Katarzyna Lubnauer: Chcemy być ikoną klasy średniej

  • 9.12.2017, 22:25 (aktualizacja 09.12.2017 22:29)
Katarzyna Lubnauer: Chcemy być ikoną klasy średniej
-Chcemy być ikoną klasy średniej, która jest bardzo często zdradzana przez polityków.- takim zdaniem rozpoczęła w sobotę swoje spotkanie w Pile nowa przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. W wydarzeniu, zorganizowanym w budynku Inwest Parku wzięły udział również poseł i rzecznik Nowoczesnej, Paulina Henig Klosķa oraz Katarzyna Kierzek Koperska - przewodnicząca Nowoczesnej w Wielkopolsce.

Zdaniem nowej przewodniczącej ostatnie cztery lata rzadów koalicji PO-PSL to lata stracone. Ale nie miała też ciepłych słów dla obecnie rządzacej partii PiS, która z kolei zafundowała nam atak na demokrację, brak poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji.

Katarzyna Lubnauer:- Trójkąt Weimarski praktycznie przestal istnieć, w Grupie Wyszehradzkiej zostały nam tylko gry, bo z Czechami i owacją sojuszu już nie ma. Takie rzeczy zagrażaja nam bezpośrednio. Ale są też inne zagrożenia naszego bezpieczeństwa, chociażby w sferze służby zdrowia. PiS w tej dziedzinie nie zrobiło nic. Przez dwa lata ich rządów kolejki sie wydłużyły, sa protesty lekarzy, nie ma pomysłu na uzdrowienie sytuacji.

Skonstruowano sieć szpitali, gdzie jak za dawnych czasów środki beda płynąc według rodzielnika. A rząd myśli, że jak powie, że w służbie zdrowia jest dobrze to ludzie przyjmą, że jest dobrze.

PiS chwali się wzrostem gospodarczym, który akurat nie jest zasługa rządów tylko nas, ludzi pracujacych. Dlaczego nie wykorzystano tego wzrostu, by np. wspomóc służbę zdrowia? Bo nie ma wizji. PiS wprowadza zmiany chaotycznie, sa to zmiany nieprzemyślane, często ideologiczne.

Pomysły na zmiany ma za to partia Lubnauer. Jedną z nich jest – jak zaznaczyła przewodnicząca- program Aktywna Rodzina- ulepszona wersja 500 plus. Nie 500 zł na drugie i koleje dziecko, tylko po 250 na każde. Pomysł N o tyle przewyższa pisowski, że objałby około 90 procent dzieci, podczas gdy 500 plus obejmuje około 57 proc. (bo jeśli pierwsze dziecko dorośnie, drugie wypada z programu).

***

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów sobotnie spotkanie w Pile było pierwszym wydarzeniem z cyklu „Porozmawiajmy o samorządzie”. Nie mogło sie więc obyć bez rozmów o funkcjonowaniu samorządu i nadciągających wyborach samorządowych.

Katarzyna Lubnauer:- Musimy zbudować silną opozycję, która wspólnie wygra kolejne wybory. Rozmaiwałam już z PSL, wkrótce odbędę spotkania z PO i SLD. Chodzi o wspólny front, każda partia ma zachować swoją tożsamość, żeby jej wyborcy wiedzieli, na kogo głosują. Trzeba zablokować pochód PiS do samorzadów. Mają Sejm. Senat, mają sądy, prokuraturę, Trybunał Konstytucyjny, KRS, media publiczne. Jeżeli nie będzie nad nimi żadnej kontroli to moga pomyśleć, że już wszystko im wolno. Wygrana PiS w samorządach oznacza, że nie będziemy już mieli swojego demokratycznego państwa.

Zdaniem Lubnauer jeżeli sprawdzi się taki czarny scenariusz ludzie zaczną emigrować z przyczyn ideologicznych.

Padło też trochę gorzkich słów w komentarzu do wydarzeń bieżących. Okazało się, że przewodnicząca Nowoczesnej nie ma dobrego zdania o desygnowanym na premiera Mateuszu Morawieckim. Uważa go za osobę niekompetentną.

Lubnauer:- Nowy premier nie zna się na gospodarce. Wyrósł na fachowca po rzekomych sukcesach na polu ściągalności VATu, tymczasem okazuje się, że za rok 2016 sciągalność jest jeszcze gorsza niż była- wynosi minus 0,2 proc. Dlaczego więc człowieka po studiach historycznych okrzyknięto guru od gospodarki i prezes wskazał go na premiera? Bo prezes też się nie zna na gospodarce.

- Chcemy – podsumowuje Lubnauer- państa, które jest transparentne, bezpieczne, stabilne, demokratyczne. Nie jesteśmy mniejszym złem. Mamy dużo do zaoferowania i chcemy, żeby Polska była lepsza niż jest.

Zważywszy, że w regionie nie mamy posła w barwach Nowoczesnej, sobotnie spotkanie w Pile cieszyło sie sporym zainteresowaniem. Przybyło na nie około 200 osób.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
eki2
eki2 19.12.2017, 12:04
Rysiu i pani jak Rysiu ,nic mądrego i rozsądnego nie macie do zaoferowania prócz straszenia rządem,zresztą nauczyciel w postaci pana L.Balcerowicza co zoorał,zniszczył 45 lat PRL lub wyprzedał za bezcen,teraz twierdzi ze wyprowadził Polaków podobnie jak państwo obiecujecie na prostą,przecież to blef,żyliście i żyjecie na kredyt ,mówicie o Gierku a sami deficyt wywindowaliście i dług publiczny bez dna,Wy nie chcecie zmian wy chcecie tylko zrobić z nas europejski zzaścianek w roli robola pańszczyzniango
senior
senior 19.12.2017, 09:03
Na razie jesteście ikoną głupoty.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 11.12.2017, 12:07
Tradycyjnie juź proszę o zajęcie się basenem Wodnik na ulicy Kossaka w Pile cieszący się ogromną popularnością,który pomimo wieloletnich zaniedbań i sabotaźu dyrekcji przyciąga ogromną ilość uźytkowników,basen jest przeznaczony do likwidacji we Wrześniu 2018 roku,pomimo faktu że posiada luksusowe centrum rekreacji(sauny,basen masujący),i użytkownicy basenu płacą niewielkie pieniądze,co gwarantuje ludziom niezamożnym moźliwość korzystania z oferty tego ośrodka,wymaga on takźe niewielkich remontów,za darmo mogę podrzucić kilka moich pomysłów uświetniających jeszcze bardziej ten ośrodek, można wyposażenie basenu poszerzyć o wygodne chamaki,można z basenu uczynić ośrodek rehabilitacji dla ludzi chorych,rencistów i emerytów,ludzi z powiatu i województwa zamiast kierować do senatorium na miesiąc,zafundować uźytkowanie tego ośrodka w okresie dwóch miesięcy,przy czym nie trzeba będzie opłacać im pobytu w hotelu,po codziennej wizycie wrócą poprostu do domu,można zarządzić funkcjonowanie całodobowe,wielu ludzi po drugiej zmianie lub po pracy w okresie mocno porannym chętnie skorzysta z odnowy biologicznej,można zbudować dodatkowo pomieszczenie,w którym będzie miała miejsce krioterapia,ktokolwiek tego dokona czy będzie to Pan Eligiusz Komarowski czy Pan Piotr Głowski czy posłowie Nowoczesnej zdobędzie przychylność wielu tysięcy Pilan.Cieszę się że Wodnik nie został zburzony we Wrześniu 2014 roku,pomimo faktu źe samorząd powziął wówczas zdecydowany zamiar zlikwidowania tego ośrodka,niezaleźnie od sytuacji,jaka wyklaruje się w przyszłości doceniam fakt źe powstrzymano się od tych planów i Pan Prezydent Piotr Głowski jednak pozwolił nam nadal cieszyć się Wodnikiem,bardzo dziękuję,jednak liczymy w dalszym ciągu,że destrukcja tego basenu zostanie na trwałe zaniechana,w mojej ocenie wystarczą jedynie chęci,Pan Donald Tusk jako ulubieniec Pani Angeli Merkel być moźe byłby wstanie na ten cel uzyskać środki z funduszów unijnych,Pani Magda Gesler mogłaby wedle własnego uznania wyremontować stołówkę znajdującą się w budynku Wodnika,co tylko przysporzyłoby mu popularności i uczyniło jeszcze lepszym,,moźliwości jest bardzo duźo,tylko chęci brak

Pozostałe