Uszkodzony rurociąg gazowy w Pile

  • 11.01.2018, 20:01 (aktualizacja 11.01.2018 20:06)
Uszkodzony rurociąg gazowy w Pile
W dniu 11 stycznia 2018 r. tuż przed godziną 10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu rurociągu gazowego w Pile przy ulicy Wawelskiej.

Przed przybyciem straży pozornej Policja całkowicie zamknęła ruch na zagrożonym odcinku ulicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że podczas prac ziemnych na poboczu drogi kaparka uszkodziła rurociąg gazowy średniego ciśnienia. Miejsce wypływu gazu zabezpieczone zostało przez strażaków dwiema kurtynami wodnymi oraz wyznaczona została strefa bezpieczna z której usunięto osoby postronne. Równolegle z działaniami straży pożarnej prace rozpoczęli pracownicy pogotowia gazowego w celu likwidacji zagrożenia. Po kilkunastu minutach wypływ gazu został całkowicie uszczelniony.

W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne oraz Policja. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KP Policji w Pile.

 

 

Opracował: mł. bryg. Zbigniew Szukajło

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe