Czesław Mozil i Na Górze dali czadu!

  • 6.12.2017, 10:37 (aktualizacja 06.12.2017 10:45)
  • eki
Czesław Mozil i Na Górze dali czadu!
Ach, co to był za koncert! Bite trzy godziny mocnego rocka połączonego z melodeklamacjami, piosenką autorską i kabaretem? - można i tak tę mieszankę określić. Jedno jest pewne: DZIAŁO SIĘ!

Czesław Mozil wystąpił jako gość specjalny koncertu grupy Na Górze, której człon tworzą podopieczni DPS-u w Rzadkowie. Mocne, rockowe klimaty plus Mozil - ta mieszanka musiała eksplodować! Takiej energii na scenie pilski MDK (bo w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Okrzei w Pile odbywał się ten charytatywny koncert) nigdy przedtem chyba nie odnotował... Chłopaki z Na Górze zagrali jak zawsze energetycznie, mocno - prezentując stare, znane nam już przeboje, ale i najnowsze utwory, których premiera płytowa jeszcze przed nami. Te najnowsze również mocno zanurzone w "tu i teraz" naszej polskości, naszej rzeczywistości. Potem solowym występem "Czesław Śpiewa Solo Act" przywitał zebranych Czesław Mozil. Trochę śpiewał, trochę opowiadał (jak to Czesław). Jego stricte kabaretowe monologi o tym "jak to Czesiu dzieckiem był" z wplecionym pod podszewkę komentarzem do bieżących wydarzeń i dzisiejszego obrazu naszego kraju uderzały mocno, ale jednocześnie bawiły do łez! W tym punkcie twórczość Na Górze i Mozila - pozornie jakże różnorodna - jest bardzo, bardzo spójna. Dlatego tak to wybitnie zagrało i tak się spoiło. Sam Czesław to satyryk, kabareciarz, to mistrz stand-upu, który żongluje nastrojami widowni jak mu się podoba, budząc zachwyt, aplauz, śmiech. Po tej dawce "zdrowego rechotu" - raz jeszcze solidna dawka energii od Na Górze! Ależ chłopaki bawią się tym rockiem! Ile frajdy mają z występu i jak ta frajda udziela się wszystkim! A na koniec jeszcze wspólne koncertowanie Czesława i gości z Rzadkowa - kto przegapił, niech żałuje!

Radosne emocje z koncertu przeniosły się po koncercie na korytarze MDK-u. Tam można było kupić wszystkie płyty grupy Na Górze, były i przepiękne anioły i aniołki wykonane w DPS Rzadkowo. Co więcej, były wspólne, pamiątkowe zdjęcia, były rozmowy, wspomnienia. Świetny klimat, wspaniała zabawa! Oczywiście był i Święty Mikołaj, który życzył zebranym szczęścia i spokoju.

Dodajmy, że był to koncert charytatywny - wspólnie zbieraliśmy fundusze na świąteczne paczki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. W tym domu mieszka m.in. dwóch muzyków grupy Na Górze - Adam, wokalista i Robert, perkusista.

Zbiórka zakończyła się sukcesem! Uczestnicy wrzucali datki wchodząc do sali, także dochód ze sprzedaży płyt i pamiątek zasilił ten cel.

Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie w Rzadkowie, Stowarzyszenie Na Górze oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Pile, a patronowali mu - obecny na koncercie - Starosta Pilski Eligiusz Komarowski oraz Fundacja Słoneczko.

 

 

eki

Zdjęcia (20)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe