Hospicjum może powstać jeszcze w tym roku!

  • 11.01.2018, 14:45 (aktualizacja 11.01.2018 14:57)
  • Krzysztof Kuźmicz
Hospicjum może powstać jeszcze w tym roku! materiały prasowe
Ponad 5,5 mln dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego otrzymał projekt budowy hospicjum w Pile. Dzięki temu mamy już pewność, iż obiekt powstanie. W najlepszym przypadku zostanie on wybudowany już w grudniu tego roku. W najgorszym w lutym-marcu roku kolejnego.

Walka o hospicjum w Pile toczy się od 2012 roku, kiedy to podjęto konkretne działania koordynowane od samego początku przez Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. W międzyczasie prowadzono różnego rodzaju akcje, w wyniku których oraz dzięki przekazywaniu jednego procenta podatku udało się uzyskać kwotę blisko 1,2 mln zł. Stanowić będzie ona wkład własny przy budowie hospicjum, która może pochłonąć nawet 6,7 mln zł. Resztę, czyli 5,5 mln zł dołoży Urząd Marszałkowski, o czym poinformowano dziś.

 

- To dla nas ogromna radość i dzisiejszy dzień z pewnością jest szczęśliwym. Może nie jest to ukoronowanie, bo nim będzie dzień, w którym zakończymy budowę i pojawią się pierwsi pacjenci, ale z pewnością jest to bardzo ważny i decydujący etap - powiedział dziś doktor Paweł Wiszniewski.

 

Wcześniej termin zakończenia robót określano na koniec obecnego roku, jednak z powodów proceduralnych, a konkretnie przedłużających się terminów naboru wniosków i rozstrzygania konkursu w UMWW finisz prac może przesunąć się o kilka miesięcy, maksymalnie do lutego-marca przyszłego roku. Niemniej przedstawiciele Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej mają nadzieję, że nawet pomimo przeciągających się formalności budowę uda się ukończyć jeszcze w tym roku. Hospicjum ma pomieścić czterdzieści łóżek, w tym trzydzieści o statusie opiekuńczo-leczniczym i dziesięć kolejnych łóżek hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. W ramach projektu zrealizowany zostanie również zakup sprzętu medycznego, a przed hospicjum, które zostanie zlokalizowane przy ulicy Królewskiej 8 powstanie także parking na kilkanaście miejsc.

Krzysztof Kuźmicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe