Unijne miliony na budowę pilskiego hospicjum

  • 11.01.2018, 14:51 (aktualizacja 11.01.2018 15:22)
  • Anna Czapla-Furtacz
Unijne miliony na budowę pilskiego hospicjum
Pilskie hospicjum stacjonarne może już ruszać z budową. Przedsięwzięcie znalazło się właśnie na liście11 projektów, które uzyskały unijne dofinansowanie. Dotacja opiewa na 5 589 214,93 zł., a to oznacza, że obiekt może stanąć jeszcze w tym roku.

W czwartek, 11 stycznia Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak przedstawił listę 11 projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków WRPO 2014+ w ramach poddziałania 9.1.1 - Infrastruktura ochrony zdrowia. Jednym z umieszczonych w wykazie przedsięwzięć jest właśnie budowa pilskiego hospicjum, a dokładniej "Budowa hospicjum stacjonarnego z zakładem opiekuńczo-leczniczym, dróg wewnętrznych i miejsc postojowych oraz nasadzenie zieleni izolacyjnej, na działce nr 178 przy ul. Królewskiej 8 w Pile".

Towarzystwu Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej od lat zbierało fundusze na budowę pilskiego hospicjum. W kwestach publicznych i z jednego procenta uzbierało ponad milion złotych. Ma działkę przy ul. Królewskiej, pozwolenie na budowę, projekt i kosztorys. A z unijnym wsparciem rzędu 5 589 214,93 zł. budowa może ruszyć niemal w każdej chwili.

Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na około 6,5 miliona złotych. W parterowym obiekcie przeznaczonym dla osób przewlekle chorych zaplanowano 40 łóżek- 30 ze statusem opiekuńczo-leczniczym, a 10 będzie hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Projekt poza budową samego obiektu obejmuje również m.in. zakup i montaż wyposażenia medycznego.

Hospicjum może stanąć jeszcze w tym roku lub na początku roku 2019.

 

 

 

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe