M I G A C Z E Damian -bardzo aktywny 26-latek!

  • 11.01.2018, 11:02
  • eki
M I G A C Z E Damian -bardzo aktywny 26-latek! Osoby, które chcą przynależeć do Stowarzyszenia prowadzonego przez Damiana Wycisło, bądź skorzystać z jego porad i pomocy, proszone są o kontakt telefoniczny: 883 231 091
PIŁA Urodził się z niepełnosprawnością i postanowił pomagać osobom chorym, bo – jak twierdzi – doskonale rozumie ich problemy i potrzeby. Jest m.in. wykładowcą języka migowego i założycielem nowego pilskiego Stowarzyszenia…

Damian Wycisło (26 l.) – bo o nim mowa -  urodził się z głębokim niedosłuchem. Całe życie pomaga osobom niepełnosprawnym. Pół roku temu założył Stowarzyszenie słabo i niesłyszących „Migacze”, które działa przy ulicy Kwiatowej 2 w Pile i zrzesza coraz większego grono członków, głównie młodych osób, które integrują się, wychodzą z domów, aby rozmawiać o swoich zainteresowaniach i dzielić się swoimi pasjami.

Damian jest bardzo aktywnym 26-latkiem. Mimo swojej niepełnosprawności – która jak zaznacza, nie jest dla niego większym obciążeniem – ukończył szkołę o profilu sprzedawcy, liceum ogólnokształcące i kilka kierunków technicznych: BHP, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny, jak również pięć kursów języka migowego i kurs pierwszej pomocy. Jest też wychowawcą dzieci i młodzieży na obozach letnich. W czerwcu tego roku założył Stowarzyszenie „Migacze” dla osób słabo i niesłyszących.

- Stowarzyszenie skupia osoby głuche, z niedosłuchem i niepełnosprawnych. Zajmuję się organizacją i współorganizacją przedsięwzięć integracyjnych dla wspomnianej wyżej grupy osób. Robimy spływy kajakowe, spotykamy się na kręglach i piknikach, uczestniczymy w wystawach prac plastycznych, a nawet sami je przygotowujemy – wymienia Damian Wycisło i podkreśla, że uczy również osoby niewidome poruszania się z kijkami Nordic Walking. Jest też prekursorem w organizowaniu akcji charytatywnych, jak również włącza się w wydarzenia, w których udział biorą osoby z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami.

Damian Wycisło służy swoją pomocą w załatwianiu spraw w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w sprawach turnusów rehabilitacyjnych, czy otrzymaniu dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego. Z kolei w orzecznictwie powiatowym ds. niepełnosprawności pomaga przy poprawnym wypełnieniu wniosków na otrzymanie grupy. – To tylko część moich działań jeśli chodzi o pomoc osobom niepełnosprawnym – podkreśla mężczyzna.

 (es)

 

 

 

 

 

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe