Noc w Starostwie

  • 12.01.2018, 10:30 (aktualizacja 12.01.2018 10:33)
  • eki
Noc w Starostwie
CZARNKÓW  Czegóż tu nie było… Podczas tegorocznej Nocy w Starostwie nie zabrakło atrakcji w rodzaju huku wystrzałów z broni palnej, quizów, strzelnicy, kina „pod chmurką”, całej gamy mundurów i pomysłów, które spodobały się zarówno młodszym jak i starszym odwiedzającym

 

Na tegoroczną odsłonę wydarzenia, które odwiedziły setki mieszkańców złożyły się dwa dwugodzinne bloki. Tym razem nie zabrakło wydarzeń w samym otoczeniu budynku, gdzie przybyli uczestnicy Nocy w Starostwie mogli pod gołym niebem obejrzeć film „Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany”. To jednak był ledwie początek.

Obok strzelnicy interaktywnej i smacznej grochówki ciekawy blok zaproponowała grupa rekonstrukcyjna z Wałcza, która przygotowała pokazy broni i artylerii. W budynku starostwa odbyły się historyczny quiz oraz ciekawe prelekcje. O kulisach filmu „Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany” opowiadali reżyser Paweł Różycki i odtwórca roli Zdzisława Orłowskiego, Paweł Majchrzak. Nie zawiedli również przedstawiciele muzeów z Trzcianki i Czarnkowa oraz Marek Doczekalski ze Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego w Miałach. Każdy z uczestników miał też możliwość zrobienia sobie zdjęcia na fotościance z historycznym motywem.

      Podczas „Nocy w Starostwie” zaprezentowały swoje umiejętności młode talenty m. in. z MDK w Trzciance. - Cieszę się, że występami naszych podopiecznych mogliśmy uświetnić to historyczne wydarzenie. Dzięki takim koncertom młodzi artyści nie tylko się kształcą, ale nabierają pewności w występach przed publicznością – mówi Dominika Wiśniewska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.  Ponadto w koncercie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, uczniowie Zespołu Szkół Podnadgimnazjalnych w Czarnkowie, młodzież z Drawska, Malwy z Trzcianeckiego Domu Kultury oraz przedstawiciele Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie. Atrakcyjny występ zapewniły również panie z zespołu „Ciała Pedagogiczne”. Gwiazda wieczoru maestro Tomasz Zagórski wystąpił w towarzystwie pianistki, Marii Rutkowskiej.

      Podczas „Nocy w Starostwie” nieocenieni okazali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, którzy pomogli w organizacji tej różnorodnej imprezy.  - Wielkie słowa wdzięczności kierujemy nie tylko w stronę strażaków ochotników ale także dla wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie - mówi Aleksandra Lipiec ze Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. - Dziękujemy za zaangażowanie i Waszą pomoc.

      Tadeusz Teterus starosta czarnkowsko-trzcianecki: - To co się działo w naszym urzędzie i na dziedzińcu, było fantastyczną, żywą lekcją historii. Nie zawiedli mieszkańcy, a to jest najlepszym dowodem wsparcia pomysłu tej imprezy. Ze swojej strony chcemy zapewnić, że z roku na rok będziemy podnosić poziom wydarzenia, tak aby było ono coraz lepiej przygotowywane, a atrakcje były jeszcze ciekawsze. To była wspaniała „Noc w Starostwie”

pik

 

eki

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe