„Kalendarzowa” akcja pilskich strażaków

  • 11.01.2018, 11:45 (aktualizacja 11.01.2018 11:48)
  • eki
„Kalendarzowa” akcja pilskich strażaków
Strażacki kalendarz w szkołach powiatu pilskiego 

Przez cały grudzień 2017 roku strażacy pilskiej komendy powiatowej PSP odwiedzali szkoły podstawowe i gimnazjalne na terenie całego powiatu pilskiego. Każda taka wizyta kończyła się przekazaniem kilku kalendarzy strażackich, wydanych przez Komendę Główną PSP. Kalendarz ten, w swoim przewodnim haśle zachęca do zostania strażakiem, jednocześnie na jego odwrocie przygotowano aż 4 konkursy, w których każdy chętny może wziąć udział.

- Przy okazji wręczania kalendarza funkcjonariusze naszej komendy rozmawiali z uczniami i nauczycielami o kwestiach naszego codziennego bezpieczeństwa, z naciskiem na rozpoczęty sezon grzewczy, ale także nadchodzących ferii świątecznych oraz zimowych. Duży nacisk kładziono na problem sprawności urządzeń grzewczych oraz przewodów wentylacyjnych i dymowych w naszych domach i mieszkaniach. Rozmawiano także o bezpieczeństwie na zamarzniętych akwenach wodnych - infomuje rzecznik pilskich strażaków.  

Cała „kalendarzowa” akcja, to kolejny element szeroko zakrojonej prewencji społecznej, skierowanej do społeczeństwa, tym razem do jego młodszych przedstawicieli.

W sumie odwiedziliśmy prawie 50 placówek oświatowych powiatu pilskiego. W trakcie tych spotkań mieliśmy bezpośredni kontakt z 60 nauczycielami oraz grupą około 630 uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.

eki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe