Ferie tuż tuż

  • 9.01.2018, 19:13
  • Anna Czapla-Furtacz
Ferie tuż tuż
Zbliżają się ferie. W naszym regionie od 15 do 28 stycznia odpoczywać będą uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, a od 12 do 25 lutego z Wielkopolski. Policja przypomina: warto sprawdzić stan techniczny autobusu, który będzie wiózł dzieci na zimowisko.

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej KPP:- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile na telefoniczne zgłoszenie skontrolują stan techniczny autobusu oraz zbadają stan trzeźwości kierowcy. Prośbę o kontrolę autobusu należy skierować z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem telefonicznie u Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pile pod numerem telefony 67 353 15 60, 997 lub w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile pod numerem telefonu 67 353 11 50. Taki termin pozwala racjonalnie zaplanować funkcjonariuszom kontrolę, zwłaszcza, że w tym okresie będzie ich znacznie więcej, niż zwykle.

Kontrole autobusów będą się odbywały przy ul. Bydgoska 135, na parkingu przy Centrum Handlowym.

-Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę autobusu co najmniej około godzinę przed planowanym odjazdem. Istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli, kiedy w autobusie znajdują się pasażerowie. Należy pamiętać, że jeżeli wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu, policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny, co uniemożliwi podróż- przypomina Ż. Kowalska.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe