W nocy - bez kurtki i w domowym obuwiu - błąkała się po mieście

  • 11.01.2018, 11:25
  • eki
W nocy - bez kurtki i w domowym obuwiu - błąkała się po mieście
OBORNIKI   Zagubiona seniorka wróciła do domu

 

Dzielnicowi z Obornik pomogli 82-letniej kobiecie, która w nocy bez kurtki i w domowym obuwiu błąkała się po mieście. Została zauważona przez jednego z kierowców. Kobieta nie pamiętała gdzie mieszka. Policjanci zaopiekowali się staruszką, ustalili jej adres i odwieźli do domu.

7 stycznia br. tuż przed godziną 3.00 w nocy oficer dyżurny obornickiej jednostki Policji odebrał telefon od zaniepokojonego kierowcy. Mężczyzna zaalarmował policjantów, informując, że jadąc jedną z ulic Osiedla Leśnego w Obornikach zauważył starszą panią w fartuchu i domowym obuwiu, która sprawiała wrażenie osoby zagubionej. 22-latek poinformował, że próbował pomóc starszej pani jednak nie mógł się z nią porozumieć.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze Zespołu Dzielnicowych w Obornikach. W trakcie rozmowy seniorka przedstawiła się, jednak nie była w stanie powiedzieć gdzie mieszka i co o tej godzinie robi na ulicy.

Policjanci znając imię i nazwisko kobiety za pośrednictwem dyżurnego jednostki szybko ustalili jej adres. Gdy dojechali na miejsce drzwi mieszkania były otwarte. W środku nie zastano nikogo z bliskich więc podjęto próbę skontaktowania się z rodziną seniorki.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzielnicowych udało się ustalić numer kontaktowy do bratanka kobiety. Podczas rozmowy przekazano mu niezbędne informacje dotyczące podjętej interwencji. Chwilę później mężczyzna przyjechał, a następnie zaopiekował się starszą panią.

 

Paweł Witzberg/ RKG

 

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe