OSKI rekordzista!

  • 5.12.2017, 05:52
  • mariusz markowski
OSKI rekordzista!
To było jakby na zakończenie niezwykle barwnego i udanego zarazem sezonu 2017. Jakby, bowiem jeszcze w miniony weekend chodziescy pływacy brali udział w zawodach w Berlinie

Finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach miała miejsce w Jastrzębiu Zdroju. Tu błysnął nie tylko team chodzieskiego Delfinka, ale przede wszystkim Oskar Kasprowicz.
Tego nie trzeba stale przypominać: pływanie w płetwach jak na razie opanowało jedynie region chodzieski, ale w całym kraju i na świecie zyskuje co raz większą popularność? Czy ma szanse stać się sportem olimpijskim? Zastanawiają się sympatycy tej dyscypliny.
Podczas ostatniego The World Games 2017 we Wrocławiu, podkreślano, że pływanie w płetwach było - nie licząc żużla - najbardziej wziętą dyscypliną. To na takie szybkie pływanie  sprzedano wszystkie bilety, a wrocławska Orbita pękała w szwach.
W płetwach, co zrozumiałe, pokonuje się dystanse znacznie szybciej. Najlepsi dystans 50 metrów potrafią pokonać nawet w 13 sekund!
Jakby nie patrzeć to sport bardzo widowiskowy i dynamiczny.
Systematycznie przypominają nam o tym podopieczni Bartosza Smaruja z chodzieskiego UKS Delfinek. Ów szkoleniowiec nie kryje satysfakcji po występie swoich podopiecznych w Jastrzębiu Zdroju.
Finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach miała doborowa obsadę.  W zawodach udział wzięła ścisła czołówka polskich klubów i zawodników, w tym 33 pływaków z UKS Delfinek SP1 Chodzież. Super występ zaliczył jeden z chodzieskich zawodników - Oskar Kasprowicz.
,,Oski” zdobył 3 medale, a w ostatniej indywidualnej konkurencji na 200 m Bi-fins z wynikiem 1:49,30 zdobył nie tylko złoty medal, ale poprawił rekord Polski w kat. D chłopców.
Do grona rekordzistów Polski dołączyli także chodziescy reprezentanci sztafet mikstowych na dystansie 4x100 m pp (Natalia Bartczak, Kacper Wiśniewski, Kinga Małachowska i Filip Nowak) oraz na dystansie 4x50 m BF (Kacper Wiśniewski, Marta Humerczyk, Kinga Małachowska i Filip Nowak, którzy bezapelacyjnie wygrali rywalizacje.

mariusz markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe