Lekcja przyrody w „Kalince”

  • 6.12.2017, 20:47 (aktualizacja 06.12.2017 20:51)
Lekcja przyrody w „Kalince”
Drugoklasiści z SP w Dziembowie wraz z wychowawcą Anitą Borutą i rodzicami kolejny raz udali się do Ośrodka Edukacji Leśnej „Kalinka”. Tym razem uczniowie utrwalali wiedzę na temat warstwowej budowy lasu, oglądali film o lasach bagiennych i słuchali ciekawych informacji przygotowanych przez panią Małgorzatę Platę o gatunkach zwierząt w nich zamieszkujących. Uczniowie podziwiali poroża jeleni i reniferów. Następnie słuchali odgłosów zwierząt i starali się je rozpoznać.

W dalszej części zajęć dzieci otrzymały zasuszone liście i wskazywały drzewa, z których pochodzą. Podczas pracy korzystały z atlasów. Ostatnim punktem zajęć było wykonanie papieru czerpanego i ozdobienie go suchymi liśćmi. Pani Małgosia wcześniej przygotowała odpowiednią masę, a później dzieci układały kompozycje na papierze czerpanym. Technika wymagała zręczności i siły. Drugoklasistów wsparli rodzice: pani Beata Jaworska i pan Mirosław Zdanowski. Dzięki tej współpracy powstały „małe dzieła sztuki”, które dzieci zabrały na pamiątkę. Wszyscy uczniowie za swoją pracę otrzymali od pani Platy drewniane zwierzęta, zakładki do książek i puzzle. Natomiast pani Małgosia otrzymała od uczniów w prezencie zdjęcia z poprzednich wizyt w „Kalince”.    Dzieci po zakończonych zajęciach umawiały się już na kolejne.


                            Anita Boruta
  

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe