Wypadek ciągnika z samochodem ciężarowym

  • 5.12.2017, 15:46
Wypadek ciągnika z samochodem ciężarowym
W dniu 4 grudnia 2017 roku o godzinie 12:11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Pietronki na trasie wojewódzkiej nr 193.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Chodzieży oraz jeden zastęp z OSP KSRG Margonin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi W-193 z drogą gminną, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i ciągnika. Samochód ciężarowy Renault przewożący produkty spożywcze uderzył w drugą przyczepę ciągnika rolniczego URSUS, w wyniku czego kierowca ciężarówki pozostał w kabinie z przygniecionymi nogami przez kolumnę kierowniczą. Poszkodowany w momencie przyjazdu służb ratowniczych był  przytomny z widocznymi obrażeniami twarzy, rąk oraz lewej kończyny dolnej. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego za pomocą specjalistycznego ciężkiego sprzętu hydraulicznego. Po wycięciu drzwi pojazdu oraz odciągnięciu kolumny kierowniczej i oswobodzeniu kończyn dolnych kierowcy w asyście lekarza i ratowników medycznych poszkodowany został ewakuowany z kabiny na desce ortopedycznej. Po wykonaniu niezbędnych czynności medycznych przez ZRM poszkodowany został zabrany do szpitala. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana, a przybyła Policja wyznaczyła objazd. Przy pomocy sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne oraz paliwowe i sprzątnięto drogę z pozostałości powypadkowych.
W działaniach trwających półtora godziny godziny brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowe Ratownictwo Medyczne (2 ambulansy) oraz Policja. 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. 
Zdjęcia: kpt. Maciej Zwierzykowski. 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe