Pilski Budżet Obywatelski 2017 podsumowany

Pilski Budżet Obywatelski 2017 podsumowany
22 z 26 zadań wybranych przez pilan podczas ubiegłorocznych konsultacji budżetu obywatelskiego zostało zrealizowanych. Ostatnim z nich jest zadanie wybrane przez mieszkańców Osiedla Podlasie - Budowa parkingu wraz z oświetleniem przy ul. Morelowej.

Wykonawcą inwestycji zleconej przez Zarząd Dróg i Zieleni było mieszczące się w Pile Przedsiębiorstwo Wielobranżowe NOSIA – Dominika Stobińska. Koszt realizacji zadania wyniósł 302 tys. zł, a w zakresie robót znalazły się: budowa jezdni manewrowej i miejsc postojowych, przebudowa odwodnienia, przebudowa sieci wodociągowej, instalacja oświetlenia oraz montaż urządzeń organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

"W latach 2014-2017 wspólnie z mieszkańcami Piły zrealizowaliśmy już 76 różnego rodzaju zadań za kwotę 11 mln zł. W przygotowaniu są kolejne inwestycje wskazane przez pilan w tegorocznych konsultacjach. Cieszę się, że nasi mieszkańcy chcą mieć realny wpływa na to, co dzieje się w otaczającej nas rzeczywistości." – powiedział podczas spotkania z mediami prezydent Piotr Głowski.

Pozostałe zadania zostaną zrealizowane w 2018 roku:
- Rozbudowa bazy sportowej na trenie Gimnazjum nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 5, budynek nr 2) – zadanie zostanie zrealizowane po zakończeniu termomodernizacji budynku szkoły.
- Rewitalizacja płyty boiska bocznego przy stadionie MOSiR – aktualnie trwa procedura odlesienia terenu części boiska.
- Stworzenie na górnej płycie boiska Zespołu Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 3) miasteczka ruchu drogowego – zadanie zostanie zrealizowane wraz z przebudową płyty boiska.
- Budowa podjazdu dla niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej nr 6 – zadanie zostanie zrealizowane wraz z budową hali sportowej.

Bartosz Mirowski

UM

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe