Plany mamy ambitne

  • 6.12.2017, 08:42
  • mariusz markowski
Plany mamy ambitne
To był dobry rok dla pilskiego judo – podkreśla Józef Jopek z UKS ,,3” Piła

Nadal sztandarowe postacie w ekipie podopiecznych trenerów Jopków stanowią Paula Kułaga i Kasia Wiszniewska oraz Adam Stodolski. To zawody z ich udziałem w 2017 roku oceniane sa bardzo wysoko. Najwyżej!
Niebawem podsumowanie sportowego roku w UKS ,,3" Póki co Józef Jopek opowiada m.in. o tym co było najważniejsze w tegorocznych osiągnięciach i o tym planuje się w 2018 roku.
2017 rok prawie za nami. Nie zdążyłem policzyć w ilu imprezach Wasi podopieczni uczestniczyli?
- Był czas na analizę, wyliczenia. W sumie 28 razy braliśmy udział w wyjazdowych zawodach. Były miesiące, że braliśmy udział trzykrotnie. Myślę, że jak na tak mały klub jak nasz, to bardzo dużo. Przed nami jeszcze jedna w tym roku impreza. Będą nią I Powiatowe Mistrzostwa Dzieci. Te zawody zaplanowaliśmy na 13 grudnia.
Które z tegorocznych imprez uważacie za najważniejsze?
Bezsprzecznie były to Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Czarnogórze. Asystowałem tam Kasi Wiszniewskiej i Pauli Kuładze. Byłem kierownikiem reprezentacji. Może i nie był to dla nich zbyt udany start – nie były rozstawione i wpadły do razu na bardzo silne rywalki – ale doświadczenia, przeżycia są bardzo dla nich cenne.
Ale to jeśli dobrze pamiętam to nie wszystko!
Oczywiście nie możemy zapomnieć o Akademickich Mistrzostwach Europy w Porto. Tam Paula i Kasia zdobyły złoto. No i oczywiście pozostaje nam wyczyn Adama Stodolskiego w Chile na MŚ! Jego piąte miejsce, to bodajże najlepszy wynik reprezentanta Polski w ciągu ostatnich 12 lat!
Rozumiem, że ten rok uważacie za wyjątkowo udany?
Nie ukrywam, że duma nas może nie rozpiera, ale jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. Tak! To był, a właściwie jeszcze jest, dobry rok dla pilskiego judo. Przemawia za tym nie tylko 13 medali różnej rangi czy 6 medali Pucharu Europy. To stale rosnące zainteresowanie w naszych udziałach w Pile, Trzciance, a ostatnio w Białośliwiu i Łobżenicy.
Jaka przyszłość przed waszym UKS-em?
Na pewno – w związku z reforma szkolnictwa – zmienimy w Pile nazwę UKS z ,,3” na ,,6” To od 1 stycznia 2018. Poza tym liczymy na utrzymanie poziomu sportowego i dalsza dobrą współpracę z decydentami miasta i powiatu. Mamy też nietuzinkowe, bardzo ambitne plany.
Mamy zamiar ubiegać się o organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Chodzi tu o konkurencje judo w dniach 01 – 03 czerwca na obiektach MOSiR w Pile.
Co więcej nasze apetyty rozbudza co raz bardziej organizacja Młodzieżowych MP w maju. Naszym zdaniem, marzeniem byłoby zorganizowanie takiego eventu np.  w Hotelu Rodło.
No to plany macie dużego formatu. Życzę dużo zdrowia, samozaparcia i realizacji zamierzeń.

Z Józefem Jopkiem rozmawiał
Mariusz Markowski

mariusz markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe