CBŚP rozbiło więzienną mafię

  • 11.01.2018, 19:50 (aktualizacja 12.01.2018 09:53)
CBŚP rozbiło więzienną mafię
Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Poznania oraz funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, działającą na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. Mafia handlowała narkotykami. W proceder zamieszanych jest 17 osób, w tym 2 „klawiszy”.

Mundurowi od kilku miesięcy rozpracowywali sprawę. Z ich ustaleń wynikało, że osoby osadzone w Zakładzie Karnym we Wronkach mają dostęp do narkotyków.

Jak informuje rzecznik prasowy komendanta CBŚP, kom. Iwona Jurkiewicz, akcja została przeprowadzona pod koniec grudnia w kilku miejscach na terenie woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wzięli w niej udział policjanci z CBŚP z Poznania, Warszawy, Opola, Wrocławia, Gorzowa Wielk., Szczecina oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu Zatrzymano – podaje rzecznik- trzy osoby, w tym dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz wykonano czynności z udziałem czternastu osób, które były osadzone w Zakładzie Karnym i Areszcie Śledczym. W sprawę jest zamieszanych łącznie 17 osób.

Kom. Iwona Jurkiewicz:- Podczas akcji na terenie Zakładu Karnego wykorzystano specjalistyczny sprzęt w postaci bezzałogowych statków powietrznych typu „dron”, przy pomocy, których zarejestrowano nie tylko czynność policjantów, ale także zachowanie osadzonych po wejściu funkcjonariuszy na teren zakładu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 15 osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu na terenie zakładu substancji psychotropowych i środków odurzających.

Zdaniem śledczych nielegalny proceder mógł być prowadzony od 2010 roku. Kryminaliści nastawili się na szybki i duży zysk- 1 gram amfetaminy lub marihuany w Zakładzie Karnym mógł kosztować nawet 50 złotych.

Zamieszani w sprawę funkcjonariusze Służby Więziennej usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozić może kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

-Decyzją Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto dziesięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Policjanci wykonują dalsze czynności w śledztwie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań- podsumowuje Jurkiewicz.

 

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazik
kazik 12.01.2018, 01:29
I o to chodzi, trzeba wykorzystywać zdobycze techniki "typu dron"

Pozostałe