia komisji Frąckowiak. Zapewne Lennon "podpadł mu" za ten oto fragment.

"Wyobraź sobie świat bez własności
Ciekawe, czy to potrafisz
Nie potrzeba chciwości ani głodu
Braterstwo człowieka
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Dzielących się całym światem

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością"

 

*

"Wiadomości" TVP ogląda coraz mniej osób. W ciągu dwóch lat straciły około 860 tysięcy widzów. Wielu specjalistów podkreśla, że główny program informacyjny to prymitywna propaganda. Okazuje się jednak, że w tym szaleństwie jest metoda. Jednostronne informowanie widzów TVP o bieżących wydarzeniach politycznych zaczęło wydawać owoce. Portal oko.press zamówił badanie, próbując dowiedzieć się, jak wyborcy PiS postrzegają protesty przeciwko łamaniu zasady trójpodziału władzy. Wyniki są przerażające, tylko 7 proc. badanych przyznaje, że tłumy wyszły na ulice w obronie demokracji. Zdecydowana większość jest przekonana, że protesty były inspirowane przez opozycję, w dodatku wcale nie przyciągały takich tłumów, o jakich mówią w TVN i Polsacie.

*

Głupota i kłamstwo triumfują. Słowa straciły sens, a idee się zdewaluowały Nie można więc dziwić się, że polityka dla normalnych ludzi coraz powszechniej jawi mi się jako "sen wariata". Kiedyś patriotyzm był czymś wzniosłym. Dzisiaj został ograniczony do wyznawców jednej tylko partii, a słowo patriota dla normalnego człowieka może brzmieć jak obelga, Zwłaszcza, gdy zewsząd słyszy. 

"My o jedno tylko modły

Szlemy k niebu z naszej chaty:

By nam buty śmierdzieć mogły,

Jak śmierdziały przed stu laty!"

Zbigniew Noska

www.noska.pl

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obelix
Obelix 7.12.2017, 11:26
Noska ty stary komuchu , to ty jeszcze dychasz ?!
Brunatny mundurek
Brunatny mundurek 5.12.2017, 18:02
"Wiadomości" TVP ogląda coraz mniej osób." Z.Noska

Może to i prawda, jednak po ilości komentarzy na blogu autora tekstu widać, iż "Obserwatorium" czyta coraz mniej osób, ponieważ to też czysta do znudzenia propaganda.

Pozostałe