Pracownik przygnieciony przez ładowarkę teleskopową

  • 6.01.2018, 10:22 (aktualizacja 06.01.2018 10:25)
  • eki
 Pracownik przygnieciony przez ładowarkę teleskopową
DRAWSKO Ratowali człowieka

 

W tym przypadku czas odgrywał decydującą rolę. W Drawsku doszło do wypadku z udziałem ładowarki teleskopowej.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Czarnkowie otrzymali tą dramatyczną informację 2 stycznia ok. godz. 15: 30.  W zgłoszeniu informowano również o przygniecionym przez ciężki sprzęt mężczyźnie. Na miejsce wysłano ratowników z JRG w Czarnkowie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Drawsku. Akcja nie była łatwa. Działania strażaków polegały nie tylko na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ale także na stabilizacji znajdującej się w nietypowej pozycji maszyny.

Dalej przystąpiono do próby podniesienia ładowarki i uwolnienia poszkodowanego przy pomocy poduszek pneumatycznych oraz sprzętu hydraulicznego. Z uwagi na niestabilny, grząski grunt, gabaryty i masę pojazdu ratownicy zdecydowali o konieczności wycięcia kabiny ładowarki. Jak informuje st. asp. Michał Stelmaszczyk w trakcie tych działań poszkodowanemu udzielono pomocy medycznej. Po usunięciu kabiny rannego operatora przeniesiono do karetki a następnie został przetransportowany do szpitala.

pik

 

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafi
Rafi 6.01.2018, 10:48
To był właściciel a nie pracownik

Pozostałe