Spić tę śmietankę… Gorzej z wodą

  • 5.12.2017, 10:00 (aktualizacja 05.12.2017 10:03)
Spić tę śmietankę… Gorzej z wodą
CHODZIEŻ. O uciążliwych choć zmierzających ku końcowi robotach drogowych na terenie miasta, a także o przygotowywanym budżecie na rok przyszły dyskutowali radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej

Budżet jest trudny, ale możliwy do wykonania - zapowiedział zastępca burmistrza Piotr Witkowski pod nieobecność swojego zwierzchnika Jacka Gursza. A komentując stan inwestycji dotyczących tzw. mobilności miejskiej stwierdził z ulgą, że części prowadzonych prac dobiega finalizacji.

Obecnie drogowcy walczą z czasem, by zdążyć przed nastaniem prawdziwie zimowej aury zakończyć roboty na ulicy Kochanowskiego i Leśnej. Do wykończenia pozostała jeszcze ul. 3-maja.

- Natomiast powodem do dumy i to nie tylko dla tej instytucji, ale dla całego miasta jest zajęcie 5 miejsca przez Miejską Bibliotekę Publiczną w ogólnokrajowym rankingu. Wybieramy się z panią dyrektor Dorotą Grewling na galę do Warszawy, by „spić tą śmietankę” - podkreślił z satysfakcją Piotr Witkowski.

Bardzo aktywny podczas sesji radny Piotr Przybyłowski pytał o opóźnienia na placu budowy Szkoły Podstawowej nr. 1 oraz wypunktował nadzorującym prace drogowców brak wymalowanych pasów przejść dla pieszych, co grozi wypadkiem. Prosił też o informację czy służby miejskie przygotowane są do zbliżającej się zimy.

Wiadomo już że prace na terenie SP nr1 zostały wstrzymane przez archeologa ze względu na znalezisko z …czasów rzymskich. Ma to potrwać ok 2 tygodni. Natomiast bez zakłóceń prowadzone są roboty w budynkach sali gimnastycznej i w harcówce. Kwestia oznakowania jezdni pasami to sprawa najbliższych dni. Częściowo podyktowane jest to warunkami atmosferycznymi. Kończąc blok odpowiedzi na interpelacje „drogowe”, w tym również radnego Wojciecha Redziaka, a dotyczących nowych wiat na przystankach, zastępca burmistrza wyjaśnił, iż rozpisany został w tej sprawie konkurs ofert. Termin wynosi 3 miesiące. - Myślę ze do końca lutego wiaty powinny pojawić się na przystankach.

Ważą informację dla chodzieżan podzielił się prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Biniecki. - Od dzisiaj do 17 grudnia możliwe jest pogorszenie organoleptycznych właściwości wody w naszych kranach. Nie jest to w żaden sposób szkodliwe dla zdrowia i ma związek z chlorowaniem wody prowadzonym przez MWiK.

pik

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe