Pani burmistrz doceniła muzyków

  • 5.12.2017, 10:05
Pani burmistrz doceniła muzyków
WIELEŃ. Z okazji dnia Pieśni i Muzyki spotkania w swoim gronie zorganizowali członkowie chóru Lutnia, Cecylia oraz Wieleńskiej Orkiestry Dętej. Ze specjalnymi życzeniami stawili się przedstawiciele władz samorządowych

Nie od dziś wiadomo, że działające na terenie gminy chóry oraz orkiestra mają znaczący udział w uroczystościach i obchodach gminnych szczególnie o tych charakterze patriotycznym i kościelnym. Stąd pomysł uhonorowania z okazji Dnia św. Cecylii społecznego zaangażowania i dotychczasowej pracy członków miejscowych formacji muzycznych

Spotkanie w Rosku rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem pieśni ku czci św. Cecylii podczas Mszy św. odprawionej w zabytkowym kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa w Rosku. Chórzyści z „Lutni” kontynuowali swoje święto podczas wieczornego spotkania integracyjnego. Gościem specjalnym była burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk, która w imieniu władz samorządu gminnego złożyła serdeczne życzenia z okazji święta muzyki. Do składanych życzeń i okolicznościowych wystąpień przyłączyli się również sołtys wsi Rosko Henryk Helak oraz kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Rosku Lucyna Bukowska. Dodajmy, że Chór „Lutnia” z Roska w roku 2005 uhonorowany został tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Wieleń”.

Podobną uroczystość, w której wzięła udział Sekretarz Gminy Krystyna Heppner zorganizował chór kościelny „Cecylia” w Wieleniu. Tam uroczystości również rozpoczęły się od mszy św. w Kościele Parafialnym pw. św. Michała i Wniebowzięcia Matki Bożej, a dalej świętowanie kontynuowano na spotkaniu integracyjnym. Chórom „Cecylia” i „Harmonia” z Wielenia w 2016 roku nadano tytuły „Zasłużony dla Miasta i Gminy Wieleń”.

To nie wszystko, jak informuje Hanna Forbrich z UM w Ośrodku Kultury „Strzelnica”, podczas uroczystej próby Wieleńskiej Orkiestry Dętej działającej przy MGOK w Wieleniu, również podziękowania złożyła burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk. I w tym przypadku muzycy mają się czym pochwalić. Orkiestra w tym roku zdobyła zaszczytne II miejsce na II Ogólnopolskim Przeglądzie Orkiestr Dętych „Złota Tuba” w Złotowie.

pik

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe