Zaśpiewają kolędy dla Zuzi!

  • 4.12.2017, 13:45
  • eki
Zaśpiewają kolędy dla Zuzi!
PIŁA  Koncert kolęd dla chorej dziewczynki przygotują podopieczni wałeckiego Studia Esti. Uczennica 2 klasy SP4 czeka na przeszczep płuc

Zuzia jest uczennicą SP 4 w Pile, uczęszcza do drugiej klasy. Cierpi na śródmiąższowe zapalenie płuc. Stan zdrowia dziewczynki pogarsza się - konieczny jest przeszczep. Stowarzyszenie „Spełniamy Marzenia” oraz Studio Esti prowadzą akcje na rzecz chorej dziewczynki. Przed nami – dwa specjalne koncerty bożonarodzeniowe „Będzie kolęda” - 16 grudnia (w Wałczu) i 17 grudnia w Pile z dedykacją dla Zuzi!

Zuzia praktycznie nie chorowała do 6 roku życia - mówi mama dziewczynki - Dopiero potem zaczęły się problemy. Była diagnozowana wiele razy i w wielu miejscach. Lekarze stwierdzili astmę, na którą do tej pory była leczona. We wrześniu tego roku jej stan bardzo się pogorszył. Trafiła najpierw do pilskiego szpitala, skąd została przewieziona do Warszawy do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego oddział kliniczny pneumonologii alergologii i pediatrii. Na oddziale pękło jej płuco. Szczęście w nieszczęściu, że do tej tragedii doszło w szpitalu. W innym razie Zuzia już by nie żyła…

W Warszawie zdiagnozowano śródmiąższowe zapalenie płuc - chorobę, która daje bardzo złe rokowania. Jedynym ratunkiem jest przeszczep. Zuzia jest 23 na liście. Po przeszczepie, rodziców czeka niezwykle kosztowne leczenie. Na początek muszą być przygotowani na wyłożenie 150 tys. złotych. Teraz duże pieniądze pochłaniają dojazdy i leczenie w Warszawie. Rodzicom dziewczynki pomagają członkowie Stowarzyszenia „Spełniamy Marzenia”, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portalu Pomagam, pod adresem https://pomagam.pl/yvl59jas

Mama Zuzi pochodzi z Witankowa. Przez kilka lat rodzina mieszkała na terenie gminy Wałcz. Zuzia rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu, ale drugą klasę zaczęła już w pilskiej SP 4. Rodzice przeprowadzili się do Piły względu na pracę. Stąd koncerty bożonarodzeniowe dla Zuzi będą dwa: i w Wałczu i w Pile. 16 grudnia (WCK, Wałcz, godz. 17.30) i 17 grudnia (RCK, Piła, godz. 12.30). Wystąpią podopieczni Studia Esti.

- Co roku organizujemy koncert kolęd śpiewanych przez naszych podopiecznych w Wałczu, Pile i Chodzieży. W tym roku jednak śpiewamy dla Zuzi. W Pile wystąpią nasze pilskie utalentowane dzieciaki i młodzież – zapowiada Ania Ciechanowska za Szkoły Śpiewu Estradowego Studia Esti. Chcemy tym Kon certem zwrócić uwagę na sytuację Zuzi, opowiedzieć o prowadzonej dla niej zbiórce funduszy na portalu Pomagam, bo  niestety, czasem pieniądze ważą o losach dziecka – dodaje A. Ciechanowska.

- Mocno trzymając się tradycji Świąt Bożego Narodzenia, moi wspaniali wokaliści zaprezentują najpiękniejsze polskie kolędy, czasem bardzo stare i zapomniane. Zaśpiewają moi uczniowie, ci dorośli i zupełnie mali, a wśród nich grupa kobieca Ladies, Dominika Wróbel, Marta Leśniewska, ale także Dominika Ptak - debiutantka tegorocznych Debiutów Opolskich, Amelia Kurantowicz i Patryk Wendland. Dźwięki dziecięcego i dojrzałego głosu przyozdobi „kapela” Studio Esti w składzie: Czarek Górski - Piano, Zenek Kończewski - bas, Staszek Kończewski - perkusja, Bartek Barański - gitara elektryczna, Krzysztof Marszewski - gitara akustyczna, Karolina Furman - skrzypce, wszystko w iście ludowym stylu – zapowiada Estera Naczk, właścicielka Studia ESTI.

Wstęp na koncert jest wolny; wydarzenie ma charakter charytatywny.

eKi

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe