W styczniu- konstytucja dla biznesu

  • 20.12.2017, 11:17
W styczniu- konstytucja dla biznesu
O nowych przepisach dla biznesu mówił w Pile na przedświątecznej konferencji prasowej poseł Porozumienia, Grzegorz Piechowiak. W przygotowaniu jest pakiet pięciu ustaw, które mają ułatwić życie pracodawcom.

Poseł Grzegorz Piechowiak:- Pracuję w nadzwyczajnej komisji ds. deregulacji i w związku z tym chciałbym poinformować, że w styczniu rozpoczynamy procedowanie tzw. konstytucji dla biznesu. Do tej pory w przepisach dla przedsiębiorców panował kompletny miszmasz. Dlatego chcemy iść w kierunku jak największego ich ułatwienia i uproszczenia. Generalna zasada, jaka będzie przyświecać tym przepisom to: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone.

Zjednoczona Prawica chce wrócić do podstaw czyli do prostego systemu niczym z czasów ministra Wilczka. Che wprowadzić np. zasadę domniemanej uczciwości przedsiębiorcy, zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść przedsiębiorcy, zasadę przyjaznej interpretacji przepisów czy też zasadę rzeczywistej odpowiedzialności urzędników za naruszenie prawa.

Poseł Piechowiak:- To bardzo ważne przepisy, dawno oczekiwane i szeroko konsultowane. Jedną z ciekawostek, która się w nich mieści jest tzw. pakiet startowy, gdzie – ujmując w skrócie- pojawi się możliwość nie płacenia ZUS w ogóle przez pierwsze pół roku. Jeżeli ktoś nie będzie osiągał połowy najniższego wynagrodzenia, nie będzie traktowany jak przedsiębiorca, nie będzie musiał się rejestrować w KRS czy w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe