Zabrał kobiecie pieniądze, złamał jej nos i uciekł

Zabrał kobiecie pieniądze, złamał jej nos i uciekł
Zaatakował na ulicy starszą panią i zażądał on niej pieniędzy. Później uderzył ja w twarz i uciekł. Teraz posiedzi. 24-letni napastnik czeka w areszcie na rozprawę.

Wydarzenie miało miejsce na początku stycznia br. przy ulicy Wojska Polskiego w Pile. Jak relacjonuje policja, w godzinach porannych nieznany sprawca zaatakował ponad 60-letnią mieszkankę miasta. Chwycił ją za ramię i zażądał, aby dała mu pieniądze. Gdy starsza pani przekazała mężczyźnie kilkadziesiąt złotych, ten uderzył ją w twarz i uciekł. Kobieta ze złamanym nosem i obrażeniami twarzy trafiła pod opiekę lekarzy.

Podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy KPP:- Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o rozbój, a także miejsce jego przebywania. 5 stycznia w godzinach porannych kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Piły i przewieźli prosto do policyjnego aresztu.

Napastnik przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji oraz Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara więzienia do 12 lat.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe